Sari la conținut

accident suzuki gsxr vs dacie


augustyn
 Share

Postări Recomandate

majoritatea nu ne vad,si pe buna dreptate,eu zic ca ala in varsta sa asigurat a vazut ca nu vine nimic si a dat sa plece probabil nu a facut nici un metru asa ca asta a si intrat in el,zicea cineva mai sus ca avea peste 100km in comuna repet comuna ma mir ca nu ia iesit inainte de batran o gasca un curcan o vaca un caine o gaina sau alte animale,acum e liber intr-o secnda apare unu langa tine pe tine peste tine,nu tin partea celor cu masini doamne fereste si eu am partea mea de peripetii zilnic cu ei,dar daca dai gaz unde nu trebuie trebuie sa te astepti si la consecinte de genul asta,pacat ca nu se invata nimic din accidentele care au fost facute pana acum,poate si vizibilitatea acolo nu era cea mai buna,mai bine mai incet decat deloc.

sanatate omului ce sa mai zic,sa se faca bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde Âşi ce abilitați ai avut de la început...

dacă el si tânăr era inteligent ca pomu' peste 60 de ani o să fie Âşi mai lemn... Âşi în reacții Âşi în gândire...

 

în cazul lui tiff nu se aplică rețeta, sigur a scăzut în abiliăți dar de la un nivel mult superior unu badea de la sat care a mânat bijuteria de 1310 pe ulițe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca am avut dreptate. CULPA COMUNA! daca as fi politaiul care "cerceteaza" accidentul asa as scrie pe procesul verbal! Chiar m-am saturat sa fiu pus in aceeasi oala cu mobristi teribilisti. Din cauza lor mi se adreseaza remarci rautacioase!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu inca nu mi-am scos motorul, dar cand ma uit la ce e in trafic si la accidentele postate pe forum , parca imi vine sa il mai las putin sub husa...

 

Se pare ca am avut dreptate. CULPA COMUNA! daca as fi politaiul care "cerceteaza" accidentul asa as scrie pe procesul verbal! Chiar m-am saturat sa fiu pus in aceeasi oala cu mobristi teribilisti. Din cauza lor mi se adreseaza remarci rautacioase!

In cazul accidentelor cu victime nu politistul hotaraste cine este vinovat, ci instanta. Politistul nu poate spune cum stau lucrurile inaintea cercetarilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu inca nu mi-am scos motorul, dar cand ma uit la ce e in trafic si la accidentele postate pe forum , parca imi vine sa il mai las putin sub husa...

 

 

In cazul accidentelor cu victime nu politistul hotaraste cine este vinovat, ci instanta. Politistul nu poate spune cum stau lucrurile inaintea cercetarilor.

 

Ai dreptate. Dar instanta este influentata 70% de raportul militianului.Asteptam noutati cu starea de sanatate a colegului ca este greu al dracului cu oasele astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca am avut dreptate. CULPA COMUNA! daca as fi politaiul care "cerceteaza" accidentul asa as scrie pe procesul verbal! Chiar m-am saturat sa fiu pus in aceeasi oala cu mobristi teribilisti. Din cauza lor mi se adreseaza remarci rautacioase!

 

Esti tare frustrat; si tare nervos; si vorbesti cam degeaba asa. Intr-adevar, omu'o fi avut 100, intr-adevar, la 100, mosneagu nu il vede...vezi ca mosneagu' doarme in patul lui cald. Ai dormit vreodata intr-un pat rece de spital dupa 2 operatii. Vorbesti cu prea multa ura si prea putina gandire. "culpa comuna; oala motociclistilor teribilisti". De unde stii tu ca era teribilist? Esti un i.diot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti tare frustrat; si tare nervos; si vorbesti cam degeaba asa. Intr-adevar, omu'o fi avut 100, intr-adevar, la 100, mosneagu nu il vede...vezi ca mosneagu' doarme in patul lui cald. Ai dormit vreodata intr-un pat rece de spital dupa 2 operatii. Vorbesti cu prea multa ura si prea putina gandire. "culpa comuna; oala motociclistilor teribilisti". De unde stii tu ca era teribilist? Esti un i.diot.

nu te-am jignit INCA mestere! raspuns: DA AM AVUT PICIOARELE RUPTE DIN CAUZA MOTOCICLISMULUI SI DA AM AVUT COLEGI DE CAMERA SI SOBOLANI la spital din romania-bucuresti. Si am avut si zona zoster din cauza piciorului rupt pe care si acum il ingrijesc din cauza unor inconstienti! Asa ca scoateti teapa din ochi si priveste in jur obiectiv (daca stii ce inseamna sa privesti obiectiv).

 

In cazul accidentelor cu victime nu politistul hotaraste cine este vinovat, ci instanta. Politistul nu poate spune cum stau lucrurile inaintea cercetarilor.

