Sari la conținut

rs 250 .se aude tare.


booyaka.619
 Share

Postări Recomandate

:laugh:

 

E asta mai .. cocalar.

 

Ii trimite masa , tacsu scutere sa le vanda ... si acum a trimis un "scuter" mai fain ....

Editat de BQGDDAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bqgddan ..daca mi arati 2-3 greseli de gramatica pe care le-am facut,jur ca voi citi din nou cartea de gramatica din clasa a 7 a cred..daca nu reusesti iti transmit de pe-acum ca am mai multe cunostinte in materie de gramatica decat ai tu :*

 

Bqgddan ..daca mi arati 2-3 greseli de gramatica pe care le-am facut,jur ca voi citi din nou cartea de gramatica din clasa a 7 a cred..daca nu reusesti iti transmit de pe-acum ca am mai multe cunostinte in materie de gramatica decat ai tu :*

Asa,doar de parerea lumii: Uzzy ... invata si tu limba romana ca nu strica ...

 

GoodKat ... ai dreptate .. dar nu baga el in seama ..

 

Ca(sa)?!ne facem o idee ...

 

http://www.bikeshop....c=1&zoom=1#foto E asta mai .. cocalar.

 

Ii trimite masa (MA-SA) , tacsu (TAC'SU) scutere sa le vanda ... si acum a trimis un "scuter" mai fain ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BQGDDAN eu nu sunt taran si nici cocalar.si in primu rand tu esti de la tecuci(tara) si eu din bucuresti.(si pentru cunostinta ta .,am crescut de mic in bucuresti)dar nu are importanta s-a ma ia-u cu un taran ,care a vandut un teren si si-a luat un motor.!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand o sa iti cauti un job (daca vei face vre-o data asta), o sa vezi ca nu da nimeni doi bani ca esti din Bucuresti sau din cucuietii din deal, o sa te intrebe ce stii sa faci, o sa iti dea un test, si o sa vada daca te duce capul. Asta bineinteles daca nu vrei sa te angajezi la Mc sau la KFC.

Ai o atitudine mult prea aroganta pentru un pustiulica de 16 ani care are motor de 70 de cai pe care nu are in nici un caz voie sa il conduca.

 

Apropos, mucii aia de la nas, nu te dearanjeaza cand mergi cu motorul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce inseamna sa nu sti sa vorbesti cu un copil/adolescent... v-ati trezit voi miejii motociclisti sa ii spuneti ce si cum pe un ton superior... normal ca s-a atacat omu. e tanar si impulsiv lafel cum probabil ati fost si voi. ce vina are tipul asta ca v-ati/ne-am nascut inaintea lui si nu am avut motorete la 16 ani???

 

Tinere :P problema ta e foarte simplu de rezolvat: tobele finale/cartusele au inauntu o vata minerala care se schimba periodic. odata degradata zgomotul motocicletei se amplifica asadar schimba vata din finale!

 

ps: ai de grija cu RS-ul da 250 ca e foarte puternica pentru experienta ta, daca o vei utiliza pe circuit va fi cel mai bine pentru tine. totusi cred ca un 125 ar fi fost mai potrivit.

 

cat despre limba romana... se tot modifica de 2000 de ani incoace...nu e el vinovat pentru greselile societatii si cred ca i-ar trebui atrasa atentia mai cu blandete :)

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai booyaka,daca vrei sa fii vreodata luat in serios de cineva,invata sa vorbesti si sa scrii corect in primul rand ca nu sta nimeni de vorba cu un taran (de oras sau de la tara) cu 4 clase.

 

Si n-o mai arde pe beshini ca tu esti din Bucuresti,de fapt se vede ca tu nu prea ai iesit din bucurestiul ala prea mult din moment ce consideri ca este buricul pamantului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii sunt atat de prosti incat sfideaza orice limita a prostiei!!! Si cel mai greu lucru este sa ii demonstrezi unui prost ca este prost! Iar asta este extrem de prost! Partea buna e ca are sanse mari sa dea in gropi din cauza condtitiei sale si sa se curete destul de repede, spre usurarea comunitatii moto, care nu isi doreste asemenea exemplare. :plsdie:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie nu-mi convine ca pustiulica umbla pe strada ca bezmeticu fara pic legislatie, sa nu faca vreo prostie.

plus ca motoru ala e prea mare pentru ce ii trece lui prin minte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit ca stiu destula legislatie(am facut orele )..si topicul se poate inchide!!..daca am scris gresit(am scris asa deaorece asa vorbesc eu pe mess si nu am stiut faptul ca trebuie sa scriu corect,fiind la primul meu topic)si multumesc celor care mi-au zic cum sta treaba..si nu ma critica cum scriu.

 

ce inseamna sa nu sti sa vorbesti cu un copil/adolescent... v-ati trezit voi miejii motociclisti sa ii spuneti ce si cum pe un ton superior... normal ca s-a atacat omu. e tanar si impulsiv lafel cum probabil ati fost si voi. ce vina are tipul asta ca v-ati/ne-am nascut inaintea lui si nu am avut motorete la 16 ani???

 

Tinere :P problema ta e foarte simplu de rezolvat: tobele finale/cartusele au inauntu o vata minerala care se schimba periodic. odata degradata zgomotul motocicletei se amplifica asadar schimba vata din finale!

 

ps: ai de grija cu RS-ul da 250 ca e foarte puternica pentru experienta ta, daca o vei utiliza pe circuit va fi cel mai bine pentru tine. totusi cred ca un 125 ar fi fost mai potrivit.

