Sari la conținut

magneti minune pe conducta de carburant


yuk
 Share

Postări Recomandate

http://www.combustibil.com/

 

este v'un inginer masini, un chimist specializat care sa explice cum "incoloneaza" magnetul-minune moleculele, apoi trec alea prin efecul Venturi sau pulverizarea prin injectoare, raman incolonate ca soldateii iar oxigenul distribuit optim, chipurile ar creste randamentul :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-s inginer dar e bulshit mare, este 100% placebo :rolleyes:

Genu asta de produse sunt cele mai tari: costa aproape nimic, se vand scump si fraierii le cumpara. Mai vindea unu pe EBAY bucati de fier ca sa se schimbe semafoarele mai repede. Pe bune... cautati motorcycle traffic light.

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate era vorba de semafoarele care functionau de la o anumita greutate incolo sa treaca pe verde. Motocicletele (mai putin harli :) ) nu aveau acea greutate si acele bucati de fier doar mareau greutatea sa nu te uite sfintii la semafor.

 

Stai asa ca avem si pareri on-topic. :rolleyes:

S-a discutat mai pe larg si aici. Poate va lamureste: http://www.clubopel.com/viewtopic.php?p=1032944

Editat de JCDenton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia cu semafoarele... cred ca e pe bune. Parca sunt intersectii in care pe un sens de mers ai un flux mare de masini si pe alalalt vin mai putine. Si atunci, ai ceva senzor de metal in sosea care sa trigger-uiasca semaforul cand vii cu mobra pe sensul putin circulat. La o masina e mult metal, dar la scuter nu e asa de mult.

 

Si la firma la care lucrez e asa ceva in pamant, ridica bariera cand simte ca te apropii cu masina de ea ;)

 

Poate era vorba de semafoarele care functionau de la o anumita greutate incolo sa treaca pe verde. Motocicletele (mai putin harli :) ) nu aveau acea greutate si acele bucati de fier doar mareau greutatea sa nu te uite sfintii la semafor.

 

Stai asa ca avem si pareri on-topic. :rolleyes:

S-a discutat mai pe larg si aici. Poate va lamureste: http://www.clubopel.com/viewtopic.php?p=1032944

Nu are a face cu greutatea, ca nu e cantar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba, eu am probat pe un scuter de 50, nu stiu daca i-a scazut consumul dar i-a crescut puterea putin... aveam o rampa pe care nu o urca nici cu slujbele marii, am pus magneteii si a urcat mizeria pe rampa... cel putin asta a fost un efect pozitiv pe care l-am constatat :friends: despre consum... nu stiu ce sa zic...

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va recomand cu incredere:

 

http://www.davidoni.ro/amplificator-cuantic.html

 

Testat cu succes pe mai multi pacienti!

"I. Amplificatorul Cuantic pentru automobile, camioane, furgonete

 

Modulul dreptunghiular, stimulator de particule subatomice se lipeste pe conducta de alimentare combustibil care intra in carburator sau pompa injectie, octograma aurie, amplificator cuantic, se lipeste pe partea superioara a motorului, chiulasa sau capacul de protectie al chiulasei, o octograma argintie se lipeste pe rezervor, o octograma argintie se lipeste pe filtru de aer. Dupa testele efectuate pe diverse tipuri de masini timp de peste 6 luni s-au constatat urmatoarele:

 

relaxeaza functiile motorului, reduce zgomotul cu 20-30%

creste viteza de acceleratie (sprintul)

creste timpul de folosire a uleiului, avand coeficient de lubrefiere bun si la finalizarea ciclului

s-a observat un timp necesar intre 3 si 7 zile de la aplicare pe motor pentru actiunea complecta a amplificatorului si stabilizarea efectului

asigura relaxarea soferului prin dublarea ionilor negativi in masina

reduce consumul de conbustibil cu 15-20%, si creste la 100% in interiorul masinii fata de 10-25% cat este initial energia"

 

Asteptam varianta cu optiune "sex oral" :crack:

 

Cre'ca "prostii" de la Toyota, VW, Renault , nu inteleg beneficiile :crack:

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...