Sari la conținut

Bucuresti - Sector 5 - SKR Super-Bikes - Service Moto


Skandal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 581
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Deci eu personal am lucrat cu Silviu,si fara sa fiu partinitor,pot spune ca nu am vazut tiganie facut la SKR,din contra am vazut facute reparatii la tiganiile facute in alte parti.In general se posteaza mai putin lucrurile bune si e de ajuns o postare de asta ca oamenii sa isi faca pareri gresite.Ar trebui sa posteze mai mult si cei care au fost multumiti,de exemplu cineva cu un GSXR care nu ii dadeau de cap cei de la reprezentanta iar Silviu in cateva ore l-a pus la punct,si asta e doar un caz.Am vazut reparatii facute de Silviu la care altii te-ar fi trimis sa dai o gramada de bani pe alte piese etc.Ca meserias eu am un mare UP pt Silviu si asta fiindca stiu ce poate.

 

johan, noi am "lucrat" la un moment dat si impreuna. eu sunt prieten cu silviu si din cand in cand l-am mai ajutat cand avea prea multe motoare prin service. nu am vazut cu ochii mei cel putin tiganii facute pe acolo. omul e pasionat, poate cateodata vorbeste mai urat sau rastit, cum vreti voi, dar are un suflet mare si nu se lasa pana nu termina o lucrare repede si bine. am avut "partea" mea de stat pana la 3-4 dimineata numai ca sa terminam niste motociclete... n-am timp acum sa spun prea multe dar o sa mai zic in curand! sa va vad atunci ce ceacat mancati...

Editat de Performance Solutions
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit acum o ora cu Silviu si mi-a explicat mai pe indelete nelamuririle mele. El a zis ca nu imi mai ajunge benzina, eu crezand ca el stia, dar baiatul mi-a explicat ca nu stia la cati litri mi se aprinde mie becul si deaia a zis ca nu ajung pana la peco (la srad se aprinde becul cand nu mai are deloc benzina, la mine la 636 se aprinde cand mai sunt vreo 3-4 l), ulterior am observat la peco ca aveam benzina in rezervor, imi cer scuze pt acuzatia facuta.

Cat despre tura cu motorul meu, nu a fost destul de explicit, a mers 20 m prin curte sa probeze franele, iar eu am asumat ca s-a plimbat prin oras, deci iar imi cer scuze pt acuzatii.

Daca ar fi fost si el putin mai explicit in ce zice, nu ar mai exista loc de interpretare si nu as fi scris ce am scris mai sus, ci o recomandare. In rest tot respectul, meserie stie nu gluma. Salve

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Vad ca are multi prieteni si tot mai multi clienti nemultumiti de reparatiile pro bono facute de skandal

Alti fac tiganii dar el nu.ATUNCI SKANDAL DE CE PLM FACE IMPROVIZATII CAND NU ARE SCULE? sunt asa scumpe?

explicatiile voastre functioneaza ca psihologia inversa..tot pe voi va prostesc mai tare propriile behaituri

De la dracii pe care ii aveam anul trecut acum ma amuz maxim pe baza explicatiilor voastre (hilare)date clientilor nemultumiti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit acum o ora cu Silviu si mi-a explicat mai pe indelete nelamuririle mele. El a zis ca nu imi mai ajunge benzina, eu crezand ca el stia, dar baiatul mi-a explicat ca nu stia la cati litri mi se aprinde mie becul si deaia a zis ca nu ajung pana la peco (la srad se aprinde becul cand nu mai are deloc benzina, la mine la 636 se aprinde cand mai sunt vreo 3-4 l), ulterior am observat la peco ca aveam benzina in rezervor, imi cer scuze pt acuzatia facuta.

Cat despre tura cu motorul meu, nu a fost destul de explicit, a mers 20 m prin curte sa probeze franele, iar eu am asumat ca s-a plimbat prin oras, deci iar imi cer scuze pt acuzatii.

Daca ar fi fost si el putin mai explicit in ce zice, nu ar mai exista loc de interpretare si nu as fi scris ce am scris mai sus, ci o recomandare. In rest tot respectul, meserie stie nu gluma. Salve

 

:troll:

Editat de Crazy-devil
jigniri.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@biancocelleste intr-adevar la peco aveam benzina, am facut plinul cu 70 lei, in conditiile in care cam ala era combustibilul, ca o fi luat 1 l, nu e mare lucru, ideea e sa nu iti ia 4-5 l, atunci e frustrant. cat despre tura, nu i-am lasat asigurarea si nici talonul, deci daca e adevarat ce mi-a zis, atunci nu am nimic impotriva, daca nu e asa, atunci clar e o problema. ideea e ca cel mai bine e sa iti faci programare si sa discuti la telefon faptul ca vrei sa stai langa el pana iti face toata operatiunea, sa vezi tu ce ii face si sa nu o lasi, ca sa spulberi orice speculatie.eu am lasat-o peste noapte, deaia mi se pare bizar ca filtrul de benzina a cedat imediat dupa ce am plecat de la el.

