Sari la conținut

Accident Calea Mosilor


florin83
 Share

Postări Recomandate

Tocmai m-a sunat maicamea care este acasă (Mosilor, aproape de intersectie cu Carol) sa-mi spună ca a fost un accident in care a fost implicat un motociclist.

Din câte si-a dat seama de la geam era destul de grav. Motociclistul a rămas întins pe asfalt fara sa miste pana la sosirea ambulantei. :(

Se pare ca a fost o faza clasica de neacordare a prioritatii din partea soferului. :(

Are cineva mai multe detalii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 77
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Tocmai m-a sunat maicamea care este acasă (Mosilor, aproape de intersectie cu Carol) sa-mi spună ca a fost un accident in care a fost implicat un motociclist.

Din câte si-a dat seama de la geam era destul de grav. Motociclistul a rămas întins pe asfalt fara sa miste pana la sosirea ambulantei. :(

Se pare ca a fost o faza clasica de neacordare a prioritatii din partea soferului. :(

Are cineva mai multe detalii?

 

Este inceput de sezon si inca soferii nu s-au obisnuit cu reaparitia noastra in trafic . Beliti ochii de 4 ori innainte sa faceti o manevra!! .asteptam mai multe detalii despre motociclist . sper sa nu se umple topicu de r.i.p.. Doamne ajuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Preluat de pe grupul moto de pe Facebook:

 

- ACCIDENT MOTO pe Calea Mosilor, sector 2, Bucuresti acum 30 min ! -

 

Moto : Yamaha R1 (an 2005-2008) visiniu/gri

Nr inmatriculare : CV-01-SAS.

 

Baiatul e constient, e din BUCURESTI, se pare ca are doar o fractura la piciorul drept. Avea casca Shoei (negru cu gri) si geaca neagra Dainesse... A fost luat de o salvare de la SMURD (nu am reusit sa aflu la ce spital il duc, dar l-am intrebat daca vrea sa sun/anunt pe cineva ... si-a spus ca o sa sune el). Mai mult de-o sticla de apa plata nu am putut sa il ajut. Asa ca, cine il cunoaste, ar fi bine sa sune la SMURD (021/ 211 64 80 - http://www.sabif.ro/) si sa ceara mai multe informatii despre spitalul catre unde a fost transportat. Multa sanatate !

 

 

Multumiri Dragos pentru informatii si implicare!

Editat de smart2cry
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un prieten care sta acolo sa mai aibe grija de motor dar nu pentru mult timp ... cert este ca ar trebui sa vina cineva din partea baiatului sa-l ridice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Preluat de pe grupul moto de pe Facebook:

 

- ACCIDENT MOTO pe Calea Mosilor, sector 2, Bucuresti acum 30 min ! -

 

Moto : Yamaha R1 (an 2005-2008) visiniu/gri

Nr inmatriculare : CV-01-SAS.

 

Baiatul e constient, e din BUCURESTI, se pare ca are doar o fractura la piciorul drept. Avea casca Shoei (negru cu gri) si geaca neagra Dainesse... A fost luat de o salvare de la SMURD (nu am reusit sa aflu la ce spital il duc, dar l-am intrebat daca vrea sa sun/anunt pe cineva ... si-a spus ca o sa sune el). Mai mult de-o sticla de apa plata nu am putut sa il ajut. Asa ca, cine il cunoaste, ar fi bine sa sune la SMURD (021/ 211 64 80 - http://www.sabif.ro/) si sa ceara mai multe informatii despre spitalul catre unde a fost transportat. Multa sanatate !

 

 

Multumiri Dragos pentru informatii si implicare!

 

Bine ca nu e așa de grav cum credeam inițial. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incercam acum sa dam de colegul motociclist la telefon. Ar fi super daca prietenul tau mai poate sta pe acolo cu motorul nitel.

Prietenu meu (Kiki) a tras motorul la Fitness "Sauna" langa Micro 495 si a plecat.

A vorbit cu paznicii si se afla sub acoperirea camerelor de securitate.

Piesele ramase in urma accidentului (bord, bucati carene, etc) sunt luate de Ionutz Voinea care s-a dus dupa el la spital.

 

Mos de aprox 80 de ani cu Megane gri B-02-RIX a intrat in intersectie fara sa dea prioritate ... asa s-a intamplat accidentul

Iata, anul 2012 aduce multi de varsta a 3-a dinnou pe sosele ... din pacate.

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mos de aprox 80 de ani cu Megane gri B-02-RIX a intrat in intersectie fara sa dea prioritate ... asa s-a intamplat accidentul

Iata, anul 2012 aduce multi de varsta a 3-a dinnou pe sosele ... din pacate.

 

Pastele masii ... intai babornita aia de 75 ani, acum tataie asta de 80 ... se sesizeaza cineva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Piesele desprinse si care au mai putut fi scoase usor de pe motor se afla la Ionut Voinea, motoru e la Sala de Fitnes sub supraveghere video.

 

Pentru alte detalii si informatii puteti sa ma contactati aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata nu am gasit pe nimeni sa-l cunoasca.

 

 

Cateva poze de la accident...

 

Judecand dupa poze ... nu cumva este acceasi intersectie in care a sfarsit tragic anul trecut un baiat de 31 de ani ?

/index.php?/topic/603117-accident-mortal-calea-mosilor/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intersectia Mosilor cu Corbeni, aproape de Carol.

Cum s-a intamplat pana la urma?

Megane-ul a iesit de pe strada fara prioritate in Mosilor in fata baiatului ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, e culmea cu mosnegii si babele la volan...

Cum draq sa ai voie sa conduci la 80 de ani ???

Carnetul de sofer ar trebui sa fie un privilegiu nu un drept castigat pe viata!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ghost1, daca poti sa dai ceva mai multe date despre baiat ar fi bine. Mai ales, daca nu o fi din oras si nu prea are cunoscuti pe aici, poate trece cineva diseara mai pe seara sa ii faca o vizita. (Ma ofer, alti doritori?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cunosc pe absolut nimeni din partea lui, politia nu a oferit nici un fel de detaliu , exista un motociclist care sa dus la spital asteptam vesti de la el, am postat tot ce am stiut legat de el ,speram sa aflu ceva , sa anunt pe cineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...