Sari la conținut

alta portiera deschisa..


iulia_boris
 Share

Postări Recomandate

http://www.libertatea.ro/detalii/articol/motociclist-accident-politia-rutiera-358657.html daca vedeti o masina care tocmai a tras la bordura trebuie sa va asteptati ca soferu' sa deschida portiera..ideal ar fi ca ala sa se si uite in oglinzi..da' cel mai prudent e sa-i dati un claxon..zic eu..altfel se lasa cu cazaturi..nasol.. Editat de iulia_boris
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristinel a comis-o si a bagat in spital un om. Ce-mi place de redactorii astia de ziare care ne zic ei ca stiu sigur din surse omologate ca motociclistul venea in viteza... Si daca venea cu 2km/h si a cazut motorul peste el, tot in stare grava la spital ar fi ajuns. Cat despre greseala comuna, e destul de comun sa deschizi usa in trafic. Mi se pare ca e si ceva in codul rutier care interzice chestia asta. Pe cand sa mergi pe prima banda pe dreapta nu e... ce coincidenta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristinel a comis-o si a bagat in spital un om. Ce-mi place de redactorii astia de ziare care ne zic ei ca stiu sigur din surse omologate ca motociclistul venea in viteza... Si daca venea cu 2km/h si a cazut motorul peste el, tot in stare grava la spital ar fi ajuns. Cat despre greseala comuna, e destul de comun sa deschizi usa in trafic. Mi se pare ca e si ceva in codul rutier care interzice chestia asta. Pe cand sa mergi pe prima banda pe dreapta nu e... ce coincidenta...

nu vb de textul legii.

vorbeam de greseala motociclistului ,de a circula pe dreapta benzii. acolo se intimpla multe fenomene halucinante.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.libertatea.ro/detalii/articol/motociclist-accident-politia-rutiera-358657.html daca vedeti o masina care tocmai a tras la bordura trebuie sa va asteptati ca soferu' sa deschida portiera..ideal ar fi ca ala sa se si uite in oglinzi..da' cel mai prudent e sa-i dati un claxon..zic eu..altfel se lasa cu cazaturi..nasol..

Pai si ce cauta motocicleta acolo, ca presupun ca masina nu semnaliza stanga cand s-a deschis usa din dreapta...

Sa nu ma intelegeti gresit, si eu fac sute de kilometri pe an prin dreapta masinilor stationate in coloana (majoritatea pe scuter si ocazional pe motocicleta, si asta cand nu incap cu motocicleta printre randuri sau daca urmeaza sa fac dreapta la semafor), nu fac aproape deloc chestia asta daca coloana se misca, si chiar cand o fac merg cu 3-5km/h mai tare decat coloana si cu mana pe frana (piciorul e oricum acolo) pregatit sa evite unul o groapa sau se deschida o portiera de pe loc. Daca mergi ca un biciclist trebuie sa ai viteza unei biciclete...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si ce cauta motocicleta acolo, ca presupun ca masina nu semnaliza stanga cand s-a deschis usa din dreapta...

Sa nu ma intelegeti gresit, si eu fac sute de kilometri pe an prin dreapta masinilor stationate in coloana (majoritatea pe scuter si ocazional pe motocicleta, si asta cand nu incap cu motocicleta printre randuri sau daca urmeaza sa fac dreapta la semafor), nu fac aproape deloc chestia asta daca coloana se misca, si chiar cand o fac merg cu 3-5km/h mai tare decat coloana si cu mana pe frana (piciorul e oricum acolo) pregatit sa evite unul o groapa sau se deschida o portiera de pe loc. Daca mergi ca un biciclist trebuie sa ai viteza unei biciclete...

Si de unde ai dedus tu ca s-a lovit de usa din dreapta???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De multe ori, adica mai mereu evit in mare parte sa trec prea aproape pe langa masini parcate, sau eventual ma uit intai in masina sa vad daca e pasager in ea ( daca trec pe stanga masinii ma uit doar la sofer, cand trec pe dreapta ei invers.) Si daca am vazut un cap sau miscare , incetinesc si incerc sa maresc distanta de a trece pe langa masina, niciodata nu poti sti ce e in mintea celuilalt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...