Sari la conținut

Accident B-90-DEH Yamaha Custom 750 verde


Just_John
 Share

Postări Recomandate

M-a sunat Roxa sa-mi spuna de acest accident. Motocicleta este o Yamaha Custom 750 verde, cu numarul B-90-DEH, a facut poc cu nu stiu inca ce masina argintie. Nu stiu exact in ce stare e motociclistul, Roxa spune ca era un tip in ambulanta, constient, dar nu stie sigur daca era motociclistul.

 

Am deschis topicul pentru a intreba daca are cineva posibilitatea sa dea o fuga sa stea cu mobra, sau daca il cunoasteti si aveti cum sa luati legatura cu ceva rude/prieteni..

 

Accidentul s-a petrecut pe strada Mihail Cioranu, in fata spitalului de ORL, unde banuiesc ca este inca imprastiata motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-a sunat Roxa sa-mi spuna de acest accident. Motocicleta este o Yamaha Custom 750 verde, cu numarul B-90-DEH, a facut poc cu nu stiu inca ce masina argintie. Nu stiu exact in ce stare e motociclistul, Roxa spune ca era un tip in ambulanta, constient, dar nu stie sigur daca era motociclistul.

 

Am deschis topicul pentru a intreba daca are cineva posibilitatea sa dea o fuga sa stea cu mobra, sau daca il cunoasteti si aveti cum sa luati legatura cu ceva rude/prieteni..

 

Accidentul s-a petrecut pe strada Mihail Cioranu, in fata spitalului de ORL, unde banuiesc ca este inca imprastiata motocicleta.

Cam pe langa Mihail Cioranu , mai exact Panduri.Motorul era imprastiat, cred ca erau ceva pete de ulei, chiar aproape de straduta pe care intri la mine la spital. O gramada de tarani pe-acolo care faceau glume proaste gen: motorul e de vanzare....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu acolo si am facut niste fotografii dar nu am cablul de date la mine. Lucrez chiar vis-a-vis si as putea avea eu grija de motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu acolo si am facut niste fotografii dar nu am cablul de date la mine. Lucrez chiar vis-a-vis si as putea avea eu grija de motor.

nu reusesc sa bat pana acolo din cauza copacilor, dar tind sa cred ca motorul e tot acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu reusesc sa bat pana acolo din cauza copacilor, dar tind sa cred ca motorul e tot acolo

 

este tot acolo, de cateva min a venit si politia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este tot acolo, de cateva min a venit si politia

okey. I'm out

 

deci revenind ca sa nu mai prind ca mai imi intra cineva pe mess intrebandu-ma tot felul de ineptii. Baiatul e okey, ambulanta era pe loc, deci nu caz grav,iar eu v-am dat toate detaliile cu scopul de a-l ajuta cineva cu motorul ca nu puteam sa stau la palavre despre motor si vreme ca deja intarziasem la munca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin cu completari si poza:

 

Intersectia Panduri cu Mihail Cioranu.

Moto B - 90 - DEH

Bickerul e la Municipal.

Nu e foarte grav.

Vina auto.

 

post-66544-0-63237200-1340801005_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin cu completari si poza:

 

Intersectia Panduri cu Mihail Cioranu.

Moto B - 90 - DEH

Bickerul e la Municipal.

Nu e foarte grav.

Vina auto.

 

post-66544-0-63237200-1340801005_thumb.jpg

 

mobra si masina au fost urcate pe o platforma si vor pleca in cateva minute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mobra si masina au fost urcate pe o platforma si vor pleca in cateva minute.

 

M-a sunat cineva de la fata locului. Atat mobra cat si masina au fost urcate pe O SINGURA platforma care tocmai a plecat de la fata locului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai adaug eu atat: Moto nu e chopper (comenzile si proiectoarele si semnalele mari dau impresia asta), si nu e Yamaha... e o Honda, ceva clasic, naked cred ca 750 (an 85-90si un pic) cu motor 4L.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai adaug eu atat: Moto nu e chopper (comenzile si proiectoarele si semnalele mari dau impresia asta), si nu e Yamaha... e o Honda, ceva clasic, naked cred ca 750 (an 85-90si un pic) cu motor 4L.

poate sa fie yamaha xj 750... anyway, nu prea conteaza. sanatate riderului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai adaug eu atat: Moto nu e chopper (comenzile si proiectoarele si semnalele mari dau impresia asta), si nu e Yamaha... e o Honda, ceva clasic, naked cred ca 750 (an 85-90si un pic) cu motor 4L.

serbane, daca ai fi citit cu atentie ,ai fi vazut ca JJ a scris exact ce tip de motor e, yamaha custom de 750 si pun asta pt ca eu am fost la fata locului

Editat de roxa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu pe acolo, am ajutat cu urcare si fixarea mobra pe platforma. Detin numar de telefon de la service unde va fi lasat motor, si numar de tel a pilotului, detalii dau pe PM.

 

Cauza presupun este o manevra de intoarcere efectuat de sofer de masina prin scuar.

Am inteles ca starea pilutului nu ar fi grava.

 

ceva poze:

 

a... e o Honda, ceva clasic, naked cred ca 750 (an 85-90si un pic) cu motor 4L.

Honda CB 750 Custom

post-46304-0-19829700-1340802343_thumb.jpg

post-46304-0-13646600-1340802355_thumb.jpg

post-46304-0-76418700-1340802381_thumb.jpg

post-46304-0-03460000-1340802407_thumb.jpg

post-46304-0-29594900-1340802416_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu pe acolo, am ajutat cu urcare si fixarea mobra pe platforma. Detin numar de telefon de la service unde va fi lasat motor, si numar de tel a pilotului, detalii dau pe PM.

 

Cauza presupun este o manevra de intoarcere efectuat de sofer de masina prin scuar.

Am inteles ca starea pilutului nu ar fi grava.

 

ceva poze:

 

 

Honda CB 750 Custom

my bad atunci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e nici un bad. Astea sunt doar detalii.

asa e, bine ca e in regula baiatul ca m-am saturat sa aud de atatea accidente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa e, bine ca e in regula baiatul ca m-am saturat sa aud de atatea accidente

Sper sa fie in regula. Il am trimis un SMS cu datele de contact de la service unde e dus motocicleta.

Cred ca toate lumea s-a saturat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E bine ca viteza nu a agravat situatia, ambii "actori" fiind intregi .

Sper ca asa e. Cred ca totusi a primit o lovitura tare in piciorul stanga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...