Sari la conținut

ACCident DN3 Ostrov - Constanta


Simpson_
 Share

Postări Recomandate

.......................... si nici ca sunt prea apt sa conduc

@ Goodkat : Poate asta este motivul pt care nu fuge la C-ta cu un ghidon nou... dupa urmarile accidentului. :cheers:

Editat de Csj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Va multumesc mult tuturor pentru ajutor si pentru pareri.

 

Am vorbit cu un prieten care sa oderit sa o aduca in acest weekend pe rotile ei sau cel putin incercam, asa incet incet.daca nu merge voi apela la cei care mi-au oferit transport.

 

Oricum va voi tine la curent cu evenimentele cel putin pe cei care intereseaza.

 

Sanatate va doresc si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am patit ceva asemanator pe ruta Constanta - Tulcea . Pasager , bagaje , mergeam cu vreo 80km/h , la un momentdat in fata o dacie , pun semnal stanga ,dacia pune avariile si trage mai spre dreapta drumului , ma inscriu , accelerez , ajung pe la 120km/h si m-a dublat unul . Specific ca sa nu iasa discutii : respectivu care m-a dublat era pe la 500m in spate cand am pus semnal , iar in momentul in care am inceput depasirea inca era departe . Nu avea semnal pus sau ceva si nici nu parea ca merge tare . Am estimat ca avea cel putin 180km/h in momentul in care m-a dublat . Oricum , un sfat pentru cei ce frecventeaza Constanta in sezon , scoate-ti ochii ca la melc din casca si mergeti cat se poate de preventiv , eventual cu gand de paranoia ca toata lumea vrea sa intre in voi .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este tipul de accident care e dificil de interpretat,greu de stabilit vinovatul pentru ca ambii au obligatii in depasire.

De regula militianul da verdictul in functie de locul loviturii,daca te-a lovit in spate inseamna ca erai deja in depasire,daca te-a acrosat lateral inseamna ca te-ai bagat tu in fata lui deci nu te-ai asigurat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata sa rezolvat am adus mobra in bucuresti acum urmeaza sa o si repar.

Pasagera incepe sa se simpta din ce in ce mai bine, mai e mult pana sa recupereaza total.

Va multumesc pentru ajutor si pareri.

Sanatate si sa auzim numai de bine. Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...