Sari la conținut

Creasta Baiului


Postări Recomandate

Mda cam urat .......... totusi poate se schimba in favorea noastra. Pana la urma daca ar fi sa plecam, plecam la 8 de la OMV de pe soseaua Chitilei ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 309
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

hai sa nu abandonam din prima..

ne mai "auzim" maine dimineata pe la 7 pe forum,

vedem care mai e treaba cu ploaia...

distractie placuta baieti...

din pacate mie maine imi vine kitul de lant...si cu cel care il am acum sigur crapa pe acolo si ma lasa in drum,

data viitoare ma bag si eu, daca nu plouao sa dau o fuga duminica pe la munte , inca nu am stabilit vreo locatie,

endureala placuta si fara ploaie baieti !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea sa ne prinda ploaia dar nu-i asta problema, ca o salopeta de ploaie poate sa care motoru.

M-am uitat putin pe vreme si norii par sa nu fie prea grosi.

 

In concluzie eu merg, daca mai am cu cine.

George, tu cum stai?

Editat de UciUci
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

data trecuta cand am fost am facut un pitstop la kauflandul din targoviste sa mancam un mic ca sa avem energie. ne putem intalni tot acolo. e si un rompetrol de unde putem sa punem si benzina.

 

E OK?

 

Cat despre ora, pentru mine e ok, atata timp cat si George are timp sa ajunga.

Din Bucuresti mai vine cineva? Sa stiu daca ma mai opresc in OMV sau nu. Oricum, nu am cum sa ajung la 8 in OMV. Cel mult 8:30.

 

EU am plecat spre garaj. Mai verific odata forumul pentru update-uri inainte de a ma sui pe motor.

Editat de UciUci
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

data trecuta cand am fost am facut un pitstop la kauflandul din targoviste sa mancam un mic ca sa avem energie. ne putem intalni tot acolo. e si un rompetrol de unde putem sa punem si benzina.

 

E OK?

 

Cat despre ora, pentru mine e ok, atata timp cat si George are timp sa ajunga.

Din Bucuresti mai vine cineva?

 

 

Baieti m-am uitat si eu la METEO iar pe creasta Baiului sansele de ploaie sunt mult mai mici. Plecati toti pe Leaota?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai pe Leaota ca ne descurcam noi sa ferim ploaia!

vbeste cu uciUci, el mai pelaca din Bucuresti,

iar la Targoviste ne intalnim toti.

 

pentru toti cei care vor sa mai vina :),

ne vedem la Targoviste la ora 10.

 

are cineva o cagula de imprumut?

am uitat-o acasa..

o inapoiez spalata si parfumata!

Editat de zidaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze de pe Leaota de astazi 11.08.2012 . Urmeaza sa pun si filmele.

post-16670-0-74334500-1344711165_thumb.jpg

post-16670-0-57995100-1344711267_thumb.jpg

post-16670-0-95615200-1344711504_thumb.jpg

post-16670-0-90783700-1344711582_thumb.jpg

post-16670-0-57721200-1344711671_thumb.jpg

post-16670-0-88185500-1344711789_thumb.jpg

Editat de Bigfoot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu o "mica" exceptie...a fost o tura f misto! Super de treaba colegii....multumesc!

A plouat cand nu se putea mai rau....insa am ajuns uscat acasa!

Editat de krong28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost o tura frumoasa si intradevar, inafara de un mic "eveniment", totul a fost cum trebuie sa fie in enduro - de la noroiala pana la impins la motoare si cazaturi.

Eu, mai incapatanat de felul meu, am sperat ca se opreste repede ploaia si in loc sa pun combinezonul de ploaie, mi-am pus decat o geaca de ploaie pe sub armura. Bineinteles ca dupa vreo ora de torentiala am ajuns sa fac broaste in cizme de cat s-a scurs pe pantaloni, oricat ar fi ele de impermeabile. Oricum, in Campulung ne luase frigu pe toti. Eu am rezolvat-o cu combinezonul de ploaie pus peste celelalte haine ca sa fac condens, lucru care a functionat din primele 10 minute si am ajuns acasa ud, dar incalzit :moto:

 

In concluzie, mai facem si data viitoare ... si poate cu cauciucuri mai cramponate.

