Sari la conținut

cauciucuri vee rubber


Postări Recomandate

am gasit la magazinul de unde mi-am cumparat mobra niste cauciucuri vee ruber destul de interesante.

http://www.nikmotto.ro/magazin/articles.php?article_id=64

a mai folosit cineva asa ceva?pretul e f ok fata de altele din teapa lor.

profilul seamana cu un traillmax,cauciucuri de care am fost extrem de multumit dar bugetul nu-mi permite sa le iau noi.

alte oferte sunt de asemenea binevenite.

Editat de prisihayabusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ar fi frica cu asa ceva pe strada. Stiu cum se comporta trailmaxurile in general (foarte prost pe ud). Daramite o copie?

 

In fine, vorbesc din carti,insa mi-as face mari sperante pentru o copie atat de "fidela"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vee Rubber sunt un ditamai fabricantul de anvelope si accesorii aferente. Sunt vietnamezi, de aici si denumirea.

Din ce am vazut eu - marfa ieftina, raport calitate - pret ok. La banii platiti nici nu poti visa la cine stie ce Michelin sau Dunlop.

Toate magazinele moto din Timis comercializeaza numai camere Vee Rubber.

Iar cei cu magazine de scutere au numai astfel de anvelope.

Oferta lor la gume cramponate si soft-enduro este mai mult decat decenta.

Eu as incerca, daca pretul este ok.

Nu stiu pe unde vine Costisa, dar as merge la cea mai apropiata piata de masini/chinezarii apropiata, m-as duce la magazinele de scutere de acolo si as comanda la ei gumele.

Acum un an si ceva am intrebat eu despre un profil Vee Rubber de motocross la o taraba in piata din Tm si au zis ca mi-l pot aduce pe comanda. Dura ceva insa (pana mergea femeia din nou dupa marfa), asa ca m-am sucit eu.

Editat de zero_motoshop
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ar fi frica cu asa ceva pe strada. Stiu cum se comporta trailmaxurile in general (foarte prost pe ud). Daramite o copie?

 

In fine, vorbesc din carti,insa mi-as face mari sperante pentru o copie atat de "fidela"...

Exagerezi, Pe africana am trailmax,(si nu fuge pe ploaie) veeruber am si acum pe alta mobra.

 

traillmax,cauciucuri de care am fost extrem de multumit dar bugetul nu-mi permite sa le iau noi.

alte oferte sunt de asemenea binevenite.

Nu uita ca toata asia e plina de taywan, singapore, vietnam etc.

Si ia si mie un 130\80|17. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

am si eu pe chopper Vee Rubber si sunt f multumit .. nu e modelu tau normal dar firma face cauciucuri de calitate si investesc in dezvoltare (primu cauciuc scos pe banda de 360 si cred ca tot primul pe 23")

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am gasit la magazinul de unde mi-am cumparat mobra niste cauciucuri vee ruber destul de interesante.

http://www.nikmotto.ro/magazin/articles.php?article_id=64

a mai folosit cineva asa ceva?pretul e f ok fata de altele din teapa lor.

profilul seamana cu un traillmax,cauciucuri de care am fost extrem de multumit dar bugetul nu-mi permite sa le iau noi.

alte oferte sunt de asemenea binevenite.

 

 

Pentru 50 RON iti cumperi Heidenau K60. www.heidenau.ro

Editat de tibor_mt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ar fi frica cu asa ceva pe strada. Stiu cum se comporta trailmaxurile in general (foarte prost pe ud). Daramite o copie?

 

In fine, vorbesc din carti,insa mi-as face mari sperante pentru o copie atat de "fidela"...

te-ai dat vreodata cu o pereche de Trailmax nou-noute ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca am sa risc sa iau un set de vee ruber.

o sa revin si cu feedback cat de curand.

daca mai aveti de povestit experiente cu astfel de gume,puteti sa le rostiti.

la banii astia sunt destul de ok pentru un motociclist cu buget destul de limitat si care prefera un cauciuc nou nu unul de pe la second hand de prin 2000.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exagerezi, Pe africana am trailmax,(si nu fuge pe ploaie) veeruber am si acum pe alta mobra.

