Sari la conținut

FUCK trans-albina!


lionofjudah
 Share

Postări Recomandate

Fiindcă i-am poluat la unul topicul, deschid eu unul! Ce vreau să spun este că azi, fiind din zonă, Âşi pe acasă, îmi zic bag o biclă pe transalpina! GreÂşeala vieții! Nu e de biclă din cauza meltenismului la volan! Frate, s-a mutat "dorobanțiul" acolo, nu alta! Ca să nu mai zic de gratare, manele Âşi muzica populară pe margine. În fine, mie îmi rămîn încă destul trasee bune, pt. biclă Âşi pt. moto, dar trans-pielea mea va fi evitată, sau eventual, vizitată pe "ascuns". Să vezi frate ce depăÂşiri, ce fițe la volan,... chiar, de ce nu se bagă un organ pe acolo? Ar face o recoltă bogată! Acolo nu există legi de circulație, se pare că pentru unii e locul unde să-Âşi dea în petec. De asta se pare că se duc pe acolo ! Păcat! Toată lumea pe aici e cu transalpina, cum zice americanu', everybody is into trans-albina, dar io zic un Fuck transalpina viguros!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pai cum transfagarasanul e fumat de mult, bucegiul inca nu e asfaltat transalpina e numai buna mai ales ca asfalt proaspat.in curand urmeaza gratare la babele.

 

Ce să-ți zic! nici măcar nu am făcut urcarea pînă în pasul Urdele să văd Âşi eu priveliÂştea pe care am pohtit-o încă de "dincolo"! M-am întors (gol) puÂşcă! Le donez țara la suv-uri, audi-uri, bemveuri, grătare Âşi muzici d-astea in fashion! Frumoasă trans-vestita Âşosea alpină, PĂCAT CĂ E LOCUITĂ!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa ca revine mai la normal la iarna la -20 de grade.eu as vrea sa fie -10-15 grade constant ca nu ar mai sta la scara toti putoii cu pretentii de baeti sa sparga seminte si sa asculte muzica de pe telefon si sa bea bere.toti cretinopatii isi fac cate un tatuaj si se cred interlopi.tara de 2 lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toti cretinopatii isi fac cate un tatuaj si se cred interlopi.tara de 2 lei.

Haa haaaa!!! :bounce:

Cand avem valori dupa valori, educatia la pamant si suntem vai de noi? Un om citit nu prea mai e pretuit, e pretuit in schimb ala care stie sa 'face' smecherii si combinatii si are bmw ... seria 3...pe bulgaria :)) Nu i-ai vazut pe aia pe bac? Ce sa se aleaga si de tara asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai cum transfagarasanul e fumat de mult, bucegiul inca nu e asfaltat transalpina e numai buna mai ales ca asfalt proaspat.in curand urmeaza gratare la babele.

Pardon, tocmai ce m-am intors azi de pe platoul bucegi, au asfaltata drumul de la cabana Cuibul Dorului pana sus la Piatra Arsa, nenicule e asfalt negru, proaspat turnat asa ca dati fuga acum ca cine stie cum ajunge si Trans-Bucina ca surioara Alpina. P.S Peisajul e superb

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am mai fost de mult pe acolo .imi cer scuze ca nu am stiut de lucrare.deci vara urmatoare grafiti pe crucea de pe caraiman .

@corleone: praful, pulberea si toate gunoaiele aruncate de lume pentru ca mai apoi sa se bage lumea la actiuni de salubrizare televizate.deunazi era un jegos cu un tricou "let's do it ramanica" ,care isi arunca doza de suc si ambalajul de shaorma pe jos.am fost singurul care m-am luat de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost intr-o marti si a fost super.Putine masini si alea mergeau cu max 30 km/h.Am vazut minim 50 de biciclisti.Partea naspa ca nu e terminata mai ales spre Sebes si ca nu exista marcaje si parapeti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mă întreabă unu' aici de ce am mers în weekend... mno, păi în timpul săptămînii mai încerc Âşi eu să fac avere :)

Da! Am avut o bănuială neagră că nu-i bine în weekend... dar nici chiar aÂşa frate, "dorobanțiul" e strămutat pe trans-bucina, ca să-l citez pe un coleg. Să-mi trag una!

 

Stai să vezi frate ce depăÂşiri!! Unu' cu nr. de județul meu de boÂştină, ceva cu "flo" Âşi cu aripă de porc-e se băga pe sensul meu, poor biciclist! Deci, aproape să sar singur de pe cal în Âşanț sau parapet că vezi Doamne, figurantul se săturase să stea în urma altora Âşi avea maÂşină "tare". Mă gîndesc să fac o plîngere la poliție Âşi să-i rog să facă Âşi pe trans-beÂşina niÂşte patrulare... merită! Ar face un ban frumos, muncit cinstit!

Editat de lionofjudah
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mă întreabă unu' aici de ce am mers în weekend... mno, păi în timpul săptămînii mai încerc Âşi eu să fac avere :)

Da! Am avut o bănuială neagră că nu-i bine în weekend... dar nici chiar aÂşa frate, "dorobanțiul" e strămutat pe trans-bucina, ca să-l citez pe un coleg. Să-mi trag una!

