Sari la conținut

Accident soseaua de centura Bucuresti 20.06.2012


Lupu
 Share

Postări Recomandate

M-a sunat acum (ora 10:30 AM) un prieten ca este un accident grav pe Centura Bucuresti intre Chitila si Mogosoaia (pentru cine nu stie este portiunea aia proaspat facuta acum un an si ceva si proaspat asfaltata acum vreo saptamana).

Autoturism rasturnat, motocicleta paradita, asta e tot ce stiu de la el, omul nu e motociclist, nu prea se pricepe.

Care are drum prin zona sau sta aproape poate stie sau poate sa afle mai multe detalii.

Sa speram ca nu e foarte grav. Desi la faza cu autoturism rasturnat... :disappointed: :unsure:

Editat de Lupu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au trecut 3 smurd acum 15 - 20 de min dinspre otopeni spre mogosoaia si chiar comentam cu un coleg ca e grav daca au fost atatea masini

 

sa speram ca nu e nu rip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care are prieteni, cunostinte care se dau cu motoru prin zona sau au de regula drum prin zona sa se asigure ca-s ok.

Da, sa speram ca nu e cu RIP!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu' pe bune...eu cred ca daca era un accident, si atat de grav pe cat se pare, era macar o stire mica si amarata pe tot on-line-ul asta...macar un Footnote, so ceva tot era...dar nu este :scratch:

Lupule, sigur nu si-a batut maciuca de tine "prietenul" ala ? Stiind ca o sa scrii pe forum? :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai omu chiar e serios, n-are el treaba cu forumuri cu d-astea :)) Serios n-avea de ce sa minta. Si mie mi se pare o chestie de Twilight Zone. Sincer e clar ca as prefera sa nu se fi intamplat nimic de genu asta! :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau era un pui de milionar si a musamalizat totu rapid.. asta ca sa creasca paranoia in noi putin.. cum ar fi sa te darame unu si pe urma sa si dispari ca are el posibilitati de genu :-s

 

clona lu cnairda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da eu am patito rau pe centura si nu a aparut nicaieri 23.04 am intrat perpendicular intr-o masina care a intors in fata de pe banda unu pe banda 2 'care mergeam eu' si pe dubla continua am fost aruncat si eu si prietena 14 metri daca nu mai mult si noroc ca nu venea nmk de pe contrasens , am avut mare noroc am scapat doar cu o interventie chirurgicala la mana si prietena cu ruptura de muschi , masina sa intors la 180 si moto praf ...

Editat de karavei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1340622321[/url]' post='3162326']

da eu am patito rau pe centura si nu a aparut nicaieri 23.04 am intrat perpendicular intr-o masina care a intors in fata de pe banda unu pe banda 2 'care mergeam eu' si pe dubla continua am fost aruncat si eu si prietena 14 metri daca nu mai mult si noroc ca nu venea nmk de pe contrasens , am avut mare noroc am scapat doar cu o interventie chirurgicala la mana si prietena cu ruptura de muschi , masina sa intors la 180 si moto praf ...

 

sanatate maximaati avut mare norocmulti nu au scapat din accidentele astea cu intoarcere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sanatate multa. daca mi se permit, am si eu cateva curiozitati legate de dinamica impactului daca iti aduci aminte sau ai apucat sa realizezi ce se intampla bineinteles.

cat de mare era masina(sedan, hatch, duba)

in ce parte ai intrat in masina, sau cu ce parte a intrat el in voi.

ce s-a intamplat in impact, ati sarit amandoi peste? v-a aruncat intr-o parte?

 

daca vi se par dubioase curiozitatile astea, explicatia e una simpla, ma gandesc ca daca apuci sa constientizezi ce se intampla, ca-ti intoarce masina in fata, poate apuci sa tintesti cumva sa nu nimeresti fix in usi, si poate apuci eventual sa sari din scarite. eu i-am facut si pasagerei instructajul asta.. acu, pana la proba fizica efectiva, macar bagam teorie..

 

insanatosire rapida.

 

clona lu cnairda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sanatate multa. daca mi se permit, am si eu cateva curiozitati legate de dinamica impactului daca iti aduci aminte sau ai apucat sa realizezi ce se intampla bineinteles.

cat de mare era masina(sedan, hatch, duba)

in ce parte ai intrat in masina, sau cu ce parte a intrat el in voi.

ce s-a intamplat in impact, ati sarit amandoi peste? v-a aruncat intr-o parte?

 

daca vi se par dubioase curiozitatile astea, explicatia e una simpla, ma gandesc ca daca apuci sa constientizezi ce se intampla, ca-ti intoarce masina in fata, poate apuci sa tintesti cumva sa nu nimeresti fix in usi, si poate apuci eventual sa sari din scarite. eu i-am facut si pasagerei instructajul asta.. acu, pana la proba fizica efectiva, macar bagam teorie..

 

insanatosire rapida.

 

clona lu cnairda

[/quotnu prea sunt explicit de felul meu ... masina era un ford mondeo 'sedan' 2005 parca ,

ideea este ca totul sa intamplat rapid in 10 m maxim a virat cred ca sa speriat si a franat nu si-a continuat traiectoria ca asa poate il evitam , iar de lovit, instinctiv m-am dus spre dreapta portbagaj am lovit janta lui spate si motoreta s-a dus circa sa zic 1/3 in masina dupa care acceasta s-a rasucit , nea aruncat pe contrasens eu parca am o sclipire de imagine cand eram in aer dar nu sunt sigur si m-am trezit jos aveam decat geaca si ghete si casca binenteles iar prietena nici un fel de echipament moto inafara de casca ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-ai raspuns perfect, exact asta eram curios, in ce parte ati zburat voi, si cum ai reactionat tu. o operatie la mana si o ruptura de muschi suna foarte ok dupa intors in fata si sarit 15 metri prin aer. sanatate multa si recuperare usoara. daca ai chef, sa ne mai zici pe aici cum ti-ai recuperat paguba si ce s-a intamplat cu dobitocu.

 

noi suntem 2 care lucram pe centura si venim cu mobrele aici si am vazut cat de multi intorc fara jena unde nu au delimitarea de sens.. asa-i la noi, tre sa fim ingraditi ca vacile..

 

clona lu cnairda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...