Sari la conținut

accident in lant auto - moto - bicicleta


vAli.
 Share

Postări Recomandate

acum o ora si ceva in Onesti, in fata liceului fost "Energetic", o bicicleta mai mototolita si langa o motocicleta cazuta la pamant....ambulanta si tot tacamul....cine are informatii sa le dea, poate putem ajuta cu cva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

acum o ora si ceva in Onesti, in fata liceului fost "Energetic", o bicicleta mai mototolita si langa o motocicleta cazuta la pamant....ambulanta si tot tacamul....cine are informatii sa le dea, poate putem ajuta cu cva!

Pai si de ce nu ai tu informatiile? Erai in tramvai ca pasager si nu ai putut opri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off-topic: sa fac si eu o rautate -- nu in toate orasele este tramvai :laugh:

 

si mai off topic sa fiu ... in bv s-a considerat ca nu se mai merita tramvai in oras .. toata lumea a plans ca vai nu stiu ce .. da acuma te deplasezi foarte rapid dintr-o parte in cealalta a orasului ( 10-15 min) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off-topic: sa fac si eu o rautate -- nu in toate orasele este tramvai :laugh:

Intentionat am pomenit de tamvaiul din Onesti, ca desi nu am fost niciodata pe acolo eram absolut sigur ca "nu se exista"...

Adica ne aflam in treaba si postam tot felul de accidente dar nu avem timp in trafic sa-l intrebam pe politist ce si cum si dupa de ajungem acasa la tastatura intrebam ce si cum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"pai sa vedeti dom´le"....eram cu o masina cu remorca, strada nu permite oprirea, ala cu epoleti se dispera sa nu se uite lumea si sa-i dea mai repede, erau masini in fila pana in intersectii, cu cei mici in spate si cu alta destinatie decat Onesti....e de-ajuns?! in fine, trebuia sa fac tot ce pot si sa intreb sa vad cum e treaba, dar...am trecut. Aveam un onestean atent la toate, sper sa nu fie chiar el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"pai sa vedeti dom´le"....eram cu o masina cu remorca, strada nu permite oprirea, ala cu epoleti se dispera sa nu se uite lumea si sa-i dea mai repede, erau masini in fila pana in intersectii, cu cei mici in spate si cu alta destinatie decat Onesti....e de-ajuns?! in fine, trebuia sa fac tot ce pot si sa intreb sa vad cum e treaba, dar...am trecut. Aveam un onestean atent la toate, sper sa nu fie chiar el.

Am inteles, aia de la politie ti-au facut semn de "mars de aici", am mai patit si eu asta, uneori daca esti pe motor poti sa te infigi pe sau langa trotuar din scurt si dupa aia sa ii intrebi, daca esti cu magaoaia cu remorca sansele sunt mai mici sa poti face fente din astea, intrebarea mea rautacioasa presupunea ca erai calare dar de data asta nu aveam dreptate... Scuzele mele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai noroc..... Scriu in numele pagubitului... " Era pe trotuar, pe langa parcarea de la Kaufland, biciclistul a opris sa admire mobra, Dorin ( pagubitu) si-a pus casca in cap .. asa din senis... si nici in 30 sec o masina de pe strada la luat pe capota ... a urcat pe trotuar la agatat pe el si pe mobra si bicicleta. De la forta impactului s-a spart barbrizul, sa strambat capota, casca riderului e varza, scarite si putin zgariata mobra.

Soferul cand sa dat jos din masina a aruncat urmatoare replica : " Da ce am baut si eu 2 beri , asta inseamna ca nu pot sa conduc" ?.

Dorin... baiat cuminte cum e si atent a zis ... Bai Stef parca ma pus Dumnezeu sa imi pun casca in cap pe trotuar acolo... parca ma luminat ... Dorin e dascal viitor Popă biker.

 

Acu insanatosire grabnica si succes cu asigurarile.

 

 

Hai cu vara!!!

Editat de Sokatu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai noroc..... Scriu in numele pagubitului... " Era pe trotuar, pe langa parcarea de la Kaufland, biciclistul a opris sa admire mobra, Dorin ( pagubitu) si-a pus casca in cap .. asa din senis... si nici in 30 sec o masina de pe strada la luat pe capota ... a urcat pe trotuar la agatat pe el si pe mobra si bicicleta. De la forta impactului s-a spart barbrizul, sa strambat capota, casca riderului e varza, scarite si putin zgariata mobra.

Soferul cand sa dat jos din masina a aruncat urmatoare replica : " Da ce am baut si eu 2 beri , asta inseamna ca nu pot sa conduc" ?.

Dorin... baiat cuminte cum e si atent a zis ... Bai Stef parca ma pus Dumnezeu sa imi pun casca in cap pe trotuar acolo... parca ma luminat ... Dorin e dascal viitor Popă biker.