 

Stai să vezi frate ce depăÂşiri!! Unu' cu nr. de județul meu de boÂştină, ceva cu "flo" Âşi cu aripă de porc-e se băga pe sensul meu, poor biciclist! Deci, aproape să sar singur de pe cal în Âşanț sau parapet că vezi Doamne, figurantul se săturase să stea în urma altora Âşi avea maÂşină "tare". Mă gîndesc să fac o plîngere la poliție Âşi să-i rog să facă Âşi pe trans-beÂşina niÂşte patrulare... merită! Ar face un ban frumos, muncit cinstit!

 

daca ai fi citit cateva topicuri

nu mai aveai ce sa postezi acum

trebuie la 8 sa urci pe transalpina si este super

pampulici inca nu si au baut cafeaua la ora aia la cazare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stau după colț, n-am de ce să citesc p-aici înainte să urc pe trans-beÂşina! ÂŞi postez că-i forum, probleme? Iar de urcat la 8, să urci tu viteazule! În creierii munților, să te afli la 8 o'clock nu-i tocmai plăcut. poate la cîmpie, pe unde eÂşti tu mai e cald, dar aici nici în oraÂş nu mai este cald seara sau dimineața. Numai mucaliți!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stau după colț, n-am de ce să citesc p-aici înainte să urc pe trans-beÂşina! ÂŞi postez că-i forum, probleme? Iar de urcat la 8, să urci tu viteazule! În creierii munților, să te afli la 8 o'clock nu-i tocmai plăcut. poate la cîmpie, pe unde eÂşti tu mai e cald, dar aici nici în oraÂş nu mai este cald seara sau dimineața. Numai mucaliți!

 

acum o luna apropae la 6 intram pe transfagarasan erau 9 grade si .... Pustiuuuuu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Într-adevăr, o oră timpurie cred că e practică la o ieÂşire cu motorul pe unul dintre aceste drumuri de munte, dar cu tzoacla fraaaaaate tre să plec pe brumă, de pe la 4 ca să fiu la o oră ca aceea! meltenismul ne-a păpat Âşi asta e!

Editat de lionofjudah
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai cum transfagarasanul e fumat de mult, bucegiul inca nu e asfaltat transalpina e numai buna mai ales ca asfalt proaspat.in curand urmeaza gratare la babele.

 

Te inseli,mai sunt cativa km si ajuns cu asfaltul la Babele :grinbandit:

 

Daca inainte era asa:

 

Va imaginati cum o sa fie la anul cand o sa fie asfaltat?:finger: Unde e asfalt,locurile pitoresti isi pierd farmecul si personalitatea,din cauza acestor specimene,carora le e sila sa-si adune doza de bere si caserola de mici dupa ce au facut gratar.

Editat de Minu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

shhh! strategica nu există! de strategica nu s-a auzit decît în basme, ea nu există! etc. etc. vezi posterul de față!

post-47873-0-99236500-1346615829_thumb.jpg

Editat de lionofjudah
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e...ciocu mic ca astia asfalteaza si Strategica...

 

Acum cativa ani Transalpina era un fel de Strategica pana au asfaltat-o, adica doar asfalt, ca parapeti, sisteme de scurgere, ziduri de protectie sa nu-ti cada dealu' in cap si alte chesti necesare unei sosele nu au pus, s-au trezit doar atunci cand le-a cazut dealul si a blocat soseaua...

 

Si de aici, de la posibilitatea de a ajunge cu orice masina, au aparut hoardele care in scurt timp au romanizat, manelizat toata zona...

 

Ar trebui cineva sa supravegheze in zona, fiid departe de asezari omenesti, unii oameni se comporta ca in codru...

 

Au ramas putine zona in tara neatinse de "civilizatie"

 

Pacat ca tara asta e locuita...

 

 

Poze 2007:

 

 

post-7547-0-46308400-1346671590_thumb.jpgpost-7547-0-78806600-1346671600_thumb.jpgpost-7547-0-36916900-1346671609_thumb.jpg

 

 

```

Editat de cristache
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Am avut proasta revelatie sa fac un concediu cu masina prin tara.

Transalpina nu este decat o alta tiganie tipica, romaneasca. Suna pleonastic "tiganie romaneasca", stiu. Adica, la fel este si litoralul, si Dobrogea, si zona Sibiului, si..., si....

Partea buna este ca, mai nou, Transfagarasanul este mai linistit si mai curat. Exceptie fac mizerile alea de cabane si afaceri de langa tunel. Am inceput sa rad in hohote cand mi s-a spus ca pretul camerei la cabana de pe malul lacului este de 270 de lei pe noapte.

Per ansamblu insa, T. nu se compara cu ce am vazut pe TA.

Sa nu faceti greseala de a merge sambata seara la Ranca fara a va rezerva cazarea in prealabil. Mi-a trebuit cam 1 ora si jumatate pana am gasit singura cazare si era cat pe ce sa cobor in Novaci - Tg. Jiu. Atentie si la cazari. Marea majoritate sunt niste smenuri romanesti, care nu au nici o treaba cu ideea de servicii hoteliere.

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...