Sari la conținut

Accident Ploiesti


Jorge Lorenzo
 Share

Postări Recomandate

Dar ala cu masina de ce si-a continuat drumul vreo 100m si dupa s-a intors?

Pe mine asta ma pune pe ganduri. Poate cel care era la volan nu avea permis/baut si a mai mers ceva si a facut schimb de locuri cu cel din dreapta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar ala cu masina de ce si-a continuat drumul vreo 100m si dupa s-a intors?

Pe mine asta ma pune pe ganduri. Poate cel care era la volan nu avea permis/baut si a mai mers ceva si a facut schimb de locuri cu cel din dreapta.

 

El stie ce o fi fost in capul lui. Nu a facut schimb, ca la volan era un barbat si mai era o femeie in dreapta, iar cand s-a intors, tot barbatul era la volan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie DD-ul mi se pare cel mai safe. Am dat cu teasta de asfalt si nu mi-a sarit nicio casca prevazuta cu DD. Dar era stransa curelusa, nu caterinca. Plus ca e usor de tras pe cap, fara sa o desfaci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit tot si am constatat ca nu se intelege nimic din acest forum.Toata lumea incearca sa dea vina pe conservar dar :

Viteza LEGALA de deplasare in localitate este de 50 sau 60 km /h cu cateva exceptii unde viteza maxima in localitate poate sa ajunga pana la 80 km/h. Daca ai peste aceasta viteza te numesti contravenient ceea ce reprezinta un lucru urat si moral nu poti sa ai pretentii la ceilalti sa mearga ceas ca sa te lase pe tine sa te "dai" pe strada pentru ca nu ai bani de circuit. Plus de asta avand in vedere ca suntem motociclisti trebuie sa intelegem ca suntem vulnerabili astfel incat daca masina din fata franeaza, franam si noi chiar daca nu pare necesar. Trebuie sa avem grija sa pastram distanta suficienta fata de cel din fata, pentru a putea preveni o eventuala franare.

Parerea mea :

 

Strada nu este circuit drept urmare respecti legea ! Nu o faci platesti, ori cu cu banii ori cu oasele !

Nu incurajez betivii la volan as vrea sa fie omorati la olalta cu tiganii numai ca, in situtatia de fata este irelevant daca era sau nu beat.

 

 

Haideti sa incercam sa ne gandim unde gresim si noi.Sunt sigur ca multi dintre noi sunt si soferi si cu totii am fost surprinsi de motociclisti : te uiti in oglinda, dai semnal te uiti a 2-a oara inainte sa intrii pe banda si te sperii. te caci pe tine cu gandul la ce era sa faci, cand de fapt e vorba despre ce era sa PATESTI, si anume sa ai constiinta incarcata toata viata pentru un animal care merge ca un boschetar, ca un salbatic pe drumurile publice !

 

Ii doresc multa sanatate baiatului,

Voua, astfalt uscat, prudenta si decenta :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit tot si am constatat ca nu se intelege nimic din acest forum.Toata lumea incearca sa dea vina pe conservar dar :

Viteza LEGALA de deplasare in localitate este de 50 sau 60 km /h cu cateva exceptii unde viteza maxima in localitate poate sa ajunga pana la 80 km/h. Daca ai peste aceasta viteza te numesti contravenient ceea ce reprezinta un lucru urat si moral nu poti sa ai pretentii la ceilalti sa mearga ceas ca sa te lase pe tine sa te "dai" pe strada pentru ca nu ai bani de circuit. Plus de asta avand in vedere ca suntem motociclisti trebuie sa intelegem ca suntem vulnerabili astfel incat daca masina din fata franeaza, franam si noi chiar daca nu pare necesar. Trebuie sa avem grija sa pastram distanta suficienta fata de cel din fata, pentru a putea preveni o eventuala franare.

Parerea mea :

 

Strada nu este circuit drept urmare respecti legea ! Nu o faci platesti, ori cu cu banii ori cu oasele !

Nu incurajez betivii la volan as vrea sa fie omorati la olalta cu tiganii numai ca, in situtatia de fata este irelevant daca era sau nu beat.

 

 

Haideti sa incercam sa ne gandim unde gresim si noi.Sunt sigur ca multi dintre noi sunt si soferi si cu totii am fost surprinsi de motociclisti : te uiti in oglinda, dai semnal te uiti a 2-a oara inainte sa intrii pe banda si te sperii. te caci pe tine cu gandul la ce era sa faci, cand de fapt e vorba despre ce era sa PATESTI, si anume sa ai constiinta incarcata toata viata pentru un animal care merge ca un boschetar, ca un salbatic pe drumurile publice !

 

Ii doresc multa sanatate baiatului,

Voua, astfalt uscat, prudenta si decenta :P

 

 

Oamenii care au A+B nu sunt prea agreati pe forumul asta pentru ca nu stiu sa strige din rarunchi: "Moarte conservarilor!" :rolleyes: :makeout: :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zona in care s-a intamplat accidentul e o zona plina de restaurante, terase, pizzerii, benzinarii, si mai tot timpul e unul ce vireaza stanga peste dunga dubla continuua, mai iese unul pe prima banda fara sa se asigure...cu toate ca sunt doua benzi pe sens, aia e o zona ce necesita atentie maxima si viteza mica...

 

Referitor la "Moarte conservarilor!"..sa fim seriosi....cat de infantil trebuie sa gandesti ca sa debitezi asemenea ineptii...

Hai sa fim noi mai atenti, mai precauti, sa circulam legal si preventiv, sa vedem se reduc oare numarul accidentelor?

 

Toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...