Cat despre limbajul tau, cred ca faptul ca la interese ai "pasarici fragede" nu mai e nevoie de nici un comentariu. poate sunt si eu dobitoc, nu am de unde sa stiu, cu atat mai putin tu.

Nu o dau la intors acum eu, de mers oricum nu mai merg acolo, dar am vrut sa fac cateva rectificari ulterioare, pt cei care vor un mecanic bun si nu mai au alte solutii.

Editat de Crazy-devil
jigniri. instigare la cearta
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu poti sa arunci cu noroi in cineva si apoi sa vii cu aprecieri si remarci pozitive...este penibil. Cat despre afinitatea mea pentru carnea de pasare frageda, imi place ca ceea ce mananc sa fie de calitate, tocmai de aceea cumpar pasare direct de la Crevedia, nu din comert.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce ti se pare tie ca acum ii iau apararea sau ca fac remarci pozitive, doar am mentionat unele aspecte. imi mentin in continuare afirmatia ca mi se pare bizar ca mi-a murit filtrul de benzina la 200 km dupa ce am iesit din service, dar unde a fost clarificata situatia am specificat. Baiatul nu a fost explicit, lipsa dialogului duce deseori la confuzii si interpretari, dar din punctul de vedere al benzinei am spus ce aveam de spus. nu ma intereseaza parerea ta, eu doar am specifivat pt cine va citi topicul mai tarziu. Daca sunt penibil, nu ma baga in seama. asta e ultimul post la subiectul asta.

Cat despre pasarile de la Crevedia, stai tu linistit ca si alea sunt crescute si tratate cu antibiotice, nu e asa calitativa carnea. Tot aia de tara e mai sanatoasa, pe care o cresti tu in curte si stii ce a mancat, asa ca nu te mai minti singur.

Editat de diabolyk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mi-ar placea sa vad si eu un topic din asa in care mecanicii dau din casa :) Adica.. "mi-a venit unu' cu o gioarsa de (insert name here) si m-a rugat sa-i fac ceva la motor, ca maine are client la ea si nu vreau sa auda bataia din motor" samd... La cate carpeli si imporivizatii se fac la noi, te doare mintea, mai ales ca bajetii au bani de dat pe motoare, dar cand vine vorba de schimbat o distributie sau reglat supape, cam toti o dau din colt in colt, ca e saracie....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

picul mai tarziu. Daca sunt penibil, nu ma baga in seama. asta e ultimul post la subiectul asta.

 

Pai ar fi cel mai etic lucru de facut, din moment ce oricum te-au facut din vorbe si si-au spalat imaginea negativa pe care, fondat sau nefondat, le-ai creat-o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, in reprezentante sunt geamuri, in unele am vazut si monitoare din camera service-ului. Iar daca vreun client depaseste limita de discretie si ii sufla in ceafa mecanicului, atunci il puteti ruga respectuos sa iasa sau sa stea deoparte, dar deja cand cineva este invitat afara dupa ce oricum statea retras in service pentru a nu incurca pentru ca oricum canapeaua statea in soare, atunci e ceva dubios la mijloc. Ma gandesc sa plecati urechea la ce se spune pe aici pe forum si s-ar putea sa faceti mai multi bani decat in prezent.

Mult succes!

Nu cunosc acest service dar am fost cu autoturismul in service ( opel de pe bulevardul timisoara ) iar cu motocicleta la motor team tot pe acelasi bulevard ... lasi masina sau moto in parcare mergi frumusel la receptie cu talonul si spui ce opreatiune vrei sa execute. Ei introduc masina sau moto in interiorul service-ului si pe proprietar il invita intr-o sala cu scaune si canapea o masuta plina cu reviste si un tonomat de cafea. Cand este gata te anunta prin statie sa te prezinti in parcarea service-ului acolo iti arata ce operatiuni au efectuat ...piesele vechi le pun in portbagaj in cazul autoturismului iar la moto le pun intr-o punga si le lasa pe ghidon....poti face ce vrei cu ele . Daca stai langa mecanic mai rau il incurci si in + iti dau factura si garantie pe lucrarile efectuate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

nu poti sa arunci cu noroi in cineva si apoi sa vii cu aprecieri si remarci pozitive...este penibil. Cat despre afinitatea mea pentru carnea de pasare frageda, imi place ca ceea ce mananc sa fie de calitate, tocmai de aceea cumpar pasare direct de la Crevedia, nu din comert.

