Sari la conținut

Accident Bistrita-Nasaud


kanguru
 Share

Postări Recomandate

Noh,din ce vad,a pupat fix mijlocul masinii,deci chiar daca "i-a taiat calea"..teoretic nu i-a mai taiat calea.

 

Oricum vor fi dispute,dar eu consider aici ca motociclistul e de vina pt viteza excesiva.Masina a avut timp sa se incadreze pe banda,proabil omu s-a asigurat normal si din cate am inteles era si in curba,deci nu avea cum sa vada sau sa stie ca vine o racheta.

 

Asta e,ne mananca palma si ni se poate intampla oricui.Insanatosire grabnica,sper sa fie totul bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singurul luctru care mi se pare relevant (dar care nu apare scris inca nicaieri) este la ce distanta de casa automobilistului s-a petrecut accidentul.

Daca s-a petrecut la cativa zeci de metri, inseamna ca nu i-a acordat prioritate (chiar daca a fost lovit in spate, a fortat alt participant la trafic sa franeze, sa schimbe directia de dplasare...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mare parte din comentariile articolului sunt de prost gust. nu prea are nimeni cum sa stie ce a fost acolo, poate viteza, poate neatentie... cine stie. eu pot sa zic ca de cate ori l-am vazut pe baiatul ala prin oras cu motorul mergea frumos, nu sarea calul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singurul luctru care mi se pare relevant (dar care nu apare scris inca nicaieri) este la ce distanta de casa automobilistului s-a petrecut accidentul.

Daca s-a petrecut la cativa zeci de metri, inseamna ca nu i-a acordat prioritate (chiar daca a fost lovit in spate, a fortat alt participant la trafic sa franeze, sa schimbe directia de dplasare...)

 

Distanta fata de locul de domiciliu nu este o conditie pentru stabilirea vinovatului accidentului. Motociclistul l-a lovit in spate? PA ! Este vinovat. La mintea ta putem sa judecam altfel: motociclistul este la al 3-lea accident, a mai avut 2 deci este vinovat, nu stie sa piloteze. Nu ? Gandeste ce spui alta data ...

 

Cat despre celalalt accident cu idiotul fara permis in depasire peste linia continua ... no comment. Nu e motociclist deci nu are ce cauta aici.

Editat de danny120669
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Distanta fata de locul de domiciliu nu este o conditie pentru stabilirea vinovatului accidentului. Motociclistul l-a lovit in spate? PA ! Este vinovat. La mintea ta putem sa judecam altfel: motociclistul este la al 3-lea accident, a mai avut 2 deci este vinovat, nu stie sa piloteze. Nu ? Gandeste ce spui alta data ...

 

Cat despre celalalt accident cu idiotul fara permis in depasire peste linia continua ... no comment. Nu e motociclist deci nu are ce cauta aici.

 

Ba sa stii ca poate si eu sunt nebun dar ii dau dreptate colegului mony. Distanta fata de locul de domiciliu conteaza, in cazul asta, poate domnul cu masina nici nu s-a uitat si a iesit asa fara nici un stres nu se poate? atunci da se aplica regula aia ca nu i-ai acordat prioritate pentru ca l-ai facut sa franeze sau sa isi schimbe directia de mers, sau cel putin asa ar trebui. Daca accidentul s-a intamplat departe de locul de domiciuliu atunci nu mai conteaza. Asta este parerea mea, oricum o sa decida altii in locul nostru, dar ar fi bine sa se tina cont si de acest lucru. Sanatate Motociclistului

Editat de Straic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt multe probleme aici , cel mai important este sanatatea. poate era in curba si masina nu vedea mai mult de 20 m in stanga cand a iesit . nu a vazut nimic , a iesit , poc... sau poate vedea la 500 m linie dreapta , si nu a vazut nimic si a iesit , pana a intors capul , a tras de volan a accelerat si a intrat pe banda sunt cateva secunde bune ... vreti sa calculam in cat timp face un moto cu 200 la ora 500 m?... va spun din experienta proprie , ca mergeam pe a2 spre mare , in spate 500m drum drept , nimeni , iau ochii din oglinda si la nici 10 sec , ma sperie unu cu o vitezana care trece pe langa mine . ( poate aveam mai mult de 200 la ora dar ca idee).

poate bikerul se uita la peisaj pentru o secunda , poate auto nu a acordat prioritate , desi daca moto mergea regulamentar , frana cat frana , dar nu ajungea sa zboare in fatza masinii si sa ajunga in coma... eventual se lovea chiar el de spatele masinii ... cateva teorii .

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu este valabila 'lovitura din spate', masina a intrat pe un drum cu prioritate fara sa se asigure

 

 

(cum a ramas motocicleta !?!)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

(cum a ramas motocicleta !?!)

 

Se pare ca in partea asta a tarii(BN, CJ), motocicletelor le place sa ramana cu rotile in sus in urma accidentelor...nu de mult a fost unul la Cluj care a ramas tot asa...link

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...