Sari la conținut

turbo


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 56
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Era un R1 la SMAEB anul trecut cu turbo, daca nu ma insel. oricum motocicletele astea si asa scot foarte multa putere din cilindree mica, un kit de turbo le scurteaza drastic viata (ca sa nu zic ca trebuie schimbate cateva piese aferente cum ar fi pistoanele). In general kiturile astea se pun pe bike-uri demonstrative si pentru utilizare limitata.

 

Plus ca daca nu iti ajunge puterea de pe un R6, iti iei un R1, daca nu iti ajunge puterea de pe un R1, atunci apar alte intrebari :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ms de sfaturi.eu vreau sa aflu daca se gaseste un sistem pt el si la ce bani.(la pistoane nu am ajuns deocamdata.stai sa vad daca se gaseste asa ceva)

RS..fzr.....turbo?

Nu crezi ca sari cu pasi prea mari?

5000 euro, crezi ca merita?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ms de sfaturi.eu vreau sa aflu daca se gaseste un sistem pt el si la ce bani.(la pistoane nu am ajuns deocamdata.stai sa vad daca se gaseste asa ceva)

KIT turbo complet pentru Yamaha YZF-R6 gasesti, dar banuiesc ca nu vrei orice sistem ci vrei unul cat mai bun, o sa-ti faci zile fripte daca vrei sa pui un sistem de-asta pe motor, in primul rand trebuie sa umble un mecanic priceput aproape la tot motorul si sa faca diverse modificari pentru instalatie cu turbina, sa nu mai luam in calcul ca dupa niste kilometri motorul il distrugi, (ii limitezi viata) daca nu iti ajung cei 120-130 de hp pe care ii are motorul (am scris 120-130 hp pentru ca puterea difera de la an la an) iti poti cumpara altceva cu o putere mai mare, dar cu drumurile din Romania nu folosesti tu nici 100 de hp.

Editat de Becheru_Cristian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omul nu a zis ca e pentru RS turbo-ul sau pentru el , oricum nici nu gasesti turbina sa mearga pe un 250...poti sa o pui dar asta nu inseamna ca o sa si mearga

 

post-36359-0-71189300-1327426928_thumb.jpg

:lol: :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti sa ei un turbo de smart aceeasi capacitate ,insa ai de facut unele modificari,plus ca ar cam trebui un intercooler si trase furtune pentru ulei insa credca e mai eftin de facut decat sa cumperi un kit care si la randul lui trebuie sa madifici tot felu de prinderi furtune etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un prieten care are un r6 din 2007 si el vrea sa-si puna un sistem turbo...si a zis ca sa il ajut si am postat aici poate gasesc ceva ca sa-l pot ajuta.Deci pana la urma ce bani este un asemnea sistem>?.si daca a avut sau are cineva asa ceva sa spuna niste pareri :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

:laugh: :laugh: Nu mai suporta cand ii dai fum cu Rs250 si vrea turbo...sa se poata tine dupa tine la liniute?

 

Detin si un scuter de 49cc modificat.Ce zici are vreo sansa sa ma faca la liniute tipul cu R6-turbo? sau trebuie sa cumpar un kit Bigbore de 86cc,sa trec(intodeauna) primul linia desosire

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un prieten care are un r6 din 2007 si el vrea sa-si puna un sistem turbo...si a zis ca sa il ajut si am postat aici poate gasesc ceva ca sa-l pot ajuta.Deci pana la urma ce bani este un asemnea sistem>?.si daca a avut sau are cineva asa ceva sa spuna niste pareri :bounce:

Ce tare. Si daca ne imprietenim si-ti zic ca vreau sa-mi pun o trapa la motocicleta si te rog sa intrebi pe forum, o faci? Esti un adevarat tovaras. Multam :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine se aseamana se aduna.

 

Citat din popor.

 

La ce caracter ai ... copchile buyak ... asa ai si prieteni.

 

Auzi .. Turbo pe R6 ...

 

Youtube ul e plin de R6 cu turbo ... dar sunt americani ... si americanii ....

 

Am cercetat acum ceva timp ... ptr my dream bike .. GSX-R 1100 , de curiozitate sa vad cat e un kit.

 

Este 5000 usd .. si nu e tot kit ul ...

 

E ca si cum tu ai vrea sa transporti ... capre cu duba ... si faci un sitem sa agati remorca de Tir dupa tine.

 

Vrei racheta ... ia un ZZR 1400 si pune turbina.

 

Turbo pe R6 ... :crack:

 

Bai copchile tu esti cocalar mare ...

... nu stii limba romana

... nu ai decat 16 ani

... nu ai A1 ... fura tactu' scutere si le vinzi aici

... ti-a trimis un "scuter" tare .. un RS 250

... apoi o bucata de la fier vechi .. un FZR

... spui ca la primavara iti iei R6 03 .. ca a lui Maximilian ...

 

 

Si CULMEA ... Ai anunt in care repari scutere ...

 

Pai peste 1 an .. userul .. TNG ... va iesi la pensie ... ca e depasit de tine nu ? O sa fie in panataloni scurti pe langa tine nu ? :lol:

 

 

Cand eram plod la .. 8-10 ani ... cand ma uitam pe geam la masinile mai .. sportive ... cu alti plozi .. si vedeam 230 in bord ... rosteam cuvantul Turbo .. wow .. are turbo..

 

Dar tu asa gandesti acum.

 

Era o vorba ... "proasta $%l@ a mai fost in dosul ... acelei femei care te-a facut.

Editat de BQGDDAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cred ca esti plin de piese de scutere, ciordituri .. etc ..

 

Stiu ca ai cunostinte mecanice ...

 

La 16 ani esti Inginer in Mecanica si Tehnica ...

 

Sterge-ti mucii de la nas.

Editat de BQGDDAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...