Editat de UciUci
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca fost faina tura din ce vad prin pozele astea, lasa ca e bine ca s-a mai racorit lumea dupa caldura din ultimu timp...

cum au mers gumele acelea mixte pe iarba uda si in conditile de acolo, am vazut ca era aprilia lui George si un Dr incaltate cu gume mixte ?

acum ceva vreme ma prins o ploaie pe undeva pe sus pe langa cabana miorita si nu am putut deloc sa urc cu cauciucuri mixte pe acolo, mai mult am impins la ea...era bun un bici atunci !

Editat de crazy_mouse_87
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca fost faina tura din ce vad prin pozele astea, lasa ca e bine ca s-a mai racorit lumea dupa caldura din ultimu timp...

cum au mers gumele acelea mixte pe iarba uda si in conditile de acolo, am vazut ca era aprilia lui George si un Dr incaltate cu gume mixte ?

acum ceva vreme ma prins o ploaie pe undeva pe sus pe langa cabana miorita si nu am putut deloc sa urc cu cauciucuri mixte pe acolo, mai mult am impins la ea...era bun un bici atunci !

 

Si noi am impins la ele...

Nici eu si George (cu KTM 690), care aveam crampoana cat de cat, la un moment dat, pe piatra uda si pamant a trebuit sa fim impinsi. La drujba mea, cel putin, crampoanele mai aveau doar 3-4 mm si a fost mai bine decat cu alea mixte - accelerai si statea motoru pe loc si pe iarba si pe piatra si noroi... si bineinteles, biciul ar fi fost bun....

 

Oricum, pacat ca husaberg-ul nu avea nici el crampoane si statea pe loc cand accelerai de ziceai ca are vreo problema cu ambreiajul :unsure: .

Editat de UciUci
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In concluzie, mai facem si data viitoare ... si poate cu cauciucuri mai cramponate.

Mai zi odata...poate pricep si io! "Buba mea" s-a dovedit a fi o contuzie....care se traduce prin repaus(imobilizarea membrului) pe langa torace 1 saptamana!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai zi odata...poate pricep si io! "Buba mea" s-a dovedit a fi o contuzie....care se traduce prin repaus(imobilizarea membrului) pe langa torace 1 saptamana!

Insanatosire grabnica si bine ca n-a fost ceva rupt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

cum au mers gumele acelea mixte pe iarba uda si in conditile de acolo, am vazut ca era aprilia lui George si un Dr incaltate cu gume mixte ?

 

 

eu am fost cu DR-ul,

daca nu lasi gazul in panta e ok, te tii de ghidon, sare fundu' stanga-drepta dar urci.

am avut nevoie de asistenta doar cand am oprit in panta.

 

cu crampoane cred ca nu ar fi fost asa fun :)

 

@Sun, weekend-ul viitor nu pot, plec in concediu pana la sf. lunii. vbim in septembrie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am fost cu DR-ul,

daca nu lasi gazul in panta e ok, te tii de ghidon, sare fundu' stanga-drepta dar urci.

am avut nevoie de asistenta doar cand am oprit in panta.

 

cu crampoane cred ca nu ar fi fost asa fun :)

 

@Sun, weekend-ul viitor nu pot, plec in concediu pana la sf. lunii. vbim in septembrie

Sa speram ca vom avea o toamna lunga....trebuie sa-ti iei revansa...trebuie sa gasesc ceva complicat pentru tine....daca nu te invit la sanius.... :cheers: cu berea legata de gat(precum cheia din copilarie)!!!

iar ati ratat baiului

Editat de SUN_83
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...