Sari la conținut

Pe 01.12 plimbare, ceva?


l.u.v
 Share

Postări Recomandate

sambata. si poate facem un topic separat ;)

Alt topic la ce ajuta? poate se inscriu mai multi doritori?

Dupa prognoza duminica este mai cald, dar sa vedem ce traseu alegem si cine vine mai intii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 120
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu ma bag, dar numai Duminica , maine nu am cum .

Miine este foarte bine, azi am iesit putin, neechipat si este rece. Vad ca lumea s-a bagat la adapost, a suit motoarele in pod si se uita pe geam, dar sper sa ne adunam citiva pentru o iesire care pare ultima in acest an.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Miine este foarte bine, azi am iesit putin, neechipat si este rece. Vad ca lumea s-a bagat la adapost, a suit motoarele in pod si se uita pe geam, dar sper sa ne adunam citiva pentru o iesire care pare ultima in acest an.

 

 

S-ar putea sa ma bag si io maine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am umblat prin oras pe motor. A fost cam racoare, mainile mi-au cam inghetat. Totusi maine are sanse mari sa fie ultima iesire pe anul asta, asa ca o sa ma risc si eu. As propune o ora 10, sa se dezmorteasca un pic. Azi pe la 9 juma erau doar 2-3 grade. Pe unde ne intalnim ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost astazi pana la tara (Telega) la un gratar si m-am dus cu moto. A fost super OK vremea pentru Decembrie, un pullover gros pe sub geaca si un dres(din acela termic) a fost o placere drumul,am fost apoi la plecare spre B am deviat putin pana la Paltinu,sa mai dau de un 1 viraj 2.

Foarte frumos cam multa mizerie pe jos(praf din acela alb) dar aderenta era oricum destula.

 

Drum bun celor care ies maine la plimbare :wave:

post-16670-0-49142100-1323536436_thumb.jpg

post-16670-0-97377500-1323536480_thumb.jpg

post-16670-0-57760800-1323536521_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am umblat prin oras pe motor. A fost cam racoare, mainile mi-au cam inghetat. Totusi maine are sanse mari sa fie ultima iesire pe anul asta, asa ca o sa ma risc si eu. As propune o ora 10, sa se dezmorteasca un pic. Azi pe la 9 juma erau doar 2-3 grade. Pe unde ne intalnim ?

 

Io zic 10,30. Ne vedem la Mol-ul de la intrarea in Otopeni sau la Petrom-ul de la Fantana Miorita?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io zic 10,30. Ne vedem la Mol-ul de la intrarea in Otopeni sau la Petrom-ul de la Fantana Miorita?

Si imcotro?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si imcotro?

 

 

Pai tu esti responsabil cu traseul, Vio!

Io as vrea spre Paduchiosu', da' am fost ieri in zona si era oarece zapada. Nu pe sosea, ci pe alaturi. Dar putem merge si spre Vulcanii Noroiosi. Sau, gasim noi ceva, la locul faptei. Adica intre 11,15 - 11,30 la Petrom-ul de la Ploiesti (cel de pe centura, langa Metro).

 

Iar pentru bucuresteni ramane 10,30 la Petrom-ul de dupa Fantana Mioritei.

Editat de Leaveyou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca am lua-o pe Telega-Campina-Provita-Ocina de sus-Breaza? E traseu cu de toate, si ne oprim la Breaza sa incheiem cum se cuvine sezonul... :scratch:

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai tu esti responsabil cu traseul, Vio!

Io as vrea spre Paduchiosu', da' am fost ieri in zona si era oarece zapada. Nu pe sosea, ci pe alaturi. Dar putem merge si spre Vulcanii Noroiosi. Sau, gasim noi ceva, la locul faptei. Adica intre 11,15 - 11,30 la Petrom-ul de la Ploiesti (cel de pe centura, langa Metro).

Pina la urma au fost Vulcanii noroiosi, nu cei din reclame, cei la liber, la Picle. Putin drum de tara la intoarcere, cu piatra dar practicabil.

Traseul prin Plopeni-Magurele-Apostolache-Cislau-Berca si retur prin Vernesti-Pietroasele-Mizil-Ploiesti, numai asfalt neted, viraje, urcari si coboriri, padure, intr-un cuvint minunat.

Iar ce era mai important, baietii, cu care ne-am inteles foarte bine, stiu sa mearga in grup si nu sint mofturosi. Astept sa iesim din nou cu prima ocazie, toate bune!

post-48168-0-79190700-1323619430_thumb.jpg

post-48168-0-46665600-1323619448_thumb.jpg

post-48168-0-90240000-1323619462_thumb.jpg

post-48168-0-81258400-1323619506_thumb.jpg

post-48168-0-18720700-1323619519_thumb.jpg

post-48168-0-81296900-1323619542_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos traseul. Ar trebui sa-l facem din nou la primavara cand natura isi reintra in drepturi, sa putem admira peisajul :ok:

 

Una peste alta, plimbare reusita, trupa vesela, admosfera excelenta :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...