 

corect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu spun ca nu exista teribilisti, nu spun ca nu exista inconstienti, dar tu ai aruncat cu namol in motociclistul asta doar din ce ai citit aici (daca detii informatii din afara forumului, imi cer scuze de pe-acum) Din ce-ai citit aici l-ai catalogat. Mai devreme spunea cineva ca a avut accident cu 24 km la ora si in cartier se auzea ca a avut 6000 km/h. Poate nu e teribilist, nici inconstient; poate este. Denot o ura si o rautate citind toate posturile tale de pe acest topic. Imi pare rau sa aud ca ai stat prin spitale si iti doresc sa nu mai stai niciodata. Deci stii cum e...

 

Sanatate multa bikerului !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Sanatate multa bikerului !

e ceea ce a scris initiatorul topicului, care se pare ca stie ceva legat de accident! deci n-ai citit tot!

acum ii trebuie bolnavului sanatate si dupa vindecare MINTE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca multi care au postat de a lungul timpului pe aci vizavi de faze cu accidente unele mai urate altele mai cu ...noroc...si si au dat cu parerea si au patit si ei la randul lor o faza de genul asta sau altfel nu au mai gandit asa dupa un nefericit eveniment,e usor sa discuti din afara daca nu sti circumstantele cu adevarat,e faza aia cand scrii pe tastatura si gandesti,eu sunt bun ,mie nu mi se poate intampla ,sunt atent,sunt cel mai bun sofer sau mobrist...hmmmm...aci faza e clara soferul nu s o sigurat si din cauza asta s o produs ce s o produs,bine ca mobristul e in viata...acum ce sa facem sa l linsam pe sofer eu zic ca nu ar mai avea rost caci fapta e petrecuta dar de fiecare data ar trebui sa invatam noi ceilalti din greseslile altora si sa fim mai cu bagare de seama si in oras sau localitati sa nu depasim niciodata viteza aia legala caci va spun sincer de multe ori am evitat la mustata fel de fel de situatii...daca aveam 100 la ora eram rupt pana acum de zeci de ori sau ...rece!Deci ca o concluzie,eu zic asa ,sa incercam sa gandim si pt ce ar face celalalt participant la trafic ca sa ne intorcem intregi acasa,cand vezi o intersectie in are ai prioritate redu viteza chiar daca ai prioritate,daca ai verde fi cu ochii cat cepele ca de obicei e vreun tampit care se baga pe rosu,daca e un peco,o scoala,o institutie cu iesire in drumul principal...ochii mari ...ce drac sa mai zic caci le stiti si voi...asta e jungla in care traim si trebe sa primeze instinctul de supravietuire,eu va spun sincer ca m am saturat sa citesc in fiecare an despre nenorocirile astea si parca sunt trase la indigo,mama masii de viata!Cand te astepti mai putin si atunci cand esti cel mai sigur pe tine atunci se poate intampla,ganditi va la asta,eu unul asa am patit o,o data si sper ca ultima,asta acum vreo patru ani!Numa bine!

Editat de obeapaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intotdeauna prespune ce e mai rau! Intr-o zi o sa ai dreptate.

Ai dreptate dar...sa nu fim asa de pesimisti,altfel stam pititi numai in casa...sti cum se spune la omul necajit ii cade coliva in cacao ,i se scoala mataranga in biserica si gaseste un cui ruginit si in fofoloanca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Deci ca o concluzie,eu zic asa ,sa incercam sa gandim si pt ce ar face celalalt participant la trafic ca sa ne intorcem intregi acasa,cand vezi o intersectie in are ai prioritate redu viteza chiar daca ai prioritate,daca ai verde fi cu ochii cat cepele ca de obicei e vreun tampit care se baga pe rosu,daca e un peco,o scoala,o institutie cu iesire in drumul principal...ochii mari ...ce drac sa mai zic caci le stiti si voi...asta e jungla in care traim si trebe sa primeze instinctul de supravietuire"

bgood.gif

Acum ceva timp ziceam ca nu voi avea niciodata accident ca sunt atent ca nu o sa se intample nimic ...nu zic sa nu fii optimist dar....nici sa nu dai importanta anumitor aspecte. Anul trecut am avut accident...neasigurare la schimbarea directiei de mers din partea "fosilei" de la volan. Asta e, a fost , a trecut am revenit pe sosea cu alta mobra darrr acum sunt exact cum zice colegul mai sus. Ochii cat cepele tot timpul, Inainte mergeam si cu 180 km/h in oras acum mai mult de 100 nu am mers, la intersectii reduc viteza chiar daca am prioritate chiar daca am verde. Deci sfatul meu care am trecut prin asa ceva : Ochii cat cepele si sa va feriti voi ca ei nu va feresc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...