Sari la conținut

MOTO VS TAXI


Boby87
 Share

Postări Recomandate

Pai imediat cum am iesit din spital am fost la udristei si am dat cu subsemnatu ca el e vinovatu si cum sa produs accidentu. Iar la faza cu gipsu este ca au bagat un pic mai mult decat trebuia acel flex si mi-au provocat o rana(zgarietura) de 6 cm un pic cam adanca dar care mi-a trecut intre timp ca si majoritatea ranilor de pe picior, insa am mai multe vanatai pe picior atat in fata cat si in spate ca sa nu mai zic de tibie, glezna si genunchi care sunt umflate si inca ma chinui dimineata cand incep sa ma misc :baldy: . Sper ca in 2-3 luni sa fiu cum eram inainte. :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci eu mi-am dat singur gipsul jos, am bagat piciorul intr-un sac de plastic sa nu fac mizerie si cu o panza de bomfaier am rezolvat treaba. Mi-a fost frica exact de ce-ai patit tu, mama lor de medici spagari.

Cu recuperarea nu te juca: fa miscare cat de mult poti DAR la limita durerii, nu forta. Cel mai bine iei legatura cu un fizioterapeut. Bafta maxima !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omu nu-ti trebuie nici un martor , fa rost de inregistrarile de la benzinarie alea nu au cum sa minta ,eram cu o amica acolo iar ea s-a dus in benzinarie sa cumpere tigari si a auzit de la gaborii care erau acolo ( se uitau la filmare chipurile ) si ziceau ca fratele tau e nevinovat ....du-te si vorbeste acolo

 

 

Eu ii rupeam o mana si i-o indesam undeva.E plina lumea de retardati de genul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S.: trebuie sa faca poze si la exhipament sau sa-l arart doar?

 

pt echipament se face dosar separat. poze la dosar trebuie, iar pt recuperare trebuie facturi achizitie, iar daca nu mai sunt (in functie de asigurator) factura proforma sau facura achizitie echipament nou. cu proforma (in functie de inspector) depagubesc doar o parte din suma.

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

taximetristi.....pffff mai ales cei din Bucuresti. am deja un gust amar. de fiecare data cand iau unu, indiferent cat de mare/mica este cursa, care de obicei a fost mare,,, de fiecare data tre sa il aud cersind. la fiecare cursa am lasat 3-4lei in plus. dar de fiecare data el imi mai cerseste 10lei cu o fata de aia trista. e plin bucurestiu de taxiuri si de tigani cersetori care le conduc. de multe ori ii vad conducand haotic de parca nu ar fi facut scoala.

 

 

Kosh pune pozele sa le vedem si noi.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu le mai am... :disappointed:

Impulse, ma bucur ca esti ok ...

 

Azi am aflat si cine este (cum il cheama, si unde sta) "pulifriciul" ala tare-n gura si "plin" de bani.

Cica a fost internat pe la Spitalul 9, sectia "agitati" (e client cunoscut acolo cu acte'n'regula), are o gramada de dosare pe la politie (distrugere), insa cel mai important aspect este ca inca sta cu mami si cu tati. :rusinica:

Da' el urla ca-i plin de bani :crack:

Boy... ce "surpriza" o sa-i aduca mosu' de Craciun... :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva super-tare...

Marti ma duceam cu treaba iar prin zona accidentului si am observat din nou, politie in acelasi loc unde s-a petrecut acidentul de fata. Nevazand detaliile din cauza traficului, m-am intors dupa ce-am trecut de IRA.

Surpriza... viteazu' nostru, plin de bani si valoare, se aduna de pe jos dupa ce pupase asfaltul cu un scuter! Bine, l-a ajutat si-un cetatean cu o masina, insa ideea ramane.

Accelasi scenariu: politie peste tot, aglomeratie (cum se obisnuieste).

M-am dus si l-am intrebat daca pot sa-l ajut cu ceva si a zis ca nu. Apoi l-am intrebat: Cum e sa fii de partea cealalta a baricadei?

Si omu' a inghitit in sec!

 

Yo mi-am primit cadoul de craciun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Să mai zică prietenii noștri atei că mîna lungă a justiției divine nu-și face treaba! :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva super-tare...

Marti ma duceam cu treaba iar prin zona accidentului si am observat din nou, politie in acelasi loc unde s-a petrecut acidentul de fata. Nevazand detaliile din cauza traficului, m-am intors dupa ce-am trecut de IRA.

Surpriza... viteazu' nostru, plin de bani si valoare, se aduna de pe jos dupa ce pupase asfaltul cu un scuter! Bine, l-a ajutat si-un cetatean cu o masina, insa ideea ramane.

Accelasi scenariu: politie peste tot, aglomeratie (cum se obisnuieste).

M-am dus si l-am intrebat daca pot sa-l ajut cu ceva si a zis ca nu. Apoi l-am intrebat: Cum e sa fii de partea cealalta a baricadei?

Si omu' a inghitit in sec!

 

Yo mi-am primit cadoul de craciun!

:banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fa-ma sa inteleg... taximetristul care i-a intors in fata unui motociclist bagandu-l in spital, era acum in exact acelasi loc, accidentat de o masina care nu i-a dat prioritate, el fiind cu un scuter?

 

:haha:

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu taximetristul care a provocat accidentul, cioara care ii lua apararea respectivului si care a vrut sa-l altoiasca pe kosh pt ca facea poze la locul incidentului.

 

merry christmas kosh :bounce: :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...