Sari la conținut

Bucuresti - Sector 5 - SKR Super-Bikes - Service Moto


Skandal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 580
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Il recomand pe Silviu, e cu adevarat pasionat de ceea ce face si un om inimos si deosebit. :10:

Iti multumesc din suflet....daca mai ai drum prin Romania,da-mi un semn,poate mai bem si noi o bere,sau,poate chiar un drum la Mangalia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Astazi incepand cu ora 13 service ul intra in program normal.luni -vineri 10-18;sambata 10-15.

 

www.super-bikes.ro este iarasi functional.Multumim din suflet lui Catalin Avram.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o mica problema, probabil cea mai mica problema dupa cum m-am obijnuit sa-mi spui mereu, imi curge semeringul de la telescopul stang. Acum avand in vedere ca a trecut putin peste jumatate de an de cand l-ai schimbat si nici nu am facut mai mult de 3000 km poate imi explici si mie de ce am platit pentru o operatie mecanica si am primit ceva prost calitativ.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe bune ca nu inteleg acest comentariu :) daca veneai in prima saptamana sau in prima suta de km si iti curgea intelegeam .....nu puteam sa banui decat ca s`a pus prea mult ulei sau poate semeringul nu a fost bagat cum trebuie .....dar dupa 6 luni si 3000 de km nu stiu ce mecanic in lumea asta sau service poate sa iti ofere garantie la o asa lucrare avand in vedere ca nimeni nu stie(decat tu) cum iti folosesti motocicleta sau in cine stie ce conditzi ( poate esti stunter ) :) ,Nici garantia la o motocicleta noua nu stiu daca iti ofera schimbul acestei piese gratis, semeringul banuiesc ca este trecut direct la consumabile chiar si pt o motocicleta noua .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o mica problema, probabil cea mai mica problema dupa cum m-am obijnuit sa-mi spui mereu, imi curge semeringul de la telescopul stang. Acum avand in vedere ca a trecut putin peste jumatate de an de cand l-ai schimbat si nici nu am facut mai mult de 3000 km poate imi explici si mie de ce am platit pentru o operatie mecanica si am primit ceva prost calitativ.

 

Probabil ca nu ai vrut sa iti schimbi si cuzinetii si din acest motiv ai ajuns aici.

Posibil sa ai o defectiune la paharul jambei respective.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe bune ca nu inteleg acest comentariu :) daca veneai in prima saptamana sau in prima suta de km si iti curgea intelegeam .....nu puteam sa banui decat ca s`a pus prea mult ulei sau poate semeringul nu a fost bagat cum trebuie .....dar dupa 6 luni si 3000 de km nu stiu ce mecanic in lumea asta sau service poate sa iti ofere garantie la o asa lucrare avand in vedere ca nimeni nu stie(decat tu) cum iti folosesti motocicleta sau in cine stie ce conditzi ( poate esti stunter ) :) ,Nici garantia la o motocicleta noua nu stiu daca iti ofera schimbul acestei piese gratis, semeringul banuiesc ca este trecut direct la consumabile chiar si pt o motocicleta noua .....

SMOKE -bine punctat

 

Draga Fludor,

 

Cand te ai prezentat cu motocicleta in service,aveai atat amortizoarele cat si jugurile strambe.

Dupa ce acestea au fost indreptate,ti am recomandat sa inlocuim cuzinetii din amortizoare,iar tu...ca la orice alata recomandare de a mea,ai decis sa restrangi bugetul alocat reparatie(nimic de condamnat aici) si sa sari peste partea cu inlocuitul acestora.

Pentru tine,voi face o paranteza mica si ti voi explica urmatoarele:

-un amortizor poate curge cand:

1. semeringul este foarte batran(ani de zile) si isi pierde elasticitatea

2.cuzinetii sunt tociti iar tendonul capata un joc (toleranta)in interiorul paharului mai mare decat capacitatea semeringului de a se mula/razui.(cazul tau)Ai fost avertizat ca in viitor cand semeringul (trebuie sa mentionez ca ai optat pentru unul ieftin)isi va pierde elasticitatea...risti sa curga din nou...

 

Ai uitat sa mentionezi ca in 8 luni si mai bine de 3000 de km ,in timpul antrenamentelor tale de stunt,in parcarea de la IKEEA ai dat cu mobra in bordura (suficient de tare incat sa te imprastii si tu si mobra prin toata parcarea,stramband roata fata foarte urat).Vrei sa postam si filmuletul din AFI sau doar din Ikeea...si poate iti dai singur raspunsul...

Cu stima,Novac Silviu

Editat de Skandal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmm sa indrepti telescoape am mai auzit si ma rog ptr stunt e ok operatiunea pana la un moment dat...dar sa indrepti juguri asta nu am mai auzito...si mi se pare aiurea rau...in fine poate sunt eu aiurea:)))))

jugurile(in special cele din fonta/otel)se indreapta.Eu personal recomand inlocuirea lor.

Daca bugetul e redus(iar pretul de nou al unui jug sare de 200 euro)la cererea clientului se indreapta.Oricum discutia e off topic.

Am descris operatiunile efectuate si starea reala a amortizoarelor pentru ca voi,cititorii forumului,sa pricepeti de ce ii curg amortizoarele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@performanceS.........nu s cat de ok e sa o arzi cu juguri indreptate si telescoape cand incepi cu stoppie mai avansat eu unul nu as face asta..oricum fiecare vrea ce face...

 

@skandal....da dupa capu meu nu ar fi decat varianta inlocuirii (sunt sh garla)....dar daca omu o arde cu stunt uri si cu telescoape indreptate nu s de ce se mira....la stunt si cu o furca f buna poa sa cedeze destul de repede simeringurile....bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@performanceS.........nu s cat de ok e sa o arzi cu juguri indreptate si telescoape cand incepi cu stoppie mai avansat eu unul nu as face asta..oricum fiecare vrea ce face...

 

cum ai zis si tu, fiecare face ce vrea. in plus teoretic cel putin stunt-ul il faci intr-un mediu mai mult sau mai putin organizat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...