Sari la conținut

Sfarsit de sezon cu ghinion pentru un motociclist din Zalau


route`66
 Share

Postări Recomandate

"Bine ca a fost bine, ca daca nu era rau" vorba unui mare profesor universitar. Refacere rapida colegului si sa-si repare bicicleta.

Parca vad stirea asta la Tv : "Strada nu este circuit. Un motociclist din Zalau, a fost la un pas sa-si piarda viata. Tanarul conducea cu viteza excesiva, cand din cauza lipsei de experienta a pierdut controlul motocicletei sale de zeci de cai putere, intr-o curba periculoasa, lovindu-se puternic de asfalt. La fata locului s-a prezentat un echipaj de la SAJ, care i-a acordat primul ajutor, ulterior transportandu-l pe tanar la Unitatea de Primiri Urgente. Atat de la ZaLaw, Andreea, ai legatura.." :friends:

Editat de Csj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa se faca bine repede si sa-si fi invatat lectia din acest ghinion...bine ca e viu!

 

Sanatate si intelepciune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Is frumoase dar nu proaste, dak erau proaste se defectau asa nu e vina lor k proprietarii le dau de pamant, ele sunt doar agresive(ceva mai agrezive decat restu si cu explozii de putere la anumite ture la care da=ca nu iti cunosti motoru ff bine te cam iau prin surprindere si te dau de pamant) :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, nu mai vorbiti amboulea, ca Terhe era meserias ma...se dadea bine pe curbe, stia ce face. Cine stie ce o fi prins pe asfalt de s-a dat pe jos...asta a facut orice altceva dar nu s-a speriat...nu de motor sau vreo curba, in orice caz ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incidentul a fost in Zalau, nu pe Meses.

 

L.E. route`66, vad ca site-ul din link-ul pe care l-ai pus, apare si in semnatura ta. Sa inteleg ca esti vreun "jurnalist" si tu esti ala care a scris articolul?

Pai daca e asa, esti un alt jegos ca majoritatea "jurnalistilor" de la noi. Daca aveai rabdare doua minute si vizionai clipul de pe youtube care apare postat acolo, auzeai ca politistul a indicat locul accidentului: B-dul Mihai Viteazu din Zalau. Asta nu e pe Meses. Sau ai avut nevoie de trafic pe site si cu un incident banal nu ti-l accesa nimeni?

Daca am dreptate, si tu ai scris articolul, nu pot decat sa-ti arat un semn "prietenesc": :finger:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Is frumoase dar nu proaste, dak erau proaste se defectau asa nu e vina lor k proprietarii le dau de pamant, ele sunt doar agresive(ceva mai agrezive decat restu si cu explozii de putere la anumite ture la care da=ca nu iti cunosti motoru ff bine te cam iau prin surprindere si te dau de pamant) :moto:

 

GTFO !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde plm apareti?aveti permis de 2 luni si da-ti sfaturi(va bagati in seama cand nu e vb de bicicletele voastre) voi de r6,r1

 

Permisul meu are uscata cerneala de pe el din 2005. Faci confuzie cu data la care mi-am facut cont pe forum. Mai ia un biscuite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incidentul a fost in Zalau, nu pe Meses.

 

L.E. route`66, vad ca site-ul din link-ul pe care l-ai pus, apare si in semnatura ta. Sa inteleg ca esti vreun "jurnalist" si tu esti ala care a scris articolul?

Pai daca e asa, esti un alt jegos ca majoritatea "jurnalistilor" de la noi. Daca aveai rabdare doua minute si vizionai clipul de pe youtube care apare postat acolo, auzeai ca politistul a indicat locul accidentului: B-dul Mihai Viteazu din Zalau. Asta nu e pe Meses. Sau ai avut nevoie de trafic pe site si cu un incident banal nu ti-l accesa nimeni?

Daca am dreptate, si tu ai scris articolul, nu pot decat sa-ti arat un semn "prietenesc": :finger:

Prietene motociclist! Esti un prost. Reciteste ce s-a scris si vezi daca s-a gresit. Plimbarea a fost pe muntele Meses. Cat despre semnul prietenesc... sa-l arati mamei tale!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma, era in oras, sau pe curbe "p'afara" ??

P'afara, desi este imbietor, tare-i bine sa rezisti tentatiei. Stiu, senzatiile unui mers sportiv sunt cool, insa nu pe strazile publice fratilor... Degeaba stii tu sa pui genunchiul pe jos, daca-n mijlocul virajului te trezesti cu nisip, ulei, sau cine draq mai stie ce poti gasi pe strazile din ro.

Sper ca accidentul sa nu fi fost asa de gav si colegu' sa se recupereze rapid si complet in urma cazaturii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma, era in oras, sau pe curbe "p'afara" ??

P'afara, desi este imbietor, tare-i bine sa rezisti tentatiei. Stiu, senzatiile unui mers sportiv sunt cool, insa nu pe strazile publice fratilor... Degeaba stii tu sa pui genunchiul pe jos, daca-n mijlocul virajului te trezesti cu nisip, ulei, sau cine draq mai stie ce poti gasi pe strazile din ro.

