Sari la conținut

BCR Asigurari


b374
 Share

Postări Recomandate

Mie mi-au dat dupa cca 6 luni jumate, in conditiile in care mi-am reparat motoru si le-am lasat copii dupa facturile de piese, echipament si service. Motorul il terminasem in 3 sapt. (atunci le-am dat si facturile )

Cum ti-e norocu' .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-au dat dupa cca 6 luni jumate, in conditiile in care mi-am reparat motoru si le-am lasat copii dupa facturile de piese, echipament si service. Motorul il terminasem in 3 sapt. (atunci le-am dat si facturile )

Cum ti-e norocu' .

 

Daca-i asa mai degraba profit de Casco si ii las sa faca regres sau cum ii zice... alte experiente cu BCR Asigurari?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca ai casco,nici nu mai sta pe ganduri,fa pe casco si lasa-i sa se certe intre ei,doar de aia platesti casco,nu?Profita de el.

 

As profita, dar nu stiu ce inseamna... teoretic am fransiza de la al 2-lea event destul de mare... trebuie sa gasesc contractul sau sa vorbesc sa vad daca ceva la care ei fac regres e considerat event...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As profita, dar nu stiu ce inseamna... teoretic am fransiza de la al 2-lea event destul de mare...

In general la Casco nu esti penalizat daca apelezi in situatii de genul asta, sa iti faci propria masina in loc sa o faci pe RCA-ul vinovatului, si apoi firma unde ai tu casco sa recupereze de la cealalta firma.

Probabil au si firmele o intelegere intre ele sa-si plateasca una alteia rapid in situatii de genul asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai nou.......dupa ce dosarul a fost completat, asiguratorul are 15 zile sa despagubeasca asiguratul. Incepand din a 16-a zi asiguratorul este penalizat cu 0,2% pentru fiecare zi de intarziere. Totul este sa stii unde sa apelezi.

Bafta :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La regres nu se plateste fransiza si in general nu se plateste cand este de vina o terta persoana identificata :).

BCR asigurari trag de timp , si legal pot trage de timp peste 3 luni fara sa plateasca vreo penalizare.

Eu am avut de luat bani de la ei si daca nu ma ajuta cineva dura foarte mult timp. Mai bine pe CASCO.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am verificat acum (Casco la Garanta). Daca o fac pe el, se considera eventiment si urmatorul e cu fransiza 255E. Aditional ar mai fi RSA de vreo 12% din dauna - cred ca din cauza ca motoreta e in leasing. Varianta pe RCA ar insemna 0.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai nou.......dupa ce dosarul a fost completat, asiguratorul are 15 zile sa despagubeasca asiguratul. Incepand din a 16-a zi asiguratorul este penalizat cu 0,2% pentru fiecare zi de intarziere. Totul este sa stii unde sa apelezi.

Bafta :cheers:

 

Mai nou se discuta despre asa ceva, propunerile sunt la una din camere, nu e nimic final. Nu-ti fa prea multe planuri, companiile se vor proteja singure intotdeauna prin diferite clauze si tot tu, ca utilizator final, vei plati pentru tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

acum 3 ani mi-a platit bcr-ul f rapid, pe rca, tot. inca ma certau de ce nu l-am obligat pe politist sa treaca in PV la daune si echipamentul. cred ca e chestie de noroc si de inspector, ce simpatii are el pe moment (nu ma refer si la pile).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 3 ani mi-a platit bcr-ul f rapid, pe rca, tot. inca ma certau de ce nu l-am obligat pe politist sa treaca in PV la daune si echipamentul. cred ca e chestie de noroc si de inspector, ce simpatii are el pe moment (nu ma refer si la pile).

 

Da, chestia cu inspectorul variaza... pana la urma tinand cont ca la mine era furca stramba si inspectorul insista ca ghidonul este stramb in procesul ala verbal, ca cetateanul care nu-mi daduse prioritate avea o varianta un pic diferita fatza de ce scrisese in constatarea amiabila, ca incepuse cu faze de genul "auzi, da janta ta acum e neagra, eu imi aduc aminte ca atunci seara era arginite, nu cumva ai schimbat roata?" mi-am bagat picioarele in el de RCA de la BCR, am cerut actele inapoi si m-am dus la casco.

 

Noroc si cat mai putine evenimente!

Editat de b374
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...