Sari la conținut

Inca Unul In Timisoara


TaviS
 Share

Postări Recomandate

Pe Bd-ul Take Ionescu cu strada ce duce la Medicina; prea multe nu stiu... baiatul, e cu piciorul cam rau, fata, din spate a lesinat dupa, probabil de soc. Nu stiu cine a fost de vina, soferul fiatului era in masina politiei cind am ajun eu iar motoristul fusese luat deja cu salvare...

Masina arat ca si cum ar fi lovit frontal, (cu botul)motocicleta din lateral.

M-a sunat sotia mea sa o iau din oras... nu mai pot, vin-o cu troleu... 3 in doua zile sau citi?.....

Rog pe cei care stiu mai multe, despre cum s-a produs accidentul sa ne zica, defapt sper ca toata lumea de aia citeste/scrie aici, poate intr-o situati similara vom sti ce sa facem si ce nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Bd-ul Take Ionescu cu strada ce duce la Medicina; prea multe nu stiu... baiatul, e cu piciorul cam rau, fata, din spate a lesinat dupa, probabil de soc. Nu stiu cine a fost de vina, soferul fiatului era in masina politiei cind am ajun eu iar motoristul fusese luat deja cu salvare...

Masina arat ca si cum ar fi lovit frontal, (cu botul)motocicleta din lateral.

M-a sunat sotia mea sa o iau din oras... nu mai pot, vin-o cu troleu... 3 in doua zile sau citi?.....

Rog pe cei care stiu mai multe, despre cum s-a produs accidentul sa ne zica, defapt sper ca toata lumea de aia citeste/scrie aici, poate intr-o situati similara vom sti ce sa facem si ce nu.

 

 

 

pe la ce ora, man ??

 

Shaq

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca e cea mai agitata saptamana a anului.. incredibil :hug: avea echipament?.. sper ca nu era baiatul cu cagiva rosu, mai vechi cu oglinizi argintii..

doamne ajuta sa fie bine :(

 

aveau casti, una e rashketata, dar nu f tare; motorul l-am dus la un preten ktm-ist de a lui Paul care are si nr de tel a baiatului, dechide-ti tv (io n-am) ca a au filmat pe acolo, dar declaratiile... nu stiu daca sint de luat in seama. Am inteles ca nu ar fi foarte grav.... dar ce insemna asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe la ora 17,20 -17,30 s-a intamplat.

Eu am trecut pe la 17,40 pe acolo era deja inghesuiala mare. Nu m-am oprit ca aveam treaba.

Ceva vitezana mica(125) mai vechiuta, cred ca Gilera, Cagiva... carenata.

Sper sa fie ok toata lumea...

Mergeti cu grija.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta nu e tot... Alaltaieri cica ar mai fi fost un accident tot in Timisoara, un baiat Florin, care are Hayabusa(?) si era cu ceva moto de 800cmc(?). Nu stiu alte detalii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:hug: din pacate asa este,e vorba de acea Cagiva freccia rosie mai vechiuta cu oglinzi argintii.sunt fratele baiatului am fost la spital.Are piciorul rupt poate trebuie operat,amica de pe motor a scapat doar cu niste zgarierturi. De vina e cel cu fiatul pentru ca nu i-a acordat prioritate.Ovy(fratemiu) venea de la punctele cardinale(take Ionescu) iar Fiatul venea de la Badea Cartan si voia sa vireze la stanga spre medicina(taindui-i calea) ,acesta din urma avand clar : CEDEAZA. accidentul a avut loc la 17:20. Si incredibila coincidenta cel care a omorat ieri motociclistul in Timisoara era in acelasi salon cu Ovy.Era tot rupt si el dar pedeasupra se gandea la anii de parnaie...:(.......daca mai aveti ceva intrebari poate va pot ajuta....si in legatura cu daunele cam cat sa-i cer pentru ca a venit la Ovy sa se inteleaga cumva cu niste bodyguarzi de la Lepa Brena(pizzeria). Motorul e distrus ,nu stiu daca mai gasesc pentru el piese. apropo : baiatul care mi-a luat motorul din drum(prietenul lui Paul ) ,pentru ca politia l-a aruncat acolo dupa ce a facut poze e un baiat de milioane.inca nu il cunosc personal( inca nu a postat?)

 

..

