Sari la conținut

SOIMII NEMTENI Tg Neamt


cipenyrider
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 350
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Baietii, cunoaste cineva motorul asta? Cica e din Tg Neamt. Un prieten de-al meu din Cluj vrea sa vina sa il cumpere. Oare face cineva un gest sa mearga sa il vada? Adica sa vada daca e in regula.

 

http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-yamaha-yz-din-1999-470236.html

 

Berea o dau eu, normal.

Multumesc,

Editat de smakalan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur, finule. Se rezolva, il iau pe Misu si ii facem o vizita, sa vedem care e treaba. ;)

 

Zbor planat ? ;)

 

pentru cine?care-i treaba pe ziua de azi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E pentru un prieten de-al meu.

Nasu', daca puteti, va duceti azi pana la baiatu cu crossu ala sa vedeti cum arata?

 

In rest, cum stati cu pregatirile? Eu am apucat sa imi iau un topcase, in rest nu am timp nici sa respir.

O duminica placuta la toti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Șoimii, nu ați stat sâmbătă să vă luați farfuria prieteniei de la noi. Ne vedem cumva să v-o înmânăm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

As vrea sa va multumesc pentru ajutor.

Povestea e asa: S-a intamplat sambata 18-August pe la ora 16:00 cred. Sunt prospatul posesor al unui BMW R1200GS si venisem acasa sa rezolv cu inmatricularea temporara. Problema am rezolvat-o vineri si am zis sambata sa merg la plimbare Asa ca am bagat un Piatra Neamt-Izvorul Muntelui-Baraj-Poiana Largului - Targu Neamt- Piatra Neamt, cu innoptare in Vanatori la bunici. Insa exact dupa ce am trecut de intersectia cu drumul spre Manastire, am zis sa mai zabovesc oleaca sa se odihneasca si "murgu". Presupun ca stiti portiunea aia de drum unde, pe lateral, langa asfalt e o portiune de 20 de cm de pietris apoi canalul de evacuare a apei( sau ce naiba e ala) si dupa aia padure. Eh acolo, in naivitatea mea, am zis ca e un loc bun de oprit. Asa ca uita-ma cum bag semnal, franez, intru e pietris SIII........[sUSPANS] ...strang frana fata mai tare decat trebuia cand aveam undeva la 5km/h. Rezultat: roata blocata, derapat, pierdut echilibru , culcat mobra pe stanga.

Eh... acu-i-acu: stanga sosea, dreapta sant, mobra pe lateral stanga.. vezi Ivane cum o ridici fara sa o dai in sant sau pe partea ailalta. Si cum ii dadeam eu tarcoale pe acolo scarpinandu-ma in crestet ... opa un grup de motociclisti ...SALVARE.

 

Pana la urma reusitm sa ridicam mobra, verificam atelajul: e OK, posesorul doar cu egoul afectat insa bucuros (si buimac de ce naiba s-a intamplat). In momentul in care grupul a plecat am reusit, dezmeticindu-ma cat de cat, sa vad pe spatele unui membru sigla clubului (nu stiu daca toti erau membri sau nu... insa nu conteaza).

 

Asadar si prin urmare.

 

Un mare MULTMESC, si cu proxima ocazie cand revin pe plaiuri natale vine si berea.

 

Asfalt uscat si sa ne auzim cu bine

Mr.Sam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:friends:eu sunt de vina pentru neprezentarea soimilor sambata, am facut eu un chef la mine :friends:

 

n-am mancat in viata mea un gratar mai ars ca ala..........angryfire.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@gospodaru. Ti-am notat numaru. Cand vin sa o inmatriculez ... pana pe 14 septembrie, ne intalnim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

aaaaa amu am inteles faci parte din ducati owners club si lucrezi la hondaaaaa , scuze is mai greu de cap :P ne vedem la concert indata

 

am inteles ca de cand lucra la honda, tre s mai lungesti prajina....sick.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare gospo ce faci cum ii sejuru misto va distrati? Noi am intrat pe ultima suta de metri, pregatirile is in toi abe astept sa saa se termine odata :P , pe cand ajungeti pe plaiurile mioritice? Have fun si ne mai auzim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, Mitrut. E super, vreme frumoasa, distractie cat cuprinde, plimbari zilnice. In fiecare zi am mers pe 2-3 plaje diferite. Cele mai frumoase au fost Marbel Beach (plaja de marmura), e numai marmura peste tot , au carat astia cu camioanele pina s-au plictisit , si Aliki Beach, aici apa e de un albastru incredibil de limpede. Am fost ieri la Giola, e un fel de scobitura in stanca, cu un diametru aprox de 15 m, alimentata cu apa de valurile marii. Superb. Poze cand ne intoarcem.adica sambata. Cele bune ! ;)

 

deci ajungeti la timp pentru nunta...mitrut cum stai cu pregatirile?friday.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@gospo, misto tre sa fie pi akolo dak as fi avut nunta mai devreme krek merem si yo, sambata ajungeti aks sau saambata plecati de akolo, pote mereti si voi cu motoarele de dimineata

@cojo pregatirile merg nu i bai, nervi stresu ma termina, dar na...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa ca scapi acus. :)

 

Astazi am inotat cu finu si inca doi vstromisti pina la o insulita de pe plaja parea aproape, insa ne-a cam solicitat. Am facut scufundari cu snorkelul, ne-am dat cu banana si am fugarit o caracatita vreun sfert de ceas.

Maine avem plimbare cu vaporasul, aproximativ 7 ore, cu gratar si sarituri de la prova. E ultima zi, vineri de dimineata o luam spre casa.

 

dar niste poze nu aveti sau nu v-au lasat la vama cu aparatele?

:pics:

hai distractie placuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...