Cand am spus pe forum patania avuta cu mesterul fara scule am fost sunat de un prieten comun care mi-a spus sa imi cer scuze(la initiativa mesterului skandak) altfel se termina rau pentru mine.Cel mai proabil diabolyk e slab de inger si a uitat de banii dati pentru ,,reparatie'' dupa ce i-a soptit marele bataus ceva mieros la telefon.Acum si-a schimbat atitudinea 180 de grade...e penibil daca se lasa influentat atat de usor

Goodkat,nu te mai smiorcai pe pm.La recomandarile tale am ajuns la unul care a incercat sa ma fraiereasca,dupa ce am facut public acest lucru am primit amenintari.Daca nu iti convine taci si inghite,iar pe viitor poate te abtii in a mai recomanda oameni de nimic care nu au scule si mint clientii .Esti un mare noob si nimic din ce incerci sa faci sau sa spui nu imi schimba parerea despre tine

 

Nu cunosc acest service dar am fost cu autoturismul in service ( opel de pe bulevardul timisoara ) iar cu motocicleta la motor team tot pe acelasi bulevard ... lasi masina sau moto in parcare mergi frumusel la receptie cu talonul si spui ce opreatiune vrei sa execute. Ei introduc masina sau moto in interiorul service-ului si pe proprietar il invita intr-o sala cu scaune si canapea o masuta plina cu reviste si un tonomat de cafea. Cand este gata te anunta prin statie sa te prezinti in parcarea service-ului acolo iti arata ce operatiuni au efectuat ...piesele vechi le pun in portbagaj in cazul autoturismului iar la moto le pun intr-o punga si le lasa pe ghidon....poti face ce vrei cu ele . Daca stai langa mecanic mai rau il incurci si in + iti dau factura si garantie pe lucrarile efectuate.

El nu da chitanta/factura pentru lucrarile efectuate...garantie poate verbala de care uita intr-un minut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Nu sunt frustrari,e parerea mea despre persoana matale,daca nu iti place e problema ta...,asuma-ti si tampeniile pe care le debitezi...maturizeaza-te si nu te mai smiorcaii pe pm..nu eu am mancat rahat pe forum si am indus oamenii in eroare.Ti-am spus si pe privat, iti spun si in public sa nu ma mai stresezi si da...e asta e o dovada de maturitate care tie iti lipseate cand vine vorba de asumat tampenii spuse

Tu ai reusit sa citesti partea cu amenintarile venite din partea bautorului de benzina din rezervoarele motoretelor pe care le are in maghernita lui

 

P.S nici macar la figurat nu imi place apelativul prietene din partea ta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce mi-ar placea sa vad si eu un topic din asa in care mecanicii dau din casa :) Adica.. "mi-a venit unu' cu o gioarsa de (insert name here) si m-a rugat sa-i fac ceva la motor, ca maine are client la ea si nu vreau sa auda bataia din motor" samd... La cate carpeli si imporivizatii se fac la noi, te doare mintea, mai ales ca bajetii au bani de dat pe motoare, dar cand vine vorba de schimbat o distributie sau reglat supape, cam toti o dau din colt in colt, ca e saracie....

Mare adevar spuneti, cand e vorba de reparat/ schimbat/ reglat clientii fug de investit in propriul fier ( "las' ca merge , se invarte roata, trage"), drept rezultat, in scurt timp e plina bursa de poze dichisite in care nu sunt nimic mai mult decat niste (vorba Dv.) gioarse.

Refuzam orice client care incearca sa ne ceara acoperirea bataii de motor.Din pacate pt. ei , aici se repara, nu se mascheaza "gioarse" (incepe sa-mi placa cuvantu asta).

 

@biancocelleste , nu l-a facut nimeni din vorbe , nu asa se procedeaza la noi. L-am rugat sa verifice bonul de la peco,e mult mai usor sa isi calculeze in functie de plinul facut cantitatea de benzina pe care o avea in rezervor. Clientul a descoperit eroarea in calculul sau initial.

 

@Kostin , intr-adevar, asa se face daca tinzi "spre profi". Avem proceduri extrem de asemanatoare, diferenta e ca la noi se poate sta si cu mecanicul pentru eventuale nelamuriri sau curiozitati.

 

@little wayne , desi am scris ca nu va voi mai raspunde, ati facut o eroare si vreau sa va corectez. Unitatea noastra este dotata cu casa de marcat, se elibereaza bon fiscal si factura (si pt lucrarile efectuate+garantie,si pt piese & accesorii).

In legatura cu afirmatia de mai sus : nimeni nu bate pe nimeni, e absurd , cine D-zeu isi bate clientii? :))

P.S. : Stimabile domn, avem si scule si standere.

 

@GoodKat : incercati in van, domnul Wayne nu va accepta niciodata sa admita ca nu are dreptate.

