Sari la conținut

Accident prelungirea ghencea


CrashTestPilot
 Share

Postări Recomandate

Am fost sunat acum cateva minute...

accident destul de grav din ce am inteles Prelungirea ghencea acum se fac masuratori

motocicleta din descriere primita: sportiva de culoare albastra (probabil gsxr)

 

motocicleta si piese din echipament sunt inca acolo cine sta prin zona si are cum sa se duca sa dea o mana de ajutor e bine venit din ce am inteles rideru nu mai era probabil a fost luat cu ambulanta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost sunat acum cateva minute...

accident destul de grav din ce am inteles Prelungirea ghencea acum se fac masuratori

motocicleta din descriere primita: sportiva de culoare albastra (probabil gsxr)

 

motocicleta si piese din echipament sunt inca acolo cine sta prin zona si are cum sa se duca sa dea o mana de ajutor e bine venit din ce am inteles rideru nu mai era probabil a fost luat cu ambulanta

 

offtopic:

Si la cateva statii distanta accident intre 2 tranvaie de pe statia 32, in intersectia sebastian...

 

Sa speram ca nu sunt victime grav ranite in ambele accidente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

offtopic:

Si la cateva statii distanta accident intre 2 tranvaie de pe statia 32, in intersectia sebastian...

 

Sa speram ca nu sunt victime grav ranite in ambele accidente

 

 

32 de raniti la tramvaie din ce am inteles :)

 

fara gluma rideru cred ca e destul de nasol ...stie cineva ceva mai multe detalii? am inteles ca motoru e destul de sifonat

Editat de CrashTestPilot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un prieten de-al meu m-a sunat - a fost primul care a intervenit la accidentul din prelungirea Ghencea. Un Fan Courier era parcat si a facut brusc stanga, nelasandu-i nici o sansa riderului care venea de pe contrasens. A franat, s-a dezechilibrat, a cazut si s-a dus taras pana s-a lovit cu capul de masina care a provocat accidentul. Prietenul meu trecea pe-acolo fix in momentul ala, a oprit (nu e motociclist), a sunat la 112 si a stat langa rider pana a venit salvarea. Se pare ca riderul era un luptator K1, sau ceva similar. Vreo 20 de minute a fost inconstient, dar cand l-a luat salvarea isi misca mainile, deci... sa speram ca isi revine repede.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamne numai idioti in tara asta, cand oare v-or intelege ca existam si noi in trafic si ca avem aceleasi drepturi ca si ei x( . Cateodata stai si te gandesti oare mie cand mi-o veni randul :(... Sanatate motociclistului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doamne numai idioti in tara asta, cand oare v-or intelege ca existam si noi in trafic si ca avem aceleasi drepturi ca si ei x( . Cateodata stai si te gandesti oare mie cand mi-o veni randul :(... Sanatate motociclistului

 

da stai domne jos ca nu-i vorba de drepturi. e doar un idiot care nu s-a uitat, ca majoritatea. o sa-ti vina randul cand nu o sa fii atent pe langa un d-asta parcat sau cum ti-o fi norocul. vrei sa scapi, ia-ti vesta reflectorizanta pe tine sa te faci vizibil. pacat ca a fost zdruncinat riderul si nu a putut sa-i administreze o pedeapsa scurta boului(daca chiar e luptator K1). ar fi ajuns aia de la ambulanta si ar fi crezut ca soferu e rider-ul de fapt, adica accidentat rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este vorba de Bogdan Stoica si al lui GSXR. Din cate am inteles nu are nimic nasol.

 

Revin cand aflu mai multe.

 

 

a venit cineva sa ia motoru echipamentul? eu o sa trec cand ies de la munca pe acolo ...ceva detalii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne ... In noaptea cand am avut accident 03.07.2012 il vazusem pe la academie cu motorul si i-am retinut numarul . Al lui este motorul cred pentru ca si atunci tot el era cu el ... Pacat ca din cauza prostilor ni se intampla ce ni se intampla. Sanatate riderului .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatare riderului,speram sa nu fie grav. Poate este obisnuit cu loviturile la cap,desi asta este mult mai mare....

Din pacate pe zi ce trece se aude de astfel de accidente si nu este vorba ca ai sau nu vesta reflectorizanta ci pur si simplu nu se uita in oglinda aia care o tine degeaba pe masina....

Cand vezi astefel de idioti care cu siguranta da vina pe rider ca venea tare,ca nu l-a vazut...etc, iti vine sa-i iei la bataie pe loc...Multa bafta si cat mai mult drum pe doua roti......nu cazut pe astfalt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogdan are cateva coaste rupte si un dinte lipsa.. in rest e ok.

 

Doamne ... In noaptea cand am avut accident 03.07.2012 il vazusem pe la academie cu motorul si i-am retinut numarul . Al lui este motorul cred pentru ca si atunci tot el era cu el ... Pacat ca din cauza prostilor ni se intampla ce ni se intampla. Sanatate riderului .

 

Da Alex, al lui era. Numarul BST vine de la Bogdan Stoica gen.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite-asa. Chestia asta m-a frapat si pe mine cand mi-a povestit prietenul meu (cel care a oprit acolo). Desi avea casca, ii curgea sange din gura si, citez, "cred ca avea un dinte rupt fiindca tot dadea cu limba, sa-l puna la loc". L-o fi lovit casca. Nu ma mira, totusi - eu am un Airoh flip-open care nu ma atinge la barbie cand ii cobor viziera. Dar am probat un Schubert (tot flip-open), la care, cu viziera coborata, atingeam cu barbia partea din fata. O lovitura usoara cu pumnul in casca, in partea din fata, o facea sa se sprijine pe barbie, chestie care nu prea mi-a placut.

 

Nici castile nu sunt toate la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun ca omu e ok !!!

 

 

de-asta ziceam si eu ca ar fi fost frumos sa nu cada rider-ul prea rau si sa se duca frumos sa-i aplice lu retardu de dubist o invatatura..

 

DADADA !

 

 

sincer eu m-am saturat sa vad cum in bucuresti se parcheaza/ opreste/ startineaza / intra in intersectii jumate de masina ''sa vad daca vine ceva'' baldy.gifbaldy.gif

70km/h numai crusing...rar, RAR ii mai dau blana in ziua de azi...mai bine asa . i-am dat aseara 120 mama ziceam ca zbor ! moron.gif

Editat de ->Bullet<-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, nasoala situatia. Din pacate foarte frecventa. Si n-avem ce sa facem decat sa fim noi mai atenti daca soferii nu sunt.

 

Sanatate multa lui Bogdan.

 

In alta ordine de idei, terminati cu flame-urile si cu incitarile. Daca aveti frustrarile voastre rezolvati-le singuri.

Daca motociclistul e luptator K1 (si daca e vorba de Bogdan Stoica atunci este si este unul foarte talentat) nu o sa stea sa se bata niciodata pe strada. Daca loveste un civil ar avea probleme foarte mari. Nu merita sa isi riste cariera si viitorul pentru un retardat care nu se uita pe unde merge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...