Sari la conținut

Detinatori de Aprilia RSV


freeman
 Share

Postări Recomandate

"Ai dreptate dom' Sergiu, n-am ce sa zic. Azi am dus-o la RAR si nu pot sa nu recunosc ca la fiecare rasucire de acceleratie imi apare un maaare zambet pe fata :D"

 

 

Tie sigur iti mergea Busa in 4 cilindri? :D

 

Mergea in 4 cilindri, dar tre' sa recunosc de la inceput ca pt mine Busa a fost mai mult o motocicleta de orgoliu, in nici un caz nu trageam de ea la maxim. Rar vedea acul turometrului mai mult de 8000RPM.

Acum, referitor la zambetul care mi-l induce Futura, nu este strict legat de cum trage motocicleta ci de tot pachetul oferit de: sunt calare pe o motocicleta care mi-am dorit-o de mult timp+sunet motor+sunet toba (chiar daca e stock)+vibratii specifice+un cuplu foarte multumitor=> zambetul acela. Imi place foarte mult ca fata de 4linie, aici cand trag de acceleratie, simt ca se intampla ceva sub rezervor.

 

 

e super danut! extraordinara ,felicitari

 

Multumesc cmd!

 

Pe mine unul m-ai confuzat, in profil ai hayabusa, aici ne prezinti noua aprilia pe care de fapt vrei sa o vinzi sa cumperi altceva :)

 

In orice caz, sa te bucuri de ea.

 

Gata, am editat si profilul. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma apropii de 1000km si prima revizie.

Denis tu ce ulei & filtru de ulei/aer folosesti ? Eventual de unde le'ai luat & pret daca e posibil.

 

 

RSVR ... fratioare da stiu ca ai niste culori si pe tine si pe mobra de se vad din satelit. Foarte tare ar fi sa auzi scuze gen .. nu te'am vazut :))

Editat de SyDemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma apropii de 1000km si prima revizie.

Denis tu ce ulei & filtru de ulei/aer folosesti ? Eventual de unde le'ai luat & pret daca e posibil.

 

Sincer ? ... habar nu am.

 

Avind garantia la ei, revizia de 1000 de km mi-am facut-o la United Motors in service si a costat in jur de 300 de lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baaaaaai frati sorori .. a incoltit iarba.. a venit primavara! Hai scoateti agregatele la inaintare!

 

post-47493-0-83357100-1362098320_thumb.jpgpost-47493-0-96811500-1362098324_thumb.jpgpost-47493-0-27346300-1362098329_thumb.jpg

Editat de SyDemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am batut capul cu turbina de pe celalalt mille si am baut. ca doar de asta fost iarna! :laugh: oricum, revizia la mne nu dureaza mai mult de 3-4 zile in lene! :D poate facem o intrunire de aprilisti vara asta!

vorbeste cu DP sa faca tabara de excelenta/monomarca Aprilia, la maretul festival =))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

p.s. spune-mi te rog cit de eficient este parbrizul fata de cel de serie

Mai Denis ... e chiar f folositor si in al 2'lea rand ..completeaza imaginea de Transformers a motorului - lucru care pe mine ma fascineaza :)

Acum nu stiu cat de bun este comparativ cu celelalte modele de parbriz ... dar comparat cu jucaria aia de stock ... e 100 de clase peste.

De ex .. la 180 simteam ca'mi iau zborul cu stock'ul . Asa .. ghemuit pe rezervor am mers (poate lejer e un pic fortat) ok cu 200+

Daca iti place cum arata (majoritatea posesorilor sunt impotriva acestui look :P ) eu ti'l recomand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Denis ... e chiar f folositor si in al 2'lea rand ..completeaza imaginea de Transformers a motorului - lucru care pe mine ma fascineaza

Acum nu stiu cat de bun este comparativ cu celelalte modele de parbriz ... dar comparat cu jucaria aia de stock ... e 100 de clase peste.

De ex .. la 180 simteam ca'mi iau zborul cu stock'ul . Asa .. ghemuit pe rezervor am mers (poate lejer e un pic fortat) ok cu 200+

Daca iti place cum arata (majoritatea posesorilor sunt impotriva acestui look :P ) eu ti'l recomand

 

Merci de raspuns Sy, mie unul imi place cum arata si sunt deacord cu tine cind spui ca-i completeaza look-ul.

 

 

Paradoxal, eficienta lui sporita il face ineficient pentru gusturile mele si am sa-ti spun si de ce.

 

Unul dintre motivele pentru care am ales naked a fost sa nu merg repede pe strada, asadar, daca parbrizul asta scade din suferinta rularii cu viteze de peste 200 nu e bun pentru mine :)

 

Dealtfel, acum astept si un pinion ( -1 ) si o foaie ( +2 ) ca sa-i reduca si mai mult viteza maxima de rulare si sa-i dea mai mult zvic.

 

Pentru cei care vor sa faca simulari cu gearing-ul, vizitati linkul asta ---->>> http://www.gearingcommander.com/

 

p.s. am sa caut un parbriz strict pentru look, mic si ineficient :)

Editat de Denis_sbz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hahaha .. te inteleg perfect

 

PS: am devenit fan ----> dopurile de urechi rullz .. apropo de viteze mari :D

 

PSS: acum am venit de la prima revizie. Am pus ulei MOTOREX 10W50 :tempted:.. o fi bine/ n'o fi bine .. ramane de vazut :blush:

 

PSSS: Constanta e plina de motoare azi .. am vazut cel putin 15 pe un drum de 5km maxim prin oras

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haules baules!! ... Sa n'am parte... de cata galagia dracu pe topicul asta.

Mai pune'ti draq frana .. nu v'ar mai satura D-zeu de atata palavrageala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caucicuc spate ( Rosso Corsa ) aproape terimnat la 2800 km.

 

Pai daca iesim din viraje de se ridica roata fata... :rolleyes:

 

P.S. Felicitari pt jucariile voastre! Sunt superbe! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...