 

cat despre limba romana... se tot modifica de 2000 de ani incoace...nu e el vinovat pentru greselile societatii si cred ca i-ar trebui atrasa atentia mai cu blandete :)

 

ms frate ca imi ei apararea...eu am scris asa prima data,deoarece nu am stiut ca trebuie s-a scriu corect(asa sunt eu obisnuit pe messenger..)o sa am grija cu el ,pt ca stiu ca este foarte puternic.am capul pe umeri.si mersi din nou pt sfat(nu cum au facut ceilalti care au ras sau sunt invidiosi pe mine)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am "facut orele alea " cand nu aveam carnet si stiu ce inseamna, poti sa te stergi la popo cu ele daca nu inveti calumea legislatia pentru un examen ca cel care se da pentru categoria A pe calculator... oricum nu e de ajuns nici aia, treaba e ca esti prea tanar pentru a merge pe strada cu asa mobra punct!

eu am avut simson awo la 15 ani, apoi la 17 mi-am luat xt600 dar nu am iesit pe strada sa ma dau reising sau mare smecher, am asteptat pana mi-am luat carnetul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles..nici eu nu ma dau mare si tot pe strazi incet merg..dar de la o intrebare se ajunge la altceva..gata.se poate inchide ,va rog numai postati doar daca este despre evacuare.ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit ca stiu destula legislatie(am facut orele )..si topicul se poate inchide!!..daca am scris gresit(am scris asa deaorece asa vorbesc eu pe mess si nu am stiut faptul ca trebuie sa scriu corect,fiind la primul meu topic)si multumesc celor care mi-au zic cum sta treaba..si nu ma critica cum scriu.

 

 

 

ms frate ca imi ei apararea...eu am scris asa prima data,deoarece nu am stiut ca trebuie s-a scriu corect(asa sunt eu obisnuit pe messenger..)o sa am grija cu el ,pt ca stiu ca este foarte puternic.am capul pe umeri.si mersi din nou pt sfat(nu cum au facut ceilalti care au ras sau sunt invidiosi pe mine)

Uite ca se poate ... Bucurestene ...

 

Ai lasat limbajul de mess ... dar gramatical .. tot afon esti . :crack:

 

Cat de vanzarea terenului ptr moto ... iti dai de gol pataniile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit ca stiu destula legislatie(am facut orele )..si topicul se poate inchide!!..daca am scris gresit(am scris asa deaorece asa vorbesc eu pe mess si nu am stiut faptul ca trebuie sa scriu corect,fiind la primul meu topic)(nu esti la primul) si multumesc celor care mi-au zic cum sta treaba..si nu ma critica cum scriu.

 

 

 

ms frate ca imi ei apararea...eu am scris asa prima data,deoarece nu am stiut ca trebuie s-a scriu corect(asa sunt eu obisnuit pe messenger..)o sa am grija cu el ,pt ca stiu ca este foarte puternic.am capul pe umeri.si mersi din nou pt sfat(nu cum au facut ceilalti care au ras sau sunt invidiosi pe mine)

Invidiosi ... :crack:

 

Eu cred ca nu stii sa citesti mai sus.

Corectarile mai sus ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faci o greseala o data .. de doua ori ... dar greseala se face mereu la aceleasi pronume/verbe/conjugari/la participiu/etc.

 

A naibii tastatura mai are cocalarul ala...are o tastatura cocalara. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 16 ani nu ai ce sa cauti pe RS 250. Nu pentru ca asa zic eu, ci pentru ca asa spune legea. Ti-o spun eu daca nu stiai:

 

Art. 33

1. Persoana care solicita examinarea in vederea obtinerii permisului de conducere trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii:

a. sa aiba varsta de cel putin 16 ani impliniti, pentru subcategoriile A1 si B1;

b. sa aiba varsta de cel putin 18 ani impliniti, pentru categoriile A, B, BE, C, C1, CE, C1E si Tr;

[...]

Deci tu te incadrezi la punctul a). Mai exact, la subcategoria A1. Ia citeste mai departe:

 

Art. 30

Permisul de conducere se elibereaza pentru una sau mai multe dintre urmatoarele categorii si subcategorii de vehicule:

[...]

k) SUBCATEGORIA A1: motocicleta cu o capacitate care nu depaseste 125 cm3 si o putere care nu depaseste 11 kW;

[...]

 

BQGDDAN - ai un minus de la mine pentru ca te crezi superior fata de o persoana de la tara. Prosti se gasesc oriunde, indiferent de mediul in care traiesc, asa ca nu inteleg de ce a trebuit sa faci referire neaparat la "tarani".

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare face ce vrea...si daca te simti in putere sa conduci asa ceva.e foarte bine.(nu ma laud si numai ma judecatii)si putin ma intereseaza parerea altora..fiecare face cum il taie capu..si chiar daca ai permis si esti cu capu tot o sa cazi..eu nu am cazut..(numai comentati doar daca este de motor si de evacuare)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai aia e , dobandirea permisului arata ca tu vei respecta pe cat se poate legile de circulatie, legi scrise cu un scop, pentru ca pe strada nu are oricine dreptul al circulatie deoarece nu esti singurul care o foloseste. ii pui in pericol pe ceilalti participanti la trafic, ma doare fix in pix ca o sa cazi tu si iti spargi capu intr-un stalp. dar nu ai dreptul sa ii pui in pericol pe ceilalti.

si cu problema asta rezolvata nu te mai deranjeaza nici toba inca vro 2 ani pana iti iei carnetu si o sa mergi pe strada. da?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...