Sari la conținut

Dakar 2012


Postări Recomandate

Din cate am vazut ,pe Eurosport o sa avem cele mai multe transmisii ( sau or mai fi ,dar nu am gasit eu ) .

In principiu vor fi rezumate, zilnic undeva de pe la 09:30-10:15 si seara de la 00:00 -00:45.

In unele zile or sa fie si seara ceva transmisii LIVE de la locul faptei .

 

Sa speram ca or sa fie cat mai multe ca e clar ca o sa avem ce vedea .

Mult succes baietilor nostrii !!!!

Editat de challenger
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 176
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

LA MULTI ANI, cu sanatate si bucurii motociclistice si nu numai, in 2012. :cheers:

 

Astazi incepe nebunia numita Dakar 2012. :banana:

 

 

 

http://www.motorcyclespecs.co.za/model/husqvana/husqvarna_te_449rr_by_speedbrain.htm

 

Sunt curios cum se va comporta. Vad ca oficialii sunt foarte increzatori. Pacat ca Fretigne nu ia startul...

 

Apropo, in afara de rezumatele Eurosport, mai transmite vreun post romanesc sau strain ceva. Ma refer la transmisii ceva mai consistente, de pe traseu, in timpul specialelor si/sau din bivuac. Multumesc.

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 LOPEZ (CHL) APRILIA... 2 COMA (ESP) KTM ...3 PIZZOLITO (ARG) HONDA

la wp1 Many pe 37 si Marcel pe 114...Mi se pare mie sau sunt din ce in ce mai multe honde in primi 10

Editat de free ride
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca Desprers conducea la Cp1:

 

"The French KTM rider has just accomplished a major feat on this second special stage of the Dakar 2012, at CP1 located near the midway point, where he has put in the best provisional time of 1:05’46”, 9 seconds ahead of Marc Coma (KTM) who in turn leads Francisco Lopez (Aprilia) by 8 seconds. Desprès started in 13th place this morning, most likely to avoid opening the road today, unlike his main rivals"

 

Dupa toate aparentele, lucrurile incep sa se aseze pe fagasul normal, cu cei doi favoriti pe primele doua locuri. Despres are insa de recuperat destul de mult.

 

Coma ataca puternic. La WP3 are 18 secunde in fata lui Despres

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce nu apare Many la WP2, ar cam fi trebuit sa ajunga deja. Sa speram ca nu are probleme.

 

WP4: Despres trece din nou in frunte. Coma la 14 sec in spatele lui. Astia doi sunt din alta lume...

 

Poate imi scapa mie, dar pe Mani nu il vad la WP2.. Butuza apare pe pozitia 99.

 

Completare: Mani apare pe pozitia 38 la WP3

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Completare: Mani apare pe pozitia 38 la WP3

E un pic ciudat, dar s-a mai intamplat si anii trecuti. Eroare de soft, a mai sarit cate unu la numaratoare. Merge bine Mani oricum. Bafta in continuare la ai nostri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mani pe 33 overall, bine maaaaa!!!

marcel urca pe 85 BRAVOOOOOSSSS!!!!!

 

 

folbalu' e ala de se joaca cu mingea, astia dau : SEX, STYLE AND BARFA NEWS! :))

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cody a inbulinato : American Quinn Cody, assisted after a fall by Juan Pedrero, soon met up with one of the medical helicopters, whose team diagnosed a suspected fracture of the collar bone and head injury. His condition is not alarming, but nevertheless he has had to withdraw from the race.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e abia a doua zi, discutam la pauza :P si dupa cum bine stiti un raliu nu se castiga, se pierde doar cu usurinta ;)

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi si-a cam furat-o Coma. S-a dus pe traseul de auto o buna bucata. I-a dat 14min Despres

Mai e putin si trebuie sa treaca si Mani prin finish

 

A terminat si Mani pe 25!! :banana:

 

Nu este o surpriza. Coma mai da rateuri la partea cu navigatia. S-a mai intamplat asa si in editiile trecute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marcel in finish pe 80!

 

De asta ati auzit?

 

Din pacate e adevarat. Si mai e inca unul in coma la spital dupa etapa de azi.

 

Nu este o surpriza. Coma mai da rateuri la partea cu navigatia. S-a mai intamplat asa si in editiile trecute.

 

Corect. A gresit si anul trecut cand au avut startul tip motocross si s-au luat 9 rideri dupa el :grinbandit:

Acu' mai e o treaba - mai mult de jumatate de Dakar el deschide drumul, fara nici o urma in fata. Nu e usor. Eu zic ca si el si Despre sunt maestrii la navigatie.

 

Cody a inbulinato

 

A cazut de 2 ori foarte nasol. Ambele trante au fost in montajul Eurosport de la 8. La cum a cazut si la ce viteza avea a scapat super ieftin DOAR cu clavicula rupta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A cazut de 2 ori foarte nasol. Ambele trante au fost in montajul Eurosport de la 8. La cum a cazut si la ce viteza avea a scapat super ieftin DOAR cu clavicula rupta

 

La cat mama drac au astia Dakar stuff? 00:15 e ora pt segmentul mai lung?

 

Din pacate e adevarat. Si mai e inca unul in coma la spital dupa etapa de azi.

 

Si 2 "spectatori", tata, fiu care s-au prabusit cu un ultralight in timp ce urmareau concurentii...

 

M-am uitat de vreo 2 ori pe lista de participanti... n-am vazut nici o femeie editia asta, m-au confuzat numele sau chiar nu sunt?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...