Editat de disabled_cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost din nou la el : fractura de metatarsien la piciorul stang. in rest e OK. Piciorul i-l punea atu7nci in ghips. cum e cu vatamarea corporala?. daca e la prima abatere asta cu Fiatu' ii da cu suspendare? pentru ca prea multe nu ma pricep la legislatie. Multumesc tuturor

Editat de disabled_cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate , ce se intampla ? 3 bikeri in 2 zile :hug: . De unde apar pe sosele distrusi din astia care nu au nici o treaba cu circulatia ? :( Insanatosire grabnica motociclistului si cereti daune conservarului cat sa i-i iasa pe urechi impresiile de sumacher pe care le-a avut :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate maxima colegului accidentat!Cred ca e ceva in aer.....prea multe crash-uri!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo : baiatul care mi-a luat motorul din drum(prietenul lui Paul ) ,pentru ca politia l-a aruncat acolo dupa ce a facut poze e un baiat de milioane.inca nu il cunosc personal( inca nu a postat?)

 

Da, asa e, s-a tot pus pe dat pe telefoane la preteni cu microbuze, dar n-a dat de nici unul in oras... asa ca l-am impins pina la el acasa. Ca sa nu mai spun ca l-ar fi luat la bataie pe ala cu fiatul daca nu era politie. Chiar cind am ajuns eu, un politai a zis un sec: puteti sa-l luati din drum (motorul), sau asa ceva. Daca nu eram ceva motoristi pe acolo ma intreb ce se intimpla cu motorul? il tiriau militienii pina la sediu? sau il insfacau cumva ceva tzigani din zona...? Deci MOTORISTULE, cind vezi un accident, opreste-te, poate e nevoie de o mina de ajutor, de dat un telefon, poate chiar de aparat un confrate, nu putine sint cazurile cind bietul motorist mai e si luat la bataie, ca vezi domnule mi-a indoit mertzanu sau mi-a lovit cainele (s-a intimplat)

 

Dpdv "tehnic" accidentul e stupid (cum mai toate sint); idiotul cu fiatul are acolo vizibilitae vreo 500 m daca nu mai mult, cu viteza mare nu se poate intra ca e destul de strinsa "curba".... nu stiu cum a reusit. Eu trec aproape zilnic in directia aia, cum venea Ovy, niciodata nu am crezut ca e posibil, se baga unii mai scurt, dar deobicei las gazul si ajunge....

 

Daune, nu stiu, daca zici ca nu se mai gasesc piese, cere-i cit a fost motorul si punei-l in brate pe asta lovit, iar despre picior si traumele psihice, numai fratele tau stie cit a suferit...

 

Nu in ultimul rind i doresc lui Ovy multa sanatate si refacere totala, iar amicei lui deasemenea! :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci MOTORISTULE, cind vezi un accident, opreste-te, poate e nevoie de o mina de ajutor, de dat un telefon, poate chiar de aparat un confrate, nu putine sint cazurile cind bietul motorist mai e si luat la bataie, ca vezi domnule mi-a indoit mertzanu sau mi-a lovit cainele (s-a intimplat)

 

Aproape toti oprim atunci cand vedem un accident , mai ales daca in acel accident este implicat si un confrate .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

N-am inteles ce cautau bodyguazii la spital? Sa-l apere pe sofer de motocilisti?

 

Legat de vizibiliate: la ora aceea proabil soarele a avut cirmustante agravante, adica a orbit soferul. Daca motorul a avut farul slab se explica.

 

Si eu ma lovesc de aceeasi problema in fiecare zi: dimineata merg cu soarele in fata si nu vad nimic, ma mai tin de cate un microbuz sa nu merg chiar orbeste. Seara aceeasi poveste, dar in sens contrar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci baiatul cu cagiva rosie este :hug: l-am vazut de cateva ori pe strada cu accidentu si prin Modern... in fiecare zi fac drumul ala, fix la curba aia stau si eu sa trec. nu imi dau seama cum o putut cretinu ala sa nu dea prioritate. in ziua cu accidentu am fost la celentano si dupa pe la 4:30 am trecut pe acolo.. cu o ora inainte... sper sa se faca bine, daca putem ajuta cu ceva suntem aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, asa e, s-a tot pus pe dat pe telefoane la preteni cu microbuze, dar n-a dat de nici unul in oras... asa ca l-am impins pina la el acasa.

 

Nu in ultimul rind i doresc lui Ovy multa sanatate si refacere totala, iar amicei lui deasemenea! :(

 

mersi TaviS , acum am venit de la el de la spital si mi-a spus ca a venit un politist cu niste poze cu motorul....facute cu un telefon mobil. le-a transferat prin bluetooth cuiva si probabil maine le voi pune pe forum. inca nu a venit ala cu Fiatu' :hug: sa discutam...probabil ca o va face abia dupa ce depun plangere.sa vedem sper sa iasa macar la fel de bine moral si financiar decat cum era acum 2 zile:( . v-am lasat pe toti si imi place sa cred ca cuvantul ,,motociclist'' inseamna mult mai mult decat un OM pe un motor. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...