 

Acu insanatosire grabnica si succes cu asigurarile.

 

 

Hai cu vara!!!

Ma bucur sa aud ca nu l-a luat el pe biciclist in coarne...vazand bicicleta exact in fata motorului, am dedus ca se urcase pe ea, si nici masina de care spui nu era pe-acolo(sau poate o parcasera vis-a-vis). Atunci sanatate pentru motorist si biciclist, mai ales pentru "berica!", poate "reusesc" sa nu il ierte si sa-l lase pieton 3 luni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai ce intamplare! Nu stii cat e ghinion si cat noroc in ea!

 

Acuma dascal sau popa, daca reuseam sa ma adun de pe jos (relativ) intreg si-l auzeam pe ala rostind enormitatea aia, il calcam pe gat! Sanatate bikerului si biciclistului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

epic fail pentru conservar si mana divina pe...casca pentru viitorul popa!

 

La cum a reactionat Nenea Spritz sigur a mentionat doar ULTIMELE doua beri baute :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa mintea mea... cea mai dreapta pedeapsa pentru betivii de la volan este PEDEAPSA CU MOARTEA. Si sa nu mai sune el la pila cutare, la nustiu ce burtos de prin miliie,,, EXECUTAT DE URGENTA.

LEGILE ASPRE FAC ORDINEA..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toata faza e ca noi suntem de vina...pana la urma toti ne dam mare zmeii pe net si facem pe vitejii. Dar daca am face cum fac grecii cum fac alte natii. Fapte frate nu vorbe. Aici venim toti pe net ne vaitam, ne plangem , ne victimizam, dar sa imi spuna mie cat dintre noi, voi , toti care citesc randurile astea au luat atitudine ? Care dupa ce a iesit din spital s-a dus si i-a pus picioru pe cap la conservar, care ia facut o pana? care a facut ceva care sa il faca pe vinovat sa ii fie teama sa iasa neinsotit pe strada? Va spun eu nu a facut nimeni asta.

 

Hai cu vara!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am inteles eu, aflandu-ma la politie, "berica" nu era la prima abatere... Niste personaje dintralea mai.. "de prin imprejurimi" dupa accent si la felul cum puneau problema, afirmau ca "ce are ala... n-are nimic, oleaca zgariat" sau "asta e pantaloni scurti pe langa berea aia de 80 de milioane". Dintr-o discutie a pagubitului cu betivul de la volan a reiesit ceva de genu "iti dau asigurarea, ce, nu e bine, ce mai vrei?" Parerea mea, pramatii de genu trebuiesc lasate fara permis de conducere DEFINITIV! Slabe sanse in tara asta, intr-adevar, o tara in care fiecare suna pe nea si pe nea cand are probleme si banul are primul cuvant...

Doamne ajuta!

 

Hai cu vara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Explozia trebuie sa vina din suflet.. si noi romanii stam cam prost la asta, daca de maine se da decret.. ca orice mireasa trebuie dezvirginata de Basescu, auzi 3 voci anemice si se face coada la cotroceni.. cam astia suntem si ne meritam locul, mereu am fost de rasul lumii.

NU suntem uniti pentru ca suntem un popor puturos si lasi, plin de curve si betivi, cautam un job sa putem dormii la pranz, toti vrem amante, motociclete noi noute, deaia nu suntem uniti, nici in conditii deosebit de grele romanii nu stiu sa se uneasca, platim benzina de 5 ori mai scumpa, daca se intampla ,, pe la talibanii aia dementi cred ca demolau din temelie benzinariile, poate se trezeste cineva sa spuna ca nu sunt benzinariile de vina! Ca vin cu raspunsul ... Pai eu sunt platit prost sa fiu prost si incult si cioban, asa ca nu ma intereseaza.. eu sunt prost si dau foc acolo unde dau banii! ASA TREBUIA.

A fost aplicata politica pasilor marunti, parca nu au premeditat sa ajunge de la 3 lei la 6lei. Eu ma rog sa se faca 20lei litru sa vedem ce dracu facem daca tot prosti stam.

Daca suntem luati de prosti pai hai sa fim !!

Editat de aladin1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Explozia trebuie sa vina din suflet.. si noi romanii stam cam prost la asta, daca de maine se da decret.. ca orice mireasa trebuie dezvirginata de Basescu, auzi 3 voci anemice si se face coada la cotroceni.. cam astia suntem si ne meritam locul, mereu am fost de rasul lumii.

NU suntem uniti pentru ca suntem un popor puturos si lasi, plin de curve si betivi, cautam un job sa putem dormii la pranz, toti vrem amante, motociclete noi noute, deaia nu suntem uniti, nici in conditii deosebit de grele romanii nu stiu sa se uneasca, platim benzina de 5 ori mai scumpa, daca se intampla ,, pe la talibanii aia dementi cred ca demolau din temelie benzinariile, poate se trezeste cineva sa spuna ca nu sunt benzinariile de vina! Ca vin cu raspunsul ... Pai eu sunt platit prost sa fiu prost si incult si cioban, asa ca nu ma intereseaza.. eu sunt prost si dau foc acolo unde dau banii! ASA TREBUIA.