Editat de alice_verde
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare adevar spuneti, cand e vorba de reparat/ schimbat/ reglat clientii fug de investit in propriul fier ( "las' ca merge , se invarte roata, trage"), drept rezultat, in scurt timp e plina bursa de poze dichisite in care nu sunt nimic mai mult decat niste (vorba Dv.) gioarse.

Refuzam orice client care incearca sa ne ceara acoperirea bataii de motor.Din pacate pt. ei , aici se repara, nu se mascheaza "gioarse" (incepe sa-mi placa cuvantu asta).

 

@biancocelleste , nu l-a facut nimeni din vorbe , nu asa se procedeaza la noi. L-am rugat sa verifice bonul de la peco,e mult mai usor sa isi calculeze in functie de plinul facut cantitatea de benzina pe care o avea in rezervor. Clientul a descoperit eroarea in calculul sau initial.

 

@Kostin , intr-adevar, asa se face daca tinzi "spre profi". Avem proceduri extrem de asemanatoare, diferenta e ca la noi se poate sta si cu mecanicul pentru eventuale nelamuriri sau curiozitati.

 

@little wayne , desi am scris ca nu va voi mai raspunde, ati facut o eroare si vreau sa va corectez. Unitatea noastra este dotata cu casa de marcat, se elibereaza bon fiscal si factura (si pt lucrarile efectuate+garantie,si pt piese & accesorii).

In legatura cu afirmatia de mai sus : nimeni nu bate pe nimeni, e absurd , cine D-zeu isi bate clientii? :))

P.S. : Stimabile domn, avem si scule si standere.

 

@GoodKat : incercati in van, domnul Wayne nu va accepta niciodata sa admita ca nu are dreptate.

 

cred ca wayne se referea la serviceul din veseliei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant :bike-037:

 

 

Mare adevar spuneti, cand e vorba de reparat/ schimbat/ reglat clientii fug de investit in propriul fier ( "las' ca merge , se invarte roata, trage"), drept rezultat, in scurt timp e plina bursa de poze dichisite in care nu sunt nimic mai mult decat niste (vorba Dv.) gioarse.

Refuzam orice client care incearca sa ne ceara acoperirea bataii de motor.Din pacate pt. ei , aici se repara, nu se mascheaza "gioarse" (incepe sa-mi placa cuvantu asta).

 

@biancocelleste , nu l-a facut nimeni din vorbe , nu asa se procedeaza la noi. L-am rugat sa verifice bonul de la peco,e mult mai usor sa isi calculeze in functie de plinul facut cantitatea de benzina pe care o avea in rezervor. Clientul a descoperit eroarea in calculul sau initial.

 

@Kostin , intr-adevar, asa se face daca tinzi "spre profi". Avem proceduri extrem de asemanatoare, diferenta e ca la noi se poate sta si cu mecanicul pentru eventuale nelamuriri sau curiozitati.

 

@little wayne , desi am scris ca nu va voi mai raspunde, ati facut o eroare si vreau sa va corectez. Unitatea noastra este dotata cu casa de marcat, se elibereaza bon fiscal si factura (si pt lucrarile efectuate+garantie,si pt piese & accesorii).

In legatura cu afirmatia de mai sus : nimeni nu bate pe nimeni, e absurd , cine D-zeu isi bate clientii? :))

P.S. : Stimabile domn, avem si scule si standere.

 

@GoodKat : incercati in van, domnul Wayne nu va accepta niciodata sa admita ca nu are dreptate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai da, pentru tine asa se traduce, probabil faci parte din categoria gipsy! :)

 

nebule, semnatura ta s-ar traduce in varianta gipsy: smecherii fac ce vor, fraierii doar ce pot :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te doare mintea ce e pe topicul asta...

 

Ca sa revenim la subiect: Am dat comanda la ei de rulmenti pentru jug luni (mi s-a zis ca vin 3-5 zile) ieri au venit si azi am fost sa ii montez. S-au intimpinat niste dificultati in sensul ca jugul a fost modificat si rulmentul superior a avut nevoie de o bucsa pentru a intra fest in cadru dar totul s-a rezolvat. Eu personal sunt multumit de preutri, de cum a lucrat Silviu si de modul in care am fost tratat. Mentionez ca mi s-a oferit bon/factura atat pentru rulmenti cat si pentru manopera.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost ieri cu Marauderul meu de 250 la SKR si pot sa va spun ca e mai mult rahat mancat pe forumul asta decat curge sub Dambovita. Este un service foarte ok cu oameni care se pricep, au rabdare si se misca repede. Recomand cu caldura. Iar eu sigur voi reveni la ei (daca ma mai primesc cu problemele pe care le am :blink: )

 

Asa ca, domnilor, va rog.. volumul mai mic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...