Sari la conținut

Accident BV. Burebista intersectie cu Str. Scoala Ciocanul


Shiro
 Share

Postări Recomandate

Aseara in jurul orei 21 eram pe Bv, Burebista, unde am observat un accident moto.

 

O scoda octvia tour, gri a iesit de pe strada Scoala Ciocanul, neacordand prioritate mocociclistului. Acesta conducea o Honda CBR F4 cred cu nr B 89 ...

Eu am ajuns in momentul in care motociclistul a fost preluat deja de catre ambulanta. A semnalat doar mici dureri la o mana. Era constient.

S-a loat un numar de contact si s-a contactat o cunostinta de-a motociclistului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu aseara pe acolo dar nu am putut sa opresc din cauza militiei....eram cu o masina mai mare si nu maveam unde sa opresc.Din cate am vazut lovitura a fost destul de puternica.

Clar acolo este vorba de neacordare de pripritate.

 

Insanatosire grabnica motoristului.

Editat de neagu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut, eu sunt tavalitul, am scapat usor... cu ambele maini rupte (fractura diafiza radius bilateral) in stanga placuta cu 6 suruburi respectiv dreapta 7 suruburi + urmeaza sa ma operez si de hernie dupa ce imi mai revin cu mainile, cica s-a declansat de la impactul respectiv. Noroc ca nu a fost mai rau sa fi venit cineva dupa contrasens sa ma prinda la roti sau sa fi facut impact cu masina lui aia. Multumesc celor care mi-au sunat prietenii sa vina la motor/spital si pt urarile de insanatosire. Am pus cateva poze cu motoru dupa accident.

post-68106-0-21095500-1321103620_thumb.jpg

post-68106-0-97892400-1321103665_thumb.jpg

post-68106-0-88940200-1321103779_thumb.jpg

post-68106-0-80086400-1321103793_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

'ai de capu' meu

n-ai scapat deloc ieftin...

sfat: nu semna nici o intelegere cu soferul pana nu esti complet recuperat si nu-ti iei si ultimul banut pt daune!

 

bafta la recuperare si nervi de otel!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiind primul accident mai grav (sper ca si ultimul) am apelat la serviciile unui avocat. Multumesc pt sfat si urari.

am o intrebare: cukm scrii frate acuma? sau poti folosi degetele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vorbesc serios cand spun, ca ar trebui sa ii ceri daune pentru suferintele cauzate. Sa nu uiti sa spui, ca nu ai putut manca, ai rabdat de sete si chiar cand te stergeai la fund era o mare problema...erai dependent de cineva. Cu ambele maini in ghips e un adevarat blestem. Cum oare poti dormi noaptea ? Sanatate !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Crazy-devil Au trecut aproape doua saptamani de la operatie, am inceput sa-mi folosesc degetele, pot scrie la tastatura + schimbat postul tv din telecomanda. Mainile le am in atele, ca a tot trebuit sa ma duc la control pt. schimbatul bandajelor si urmarirea evolutiei vindecarii...marti urmeaza sa-mi scoata firele.

@ fast_arrow Ai perfecta drepatate, de toate aceste aspecte se va ocupa avocatul. Sunt dependent de parinti, ei au avut (si inca au) grija de mine, de la hranit pana dus la wc etc. Este foarte nasol cu dormitul, ma doare spatele, gatul, fundul ca alta pozitie de dormit in afara de spate n-am...si cu scarpinatul e aiurea, dar acum tot raul spre bine sper.

Multumesc tuturor pt. urarile de insanatosire & sfaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ DependentX - insanatosire grabnica si (vorba clasica) rabdare si tutun... :hurt:

 

Acea intersectie este aproape 'invizibila' din cauza masinilor parcate... Mi s-a intamplat de multe ori seara sa evit (fiind cu masina pe banda 1) destul de brusc masinile iesite de pe acea strada; evident ca nu aveau vizibilitate pentru a se putea asigura...

Mare atentie pe Burebista - mai bine stati pe banda a 2-a sau incetiniti mult in apropierea acelei strazi...post-21211-0-95575200-1321286354_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@fast_arrow Am avut experiente cu bunicii(Dumnezeu sa-i ierte) legate de neajutorati.