A fost aplicata politica pasilor marunti, parca nu au premeditat sa ajunge de la 3 lei la 6lei. Eu ma rog sa se faca 20lei litru sa vedem ce dracu facem daca tot prosti stam.

Daca suntem luati de prosti pai hai sa fim !!

 

 

Bine zis frate.....

 

NUmai gura de noi...

 

Hai cu vara!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toata faza e ca noi suntem de vina...pana la urma toti ne dam mare zmeii pe net si facem pe vitejii. Dar daca am face cum fac grecii cum fac alte natii. Fapte frate nu vorbe. Aici venim toti pe net ne vaitam, ne plangem , ne victimizam, dar sa imi spuna mie cat dintre noi, voi , toti care citesc randurile astea au luat atitudine ? Care dupa ce a iesit din spital s-a dus si i-a pus picioru pe cap la conservar, care ia facut o pana? care a facut ceva care sa il faca pe vinovat sa ii fie teama sa iasa neinsotit pe strada? Va spun eu nu a facut nimeni asta.

 

Hai cu vara!!!

 

M-ai inteles gresit, daca te referi la mine in postul tau. Nu vorbesc de razbunare, de cautat ala apoi sa-i zgarii masina sau sa-l bati in scara blocului. Aia e prostie.

Nu spuneam nici ca dascalul-biker trebuia sa-l bata pe nenorocitul ala. Spun doar ca in locul lui, cu sperietura si nervii datorati circumstantelor, as fi reusit probabil sa raman relativ calm pana l-as fi auzit pe nenorocitul ala zicand ca-i apt sa conduca beat, no problemo... Atunci cred ca s-ar fi produs in capul meu acel "snap" care reduce ratiunea la o cantitate neglijabila si face instinctul de supravietuire sa primeze.

Pentru ca asta e, instinct de supravietuire! Instinct care imi spune ca dobitocul ala mi-a pus viata in pericol iminent! Instinct care imi spune ca trebuie sa elimin sursa pericolului, pentru ca desi acum am supravietuit, ala se poate sui maine iar la volan beat si sa-mi faca felul definitiv. Nu greseala (ca toti gresim) e de pedepsit, ci atitudinea care-l aseaza in randul gandacilor daunatori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca veni vorba de gandaci daunatori, poftiti si rezultatul!

Si... conserva, nu a lui, bineinteles!

La o confruntare nenorocitul a afirmat "Iti dau asigurarea, nu iti convine? Da-ma in judecata, ce p... mea poti sa imi faci, nimic..." atitudine de taranus nebatut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai noroc..... Scriu in numele pagubitului... " Era pe trotuar, pe langa parcarea de la Kaufland, biciclistul a opris sa admire mobra, Dorin ( pagubitu) si-a pus casca in cap .. asa din senis... si nici in 30 sec o masina de pe strada la luat pe capota ... a urcat pe trotuar la agatat pe el si pe mobra si bicicleta. De la forta impactului s-a spart barbrizul, sa strambat capota, casca riderului e varza, scarite si putin zgariata mobra.

Soferul cand sa dat jos din masina a aruncat urmatoare replica : " Da ce am baut si eu 2 beri , asta inseamna ca nu pot sa conduc" ?.

Dorin... baiat cuminte cum e si atent a zis ... Bai Stef parca ma pus Dumnezeu sa imi pun casca in cap pe trotuar acolo... parca ma luminat ... Dorin e dascal viitor Popă biker.

 

Acu insanatosire grabnica si succes cu asigurarile.

 

 

Hai cu vara!!!

 

Salutare tuturor!!! Eu sunt ''PAGUBITUL'' , va scriu din spital. Evenimentul la descris foarte bine stefan,insa as dori sa fac unele completari: Masina care ma lovit avea in jur de 50-60km/h,ma lovit in picior ma aruncat pe capota si apoi am dat cu capul in parbriz, si am fost proiectat la 5 metri de masina ducandu ma taras de asfalt cu casca. Impactul a fost f puternic , mi am pierdut cunostiinta pentru cateva momente , biciclistul era si el inconstient,mam ridicat am mers putin si am cazut jos. Nu stiam exact ce sa intamplat... Precizez faptul ca soferul era baut si cand ma lovit nu a franat deloc...Atasez o poza cu masina si parbrizul spart de mine, pe care soferul doreste sa il schimb tot eu.....Multumesc tuturor pentru gandurile pozitive.......

post-66740-0-24719900-1318001359_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...