Sari la conținut

2 roti istorice


mihai_prd
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 79
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pacat si de hercules (motocicleta rosie , de langa carpati) :unsure: Imi place la nebunie cum arata ca model .

 

Da-ne mai multe amanunte despre aceasta motocicleta.Nu-i pacat de ea pentru ca actualul proprietar ori o reconditioneaza si o restaureaza ori o vinde unuia care va face treaba asta.Bine ca nu e pe la remat asa cum au sfarsit atatea.Astept date despre ea si nunumai eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da-ne mai multe amanunte despre aceasta motocicleta.Nu-i pacat de ea pentru ca actualul proprietar ori o reconditioneaza si o restaureaza ori o vinde unuia care va face treaba asta.Bine ca nu e pe la remat asa cum au sfarsit atatea.Astept date despre ea si nunumai eu.

motocicleta rosie era un SACHS nu un Hercules, si este tot proprietatea muzeului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am optat pentru Sachs sau Puch , dar cineva m-a informat ca era un Hercules .

Omul din cate am inteles a fost la eveniment si a vazut pe viu motocicleta respectiva.

Am avut incredere in spusele omului , de asta am scris asa hotarat .

Orice ar fi , tot un exemplar frumos va ramane :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata de desfasoara a XIV-a editie a Raliului Memorial Giurgiu 1904. Ar fi frumos sa avem si motociclete la start.

 

Sambata ,daca nu ploua voi fi prezent la raliu.Se mai anunta careva?Sunt 120 km si io zic ca nu e multi.Astept NSU si pe frate-sau BMW si pe varu Ionel si pe varu Nae si alti veri curajosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NSU-u nu vine, e plecat. Cred ca doar niste BMW-uri vin. Si daca vine Ionel, sa nu mai treaca pe la Sala Palatului, ca e bai mare.

:crack: .... din pacate n-am sa pot veni , nu am ITP si nici asigurare , plus ca am alt program care nu sufera amanare . :friends: . Succes tuturor participantilor pe doua roti si nunumai .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clar. Eu plec la munte cu Uralul impecabil sa-mi vad copilul.

iei pamatuf de praf, carpite cu tine, degresant, periuta fina, ceara sau te ajung ingrijorarile fostului proprietar :bigstar: Daca te nimereste o musculita sa verifici sa nu fi avut caca in stomacel ca ala ataca vopseaua :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iei pamatuf de praf, carpite cu tine, degresant, periuta fina, ceara sau te ajung ingrijorarile fostului proprietar :bigstar: Daca te nimereste o musculita sa verifici sa nu fi avut caca in stomacel ca ala ataca vopseaua

:crack: eventual sa nu fi fost deranjata la stomacel ca face pata maaare :crack: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate maine se anunta ploaie.

 

Se anunta dar nu a fost. Vremea a tinut cu motociclistii.Am fost prezent la ora 10.00 AM.Am asistat la plecarea celor aproximativ 55 masini ,mai mult sau mai putin de epoca.

Corect.Nu m-am inscris din timp,nu am platit ce era de platit.nu eram participant la raliu.Nu m-a deranjat.Ce m-a deranjat rau a fost faptul ca am fost singular la acest eveniment.Nimeni din zecile,sutele de forumisti care repara ,reconditioneaza,restaureaza,mai mananca o paine amara de pe urma motocicletelor de epoca,deci nimeni nu a avut sangele in amarata aia de instalatie ca sa onoreze invitatia lui Bogdan Coconoiu,alias Automobilia,la acest eveniment deosebit.

Am plecat in raliul meu personal la ora 11.00 AM de la Baneasa City Mall si am ajuns la carciuma de pe malul Dunarii din Giurgiu la ora 12.40 fix.Spre surprinderea mea acolo am intalnit o parte din masinile plecate in raliu.Dupa o ciorba de peste si o saramura din acelasi element ,la ora 13.40 fix am pus agregatul in miscare dupa ce am cules pompa de pe sosea de vreo doua ori am ajus acasa la ora 15.00 PM fix.La carciuma m-am intalnit si cu o mare hoarda de cioperre ,baieti alesi care m-au ajuns din urma in drumul spre Buc.Si m-au depasit bineanteles si nu m-au bagat in seama bineanteles.Pe vestele lor scia ceva de genul Bucuresti chepter.Ce-o fi aia nu pot a sti.

Concluzia mea,fara suparare,este ca prin sectorul asta sunt prea multi guristi si prea putini motociclisti.Adevarati.Asta e.Generatia pe care o asteptam ca si revigoratoare este una de "virtualisti" tari in gura la tastatura dar impotenti la fapte practice.Fie ca reactia mea dura sa dea de gandit tuturor celor ce mai au cu ce gandi.

Sa fiti iubiti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ho bre, ca nu ai fost singurul. Am fost cu atasista pe acolo, dar am ajuns cu intarziere, de abia la Comana m-am intalnit cu oamenii.

 

Take it easy, boy (ce le am cu gesturile astea, parca mi-ar fi familiare).

 

7988678741_f2eb1c2e7d_b.jpg

Editat de mihai_prd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...