@mache Multumesc pt urarile de insanatosire. Hai sa spun povestea accidentului, ca am omis pana acum. Eram pe banda 2 aveam max 50km/h in fata mea pe prima banda erau doua masini cu semnal de dreapta urmand sa intre pe acea straduta, conducatoarea auto nu s-a asigurat si la a 2-a banda...a fost o fractiune de secunda, am vazut cum iese botul masini, am ciupit putin frana din instinct, crezand ca urneaza sa opreasca sa se asigure, cand am constientizat ca nu opreste am tras stranga maxim intrand pe contrasens incercand sa evit impactul, dar a fost prea din scurt, n-am avut timp de claxon ca tata imi reproseaza acest lucru ca n-am dat claxon...am intrat in zona aripi la roata, sarit peste masina. Am pus o poza facuta de un prieten de la locul accidentului.

post-68106-0-65792700-1321313614_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca a ajuns cu masina in pozitia aia, cu siguranta o durea in pixda de claxonul tau, probabil in mintea ei ingusta, cand i-a vazut pe aia cu semnal dreapta (deci vroiau sa intre pe straduta de pe care iesea dumneaei) deja rasuna: "LIBER STANGA!". Situatia este cam nasoala, cel putin pt tine dpdv fizic, dar bine ca nu a fost mai rau. Unui alt coleg cica i-ar fi zis pixda care l-a lovit cu masina ceva de genu: "Da` nu s-a terminat sezonu? Tu ce mai cauti pe strada?" .... Adica plm...

In alta ordine de idei, am toata compasiunea pentru cei ce se afla in situatii similare cu a ta, dar nu pot simpatiza cu cei ce o ard pe genu` bine ca am scapat, acum tre neaparat sa ma imbogatesc, imi i-au cel mai al dreaq avocat si sa vezi ce-i f#t io pe ei.... pt ca pur si simplu refuz sa cred ca (atunci cand se intampla) te loveste cineva intentionat. Nu vreau sa fiu inteles gresit, sunt de acord cu despagubirile platite de asigurator (pt ca d`aia faci rca) dar nu sunt de acord cu atitudinea agresiva in mod gratuit.

 

Insanatosire grabnica... si mai mult noroc pe viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@razvan_def Am citit si eu postul cu accidentul de la semanatoarea si am ramas masca la ce-i putea debita capul soferitei. O intamplare la care am ramas si eu masca a fost si la mine la accident, mi-au povestit prietenii veniti la motor ca dupa ceva timp au aparut cei de la realitatea tv sa filmeze, reportera intreba in stanga si in dreapta e grav e in coma sau mort... O persoana ii raspunde ca ma dureau decat mainile in rest sunt ok, la care ea indignata ii spune cameramanului aaa hai opreste camera si sa mergem si n-au mai filmat nimic...mass-media si foamea de senzational(ma bucur ca n-am reprezentat o stire tv). Sunt de aceeasi parerea cu tine legata de faza cu claxonul, nu consider ca mai putea influenta intr-un fel desfasurarea accidentului. Motocicleta mea era din 2001/43.000km, am dat 2100 euro pe ea acum 3 luni...cei de la asigurari daca e sa-mi dea dauna totala sigur nu-mi dau decat 1000-1500 euro pe ea. Nu consider ca ma imbogatesc de pe spatele soferitei prin diferenta de bani la motor + banii cheltuiti in spital la doctori. Multumesc pt urarile de insanatosire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai vezi tu, daca nu te-ai imbogatit furand din banii publici, daca nu a furat nici tac-tu ca sa-ti poata lua o masina cu care sa omori pe cineva pe strada, ci esti doar un parlit de muritor de rand (ca noi ceilalti) nu esti demn sa apari la tv .... adica plm.... puteai macar sa mori.... dumnezeule,ce dobitoaca!!

Cat despre partea cu despagubirile chiar nu stiu ce sa zic, m-a ferit D-zeu de d`astea pana acum si nu stiu cum se procedeaza cu jigodiile de la asigurari, dar din cate am vazut scris pe polita RCA au valori destul de mari pt despagubiri materiale, cel putin teoretic. In postul anterior faceam referire la colegii aia care incep cu amenintari, vulgaritati si alte rahaturi de genu sa vezi ce-ti fac io de acum, o sa-ti para rau ... & shit, oricum cred ca ai inteles despre ce era vorba.

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...