Sari la conținut

HD XR1200


old school
 Share

Postări Recomandate

  • Admin

"""Sus, in varf de multe, se duse vorba ca era un cioban batran, viril tare..

Paunescu, de la Flacara a trimis un ziarist d-asta tanar, rebel de fel, cu pleata pe el sa vada ce si cum..ajunge asta, intreaba ici si colo si pina la urma da de unchies, sus pe-un deal, intre mioarele lui, asta batran tare, cu o barba mare, dalba..

Nevrand sa stie ciobanul ca este ziarist se preface a fi un calator ostenit care vrea sa stea peste noapte la stana lui.

Ciobanul accepta,il pofteste inauntru si se intind la vorba..

Bace, ce voiam eu sa te-ntreb pe matale..

Ce zisesi?

Bunaa, zice asta..

Baciul batran si sur era si o tara fudul de urechi..

Buna taica, ce vant te-aduce?

Baciule, zice asta tanaru', merge vorba ca matale esti mare crai..ce zisesi matale?..ca esti maare craiii!..

Nu stiu tata, io stiu ce sa zic?

Pai asa se spune, ca mor domnitele dupa mata..

Eee, vorbe taica..

Ee, nu-i chiar vorba, zice ziaristu'..ca s-a dus vestea ca mata tii ditai galeata de 20 kile plina cu lapte pe facalet!

Ee, taica, a fost odata..

Pai si acuma cum e bade, vru'sa stie asta tanaru?

Eee, acu' sunt in necaz mare taica, nu ma mai tin genunchii!

Auzi, da ce-am vrut eu sa te-ntreb, zise baciul..tu esti fata sau baiat, ca parca vad ca ai parul mare, da dupa voce imi pari a fi flacau?

Uitasem sa-ti zic, mosu'era si chior pe deasupra..

Asta tanaru', mai smecheras asa..baiat sunt bade..da ce, daca eram fata ma f.uteai?

Eee taica, de f.utut te f.ut oricum, numa' ca voiam sa stiu cum te pun!""

Citind aici, de meserie, mi-am amintit bancul asta..

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

se conduce pe naiba singur. marfa XR-ul dar parca tot pe un scrambler as fi dat banii.

pe cheia un supermotard decent da fum la tot din orice pozitie. zic si eu ...

intradevar Scramblerul e un motor frumos dar XR'ul pot tuna mai usor. Supermotardul are avantajele lui dar necesita pilot pe masura.

Editat de old school
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era un proverb care spunea ca orice armasar ajunge la un moment dat o gloaba, dar nu orice gloaba a fost la viata ei.. armasar.

Asa e, taica!

Ba, mai mult:

Oricat ai cauta-o la istoric... Gloaba cu vocatie... oricat s-ar da peste cap... tot gloaba ramane...

Armasarul pur-sange are in palmares cununi de lauri, diplome, cupe si medalii!

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru achizitii! Frumoase motoare!

 

Am vazut lucruri frumoase intamplate pe circuit aici cu XR-ul cel nou... ba am vazut chiar Ducati luat prin exterior si XR castigand - pe ploaie ce-i drept - o cursa intre miarele japoneze.

Cand l-am calarit mi s-a parut mai puternic la decolare decat Buell-ul 1125r, iar pozitia incomparabil mai comoda fata de SS-uri. Franele lucreaza impecabil, dar ss-urile opresc parca mai repede ( e diferenta si de greutate ce e drept). Sta in curba ca pe linia ferata si e o placere sa il arunci de pe o parte pe alta...

Am vazut piloti adevarati entuziasmati de motorul asta... dar si tone de "esperti" stramband din nas... pana in momentul in care unul ii depaseste prin exterior. Dar nici atunci nu cred ca se vor schimba, pt ca asa e lumea...

 

Oricum, felicitari pentru alegeri!

 

Felicitari pentru achizitii! Frumoase motoare!

 

Am vazut lucruri frumoase intamplate pe circuit aici cu XR-ul cel nou... ba am vazut chiar Ducati luat prin exterior si XR castigand - pe ploaie ce-i drept - o cursa intre miarele japoneze.

Cand l-am calarit mi s-a parut mai puternic la decolare decat Buell-ul 1125r, iar pozitia incomparabil mai comoda fata de SS-uri. Franele lucreaza impecabil, dar ss-urile opresc parca mai repede ( e diferenta si de greutate ce e drept). Sta in curba ca pe linia ferata si e o placere sa il arunci de pe o parte pe alta...

Am vazut piloti adevarati entuziasmati de motorul asta... dar si tone de "esperti" stramband din nas... pana in momentul in care unul ii depaseste prin exterior. Dar nici atunci nu cred ca se vor schimba, pt ca asa e lumea...

 

Oricum, felicitari pentru alegeri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am mers cu una de-asta noua, impinge f bine, e un motor misto, cam mic pt mine ca gabarit. daca mi-as lua harley as lua road king base, asta, prefer jantele turnate si gentile rigide.

cat despre curse cu harley, daca cineva merge bine, cum e oresti, poate face pe oricine cu orice la inghesuiala.

 

daca renunt la k, de-asta imi iau, desi cred ca o sa ma ia somnul pe drum.

 

Harley_Davidson_Road_King_03.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat despre curse cu harley, daca cineva merge bine, cum e oresti,

poate face pe oricine cu orice la inghesuiala.

 

:ok: :ok: :ok:

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc dar asta e valabil pana la un punct. Nu ai cum compara XR1200 cu un Gixer sau 1098 pe circuit. Acum daca ai piloti pe motoare cat de cat similare sau echilibrate din puct de vedere tehnic precum greutate, putere, suspensie ,aerodinamica , etc.

Stiu ca si Dan si Doru stiu asta dar sciu mai mult pt a evita discutii fara final bazate pe hormoni si faima eterna. :laugh:

Editat de old school
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat insa ca din toata tara asta doar paragladina asta de Oresti a practicat sportul asta la modul profesionist si acum s a retras in munti ca in filmele cu van dam si asteapta sa vine ucenicu sa il ia sa-l invete.

 

eu inca mai astept un sac de bani ca sa pot da proceed la scenariul asta. ..:((((

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat insa ca din toata tara asta doar paragladina asta de Oresti a practicat sportul asta la modul profesionist si acum s a retras in munti ca in filmele cu van dam si asteapta sa vine ucenicu sa il ia sa-l invete.

 

eu inca mai astept un sac de bani ca sa pot da proceed la scenariul asta. ..:((((

degeaba vine sacul cu bani dupa o anumita varsta . It's all gone :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...