Sper ca accidentul sa nu fi fost asa de gav si colegu' sa se recupereze rapid si complet in urma cazaturii!

Vreti un sfat?Astea nu-s drumuri de R1,R2,R6...Astea-s coclauri RRomanesti pt care se mai iau si taxe.luati-va cross pt oras si vitezana pt autostrada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreti un sfat?Astea nu-s drumuri de R1,R2,R6...Astea-s coclauri RRomanesti pt care se mai iau si taxe.luati-va cross pt oras si vitezana pt autostrada.

 

Multam pentru sfat, din pacate, ultima oara cand m-am uitat la pomul din fata casei, in el cresc frunze nu euroi! :rusinica: anyway, orice ti-ai cumpara, intodeauna va tine de modul de exploatare!

Dar sa incheiem cu off-topicul! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene motociclist! Esti un prost. Reciteste ce s-a scris si vezi daca s-a gresit. Plimbarea a fost pe muntele Meses. Cat despre semnul prietenesc... sa-l arati mamei tale!!!

 

Am citit eu, si acea stire induce cititorul in eroare. Cand spui ca o plimbare pe Meses s-a terminat prost, cititorul intelege ca in acea zona a avut loc accidentul. Totusi ce spui tu e corect, nu reiese neaparat acest lucru din articol. Asta pentru ca aceasta fraza, s-ar fi potrivit atat daca accidentul s-ar fi produs la primii metri pe Muntele Meses, cat si in Constanta, daca acolo ar fi fost destinatia finala (pt ca plimbarea a avut loc in alta parte). Pentru a eliminia aceasta eroare, trebuia sa se specifice faptul ca accidentul s-a produs in Zalau, dupa o plimbare cu prietenii pe muntele Meses. Si toata lumea era corect informata.

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene motociclist! Esti un prost. Reciteste ce s-a scris si vezi daca s-a gresit. Plimbarea a fost pe muntele Meses. Cat despre semnul prietenesc... sa-l arati mamei tale!!!

1. Prieten esti cu toti "ziaristii" jegosi care cauta orice stire macabra pt a li se citi articolul. Cu mine sigur nu.

2. Daca eu ma duc la mare si, dupa ce ma intorc, am accident in fata blocului unde locuiesc, o sa faci un articol prin care o sa spui ca plimbarea mea pe autostrada s-a terminat prost? (n.r. asta pt ca in capul cititorilor se creaza imaginea motociclistilor care merg cu 500 km/h pe autostrada si ti se citeste tie articolul).

 

Mi-e greata de "jurnalistii" din ziua de astazi. De tine mi-e si mai greata, cu atat mai mult cu cat, pe langa "jurnalist", esti si motociclist. Trebuia sa faceti stirea cat mai clara, fara loc de interpretari. Din stirea ta, toata lumea a inteles ca accidentul a avut loc pe Meses.

Esti doar un "jurnalist" de 2 lei, care-si calca pe principii pt a face o "stire senzationala".

 

Uite, de data asta ai doua semne, unul pt tine si unul pt toata redactia aia de cacao. :finger: :finger:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Prieten esti cu toti "ziaristii" jegosi care cauta orice stire macabra pt a li se citi articolul. Cu mine sigur nu.

2. Daca eu ma duc la mare si, dupa ce ma intorc, am accident in fata blocului unde locuiesc, o sa faci un articol prin care o sa spui ca plimbarea mea pe autostrada s-a terminat prost? (n.r. asta pt ca in capul cititorilor se creaza imaginea motociclistilor care merg cu 500 km/h pe autostrada si ti se citeste tie articolul).

 

Mi-e greata de "jurnalistii" din ziua de astazi. De tine mi-e si mai greata, cu atat mai mult cu cat, pe langa "jurnalist", esti si motociclist. Trebuia sa faceti stirea cat mai clara, fara loc de interpretari. Din stirea ta, toata lumea a inteles ca accidentul a avut loc pe Meses.

Esti doar un "jurnalist" de 2 lei, care-si calca pe principii pt a face o "stire senzationala".

 

Uite, de data asta ai doua semne, unul pt tine si unul pt toata redactia aia de cacao. :finger: :finger:

 

astia trebe batuti ma... cand i vezi undeva la fata locului scoate ranga la ei.Cand mi-a ajuns filmarea pe la stiri m-a sunat un retardat de jurnalist sa ma intrebe daca eram constient in mom respectiv si daca imi dau seama cate am riscat :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astia trebe batuti ma... cand i vezi undeva la fata locului scoate ranga la ei.Cand mi-a ajuns filmarea pe la stiri m-a sunat un retardat de jurnalist sa ma intrebe daca eram constient in mom respectiv si daca imi dau seama cate am riscat :crack:

 

daia ti-ai sters tu contul de pe youtube? :crack: ca sa nu iti mai fure "stiristii" clipurile :D

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...