 

Nu uita ca toata asia e plina de taywan, singapore, vietnam etc.

Si ia si mie un 130\80|17. :friends:

 

Trailmax sunt anvelope bune! Am si eu acum pe motor si se comporta excelent.

 

eu cred ca am sa risc sa iau un set de vee ruber.

o sa revin si cu feedback cat de curand.

daca mai aveti de povestit experiente cu astfel de gume,puteti sa le rostiti.

la banii astia sunt destul de ok pentru un motociclist cu buget destul de limitat si care prefera un cauciuc nou nu unul de pe la second hand de prin 2000.

 

Auzi, ia ti gumele si dupaia mergem pe o Magura la 2-3 grade.. Sa vezi atunci "risc" :bounce:

 

te-ai dat vreodata cu o pereche de Trailmax nou-noute ?

 

eu cred ca nu a avut pe motor Trailmax..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze, 50 RON in plus am vrut sa spun

 

 

sa stii ca mi-am cumparat si eu un k60 heidenau. Nu imi venea sa cred. Toti spuneau ca e prost, ca aluneci pe ploaie,ca se rod repede. L-am montat pe fata si vreau sa spun pe ploaie torentiala nu scartia deloc plus am urcat pe Ceahlau, Durau, Borsa ireprosabil si pe suprafata dura. Am avut initial tourance cu care aveam sa imi rup gatul de cateva ori pe ploaie.(erau mai vechiutze).

 

Cand se termina metzeler pe spate o sa imi cumpar tot un heidenau. Merg pentru Romania.

Editat de irinel2006
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trecand de la una la alta,caucuicurile KENDA ar fi ok?

de asemenea am gasit oferte f ok la baietii care aduc asa ceva.

stiu ca sunt gume ieftine,nu am pretentia sa fie la nivelul celor 'de firma'

 

Daca te uiti pe site-uri americane (vezi advrider-ul anterior citat) ai sa vezi ca Vee Rubber, Kenda, Maxxis si multe alte marci care nu sunt f. raspandite in Romania sunt de fapt foarte cunoscute, vandute, respectiv cumparate in multe alte locuri din lumea asta (A. de Nord, Sud - o piata off si dual f. mare, Asia, etc).

Uita-te de curiozitate pe motorcycleaccesories.com la sectiunea cauciucuri si ai sa vezi acolo marci de care nu ai auzit in viata ta. Majoritatea chinezesti. Eu m-am uitat la gume de off. Se cumpara si acelea suficient de bine de catre cei mai putin pasionati / profesionisti - motocrosisti amatori, forestieristi, etc.

Editat de zero_motoshop
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe maine sau poimaine ar trebui sa ajunga un Vee Rubber VRM 163 (cel din link-ul dat de prisihayabusa,de pe acelasi site) si o sa revin cu poze si mai multe detalii.

 

Dupa cum am promis , azi mi'a ajuns cauciucul , l'am si montat pe janta ! Eu aveam pe motor Bridgestone TrailWing si vreau sa spun ca e cam 80% identic . Seamana incredibil de mult intre ele . Nu am facut o tura pt. ca mi'e desfacuta toata motocicleta , dar pare un cauciuc allroad perfect , dar putin mai enduro , in comparatie cu Anakee/Tourance etc.

post-11243-0-81274100-1326907366_thumb.jpg

post-11243-0-81229000-1326907387_thumb.jpg

post-11243-0-74552100-1326907403_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cercetand mai adanc internetul,si dupa cateva recomandari am gasit un set de gume ce s-ar incadra in buget.

ce parere aveti?s-a dat cineva pe asa ceva?

http://www.pam.ro/in...product_id=2201

 

Salutare , am avut Continental Escape pe un transalp si pot spune ca sunt niste cauciucuri bune raport pret calitate , pe asfalt uscat se comporta foare bine , pe ud sunt putin mai nesigure insa nu exagerat iar in off atat vreme cat nu dai de namoale sunt ok .

 

Ps anul trecut am schimbat in oct mobra si si pe asta tot cu as ceva o coi incalta cum da caldura am fost fff multumit de ele :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...