Sari la conținut

accident tuzla


melciu
 Share

Postări Recomandate

Acum 10 min în tuzla a avut loc un accident intre moto roÂşu sport Âşi opel vectra.

 

Pe sensul către Mangalia moto rosu mergea prea tare Âşi nu a evitat un opel vectra care încerca să întoarcă peste linia continua.

 

Motociclistul nu mai era acolo Âşi era politia care făcea măsurători. Numărul nu l-am văzut, viziera de la casca era la 15 metri de locul accidentului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 min în tuzla a avut loc un accident intre moto roÂşu sport Âşi opel vectra.

 

Pe sensul către Mangalia moto rosu mergea prea tare Âşi nu a evitat un opel vectra care încerca să întoarcă peste linia continua.

 

Motociclistul nu mai era acolo Âşi era politia care făcea măsurători. Numărul nu l-am văzut, viziera de la casca era la 15 metri de locul accidentului.

Doamne fereste de asa ceva...se intampla tot mai des faze de genul asta. Ma intreb ce viteza avea motociclistul de nu a avut timp de reactie. Frane ceva pe carosabil erau? Sange ceva?

 

Insanatosire grabnica motociclistului.

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tuzla e doar una din localitatile de la noi unde se merge cam tare. Drum relativ drept, un singur giratoriu mai opreste traficul de pe un sens un pic. Nu imi aduc aminte sa fi vazut linie intrerupta in localitate, deci e posibil sa fie ca in valu lui traian, ditamai comuna, cu 1-2 locuri cu linie discontinua unde poti intoarce. Asa ca, se intoarce direct, fiecare unde are casa/treaba. Prosti sunt astia ca mine de mai merg 1 km pana unde ai voie sa intorci si dupa ma duc unde am treaba. Totusi si limita de viteza are rolul ei, eu cel putin incerc sa fiu cu maxim un 10-15km peste, unde este posibil si astfel am evitat o gramada de boi si situatii periculoase.

 

Sanatate motocilistului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte mare nu era... Adică nu era de ordinul sutelor. Dar a fost prea mare să mai poată evita accidentul. Era Âşi destul de aglomerat. Erau ceva urme dar este noapte Âşi nu pot aprecia.

 

Moto avea furca fata încă ataÂşată însă carene, parbriz erau muci făcute. Nici maÂşina nu era foarte îndoită însă era pocnită în dreptul stâlpului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala cu vectra a facut toata viata lui stanga peste continua.

 

Noroc ca politia din Tuzla n-a aflat asta (fiindca au intors capul).

 

Si mai grav ca unul de-a nostru a murit ... Pacat. Mare pacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut pe acolo imediat dupa producerea accidentului cand inca nu sosise politia sau ambulanta

din mers am vazut masina (sigur nu era un opel omega ???? ) iar fata cu care eram in masina mi-a zis ca motociclistul era pe trotuar intins cu ceva sub cap .probabil de oamenii veniti la fata locului l-au asezat acolo. se afla exact in dreptul masinii. ea mi-a zis ca a vazut ceva sange dar nu mult dar cica motocilcistul vorbea cu cei de langa el, si parea constient. pe strada nu era sange deloc dar motoreta era praf iar masina pocnita rau.

nu se putea opri din cauza coloanei de masini si din ce am observat ambulanta am intalnit-o pe drum undeva pe langa agigea ...deci a ajuns destul de tarziu :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Clar a ajuns greu ambulanta . Vine fie de la C-ta fie de la Mangalia ( Tuzla fiind undeva la mijloc de drum) si face cel putin 15-20 min pe drum .

Se mai stie ceva de starea motociclistului? , cine era ? ... de unde ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca era constient si ca era in stare sa vorbeasca. Faza ca masinile care fac stg unde le trece prin minte este bine stiuta. Important este ca si motociclist sa mergi cat mai incet cand depasesti pe axul drumului si sa ai ochii in 16.

Mai bine ajungi cu juma te ora mai tarziu acasa decat sa ajungi la spital. Cate nu s-au intamplat si soferii nu au patit nimic iar motociclistii au zacut prin spitale.

Sanatate maxima pt rider

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa fiu sincer mie initial mi s-a parut un cb500 dar posibil sa fie si un cbr mai vechi fara carene pe el...ca nu avea prea multe plastice cand l-am vazut eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Si mai grav ca unul de-a nostru a murit ... Pacat. Mare pacat.

bai nu cred ca era mort. Adica salvarea a plecat si de obicei nu pleaca daca nu au pe cine salva.

Nu am intrebat pentru ca riderul nu mai era acolo, politie era destula, venea si un motopolitist in tromba, mai erau 2 baicari opriti si mai era coloana care oricum crestea.

 

(sigur nu era un opel omega ???? )

 

posibil. era model anul in care toate semanau intre ele. Ceva 90-2000.

Stie careva ce motoreta era????

 

Din pacate nu, era un sport rosu carenat. Asta pentru ca erau carene pe jos, dar nu mai aveau forma sa o recunosti usor. Sincer forma parbrizului aducea mai mult cu suzuki, dar e doar o parere neavizata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salvarea nu plecase cand am trecut eu (sincer am avut un deja vu cu accidentul lui Raducu si nu am putut opri si din cauza prezentei ficei pe locul din spate)

Soferul era soferita si mi-a traversat prin fata moto la indicatiile politiei(tremura toata si era desfigurata de aici concluzia ca ea conducea)

Moto-dupa parerea mea era o Hondita cbf 6oo rosie dar cu retinere fac aprecierea asta iar referitor la raider cred ca in momentul trecerii mele se afla in ambulanta iar cei dinauntru nu pareau foarte afectati asa ca deduc ca gravitatea accidentatuluinu era majora (SPER DIN TOATA INIMA)

 

Ceea ce ma supara cel mai tare este faptul ca accidentatul(am citit mai sus)a fost mutat ,basca mai avea si ceva pus sub cap....Faptul ca a fost mutat ,chiar cu bune intentii(pe care nimeni nu le contesta)puteau duce la altele mult mai grave!

 

Ca viteza ....nu cred ca avea mai mult de 70-90 deoarece din giratoriu si pana la locul accidentului erau vreo 300 m ,deci cel mult vit 2 iar autoturismul nu era muci,dar ca dinamica si urme de franare....nu stiu!

 

Sanatate raiderului!

Editat de trike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intorceam de pe litoral spre casa si am trecut pe langa accident. Era o moto rosie infipta intr-o vectra , iar urme de franare nu am vazut. Era doar politia cand am trecut eu pe acolo. Sper sa fie bine , multa sanatate.

Editat de sli
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...