Sari la conținut

SISTEME AUDIO-INTERCOM-BLUETOOTH-HANDS FREE-Discutii Generale


Axa cu Scame
 Share

Ati fi dispus sa dati 1$ pe o astfel de aplicatie?  

316 membri au votat

  1. 1. Ati da 1$ pe o aplicatie intercom?


Acest sondaj este închis pentru noi voturi


Postări Recomandate

Cei de la firma asta au revenit a doua zi dupa ce le-am trimis mail cu un raspuns, care sincer nu e pera imbucurator. Se pare ca astia vand numai in cantitati mari. Uite si raspunsul.

 

Dear Lucian,

 

Many thanks for your e-mail concerning our product of motorcycle intercom.

We would like to quote the unit price of our product of motorcycle intercom

based on FOB TAIWAN (NET) for you as follow:

IC-993 Motorcycle Intercom FOB TAIWAN (NET): USD15.00/SET

IC-998 Motorcycle Intercom FOB TAIWAN (NET): USD18.00/SET

IC-999 Motorcycle Intercom FOB TAIWAN (NET): USD20.00/SET

 

Packing: 1 Set/Blister Clamp

IC-993 60 Sets/Carton/N.W.: 11.00 Kgs/G.W.: 14.00 Kgs/Meas.: 3.80 Cuft.

IC-998 80 Sets/Carton/N.W.: 10.30 Kgs/G.W.: 12.50 Kgs/Meas.: 3.00 Cuft.

IC-999 100 Sets/Carton/N.W.: 14.70 Kgs/G.W.: 17.20 Kgs/Meas.: 3.40 Cuft.

 

*Payment Term: By T/T in advance.

*Delivery executed within 30 days after receipt T/T payment.

*Mimimum Quantity: 300 sets per shipment.

*Validity: One month.

 

*We will charge double price of quotation if the quantity less than 300 sets.

And, we will send the goods by TNT Express "Freight Collect".

 

Specification of IC-993 Motorcycle Intercom:

Power Source: UM-4 (Alkaline) x 2

Battery Life: Over 40 Hours

S/N Ratio: More Than 60dB

Rated Output : 150mW x 2

Operating Temperature: -20ºC TO 50ºC

Frequency Response: 50-20,000 Hz

Input Circuit: -62dB±1dB 1.5KΩ Unbalance

Output Circuit: 32Ω 150mW

Dimensions: 63x56x19mm (Main-Unit)

Weight of Main Unit: 40g (Main-Unit)

Headset: 9mm x 46mm

 

Specification of IC-998 Motorcycle Intercom:

Power Source: UM-4 (Alkaline) x 2

Battery Life: Over 30 Hours

S/N Ratio: More Than 60dB

Rated Output : 160mW x 2

Operating Temperature: -20ºC TO 50ºC

Frequency Response: 50-20,000 Hz

Input Circuit: -62dB±1dB 2.2KΩ Unbalance

Output Circuit: 8Ω 300mW

Dimensions: 67x57x13.2mm (Main-Unit)

Weight of Main Unit: 25.5g (Main-Unit)

Headset: 4.8mm x 45mm

 

Specification of IC-999 Motorcycle Intercom:

Power Source: 3V CR2032 Lithium

Battery Life: 18 Hours

Maximum Power Consumption: 25mA

Operating Temperature: -20ºC TO 50ºC

Frequency Response: 100-20,000 Hz

Dimensions: 52x34x10mm

Weight: 25g

 

Sincerely yours,

Index Electronic Co., Ltd.

Lucy Kao/Sales Departmnet

Tel: 886-3-3221401

Fax: 886-3-3223419

E-mail: index.ic998@msa.hinet.net

http://indexgroup.com.tw

 

 

Mesaj completat

Deci treaba sta asa set ala de casti care se gaseste la Louis/Kronau este la ei 29.95 €, Cod produs: 20018110, care de fapt este la producator IC-993 Motorcycle Intercom FOB TAIWAN (NET): USD15.00/SET. Deci diferentza de la 123 RON la 45 RON, dar nu am pus taxele de transport la producator. Partea nasoala ca daca se comanda mai putin de 300 bucati se dubleaza pretul deci 90RON plus taxe deci... nici o smecherie.

 

Ma duc sa imi fac cafea si apoi mai caut altceva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

plus vama, daca e o cantitate mai mare (la 200 buc de ex., se poate considera ca faci "bisnita", vorba vamesului...)

aprox. acelasi obiect il gasiti aici http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Motorcycle-...s#ht_984wt_1001

 

14 $, free shipping worldwide, scapati de taxe si iesiti mai ieftin decat la louis, doar ca dureaza cam 30 de zile pana ajunge pachetul

Editat de draku
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e chiar acelasi lucru asta din taiwan sau loius are casti mari care se prind, cred sau oricum se pot prinde de casca, dai buretelu de la ureche jos si o prinzi cu arici, astea de pe e-bay sunt de alea de bagat in ureche lucru care sincer nu ma prea incanta :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la chinezi ar fi cam cateva sute de mii (9$-10$ + transp)

 

deci pana acum suntem vreo 3 care vor....asteptam si alti dornici...

 

Si eu ma bag, cine strange banii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma bag, cine strange banii?

cred ca asta e ultima problema....noi nu am gasit inca un furnizor si nici nu ne-am strans numarul minim (cate bucati trimit de obicei chinezii -50 de bucati in general e minimul)...cred ca solutia va ramane ebay si sa isi ia fiecare...sau cei care nu se uita la bani sa isi ia de pe louis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

ieri in supermarket am gasit intercom pe cablu la 10e. de fapt 9 si ceva si am zis ca la banii astia merita, macar vad cum este..

azi sunt la munca din pacate, dar incerc sa ii cumpar baterii si sa il testez azi maine si revin cu parerei despre cum se comporta un intercom ieftin.

 

in prospectul pe care il gasesti la interior, si numai dupa ce il cumperi zice ca peste 50km/h pot aparea probleme.. oricum, e bun ca macar am doua casti cu care pot asculta muzica...

 

 

am vazut ca acelas intercom, identic, e vandut de un nene pe bursa cu 15e. adaos comercial decent as zice:D.

 

kip in taci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

ieri in supermarket am gasit intercom pe cablu la 10e. de fapt 9 si ceva si am zis ca la banii astia merita, macar vad cum este..

azi sunt la munca din pacate, dar incerc sa ii cumpar baterii si sa il testez azi maine si revin cu parerei despre cum se comporta un intercom ieftin.

 

in prospectul pe care il gasesti la interior, si numai dupa ce il cumperi zice ca peste 50km/h pot aparea probleme.. oricum, e bun ca macar am doua casti cu care pot asculta muzica...

 

 

am vazut ca acelas intercom, identic, e vandut de un nene pe bursa cu 15e. adaos comercial decent as zice:D.

 

kip in taci

 

astept si eu un pm cu supermarketul in care ai gasit asa ceva...

sa speram ca merita :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu l am luat din lidl , belgia.

nu e nici un secret. uite il probez, desi nu arata cine stie ce si daca merge vedem cumva :wacko: ..

firma este SilverCrest

sa vedem ce zice si google de ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti imi cer scuze.

 

am incercat jucaria singur, in casa. vorbesc intr un microfon si se aude in casca cealalta. asta e rezumatul.

daca pun microfonul prea aproape de gura, cand vorbesc , daca suflu in el, aud suieratul, ceea ce ma face sa ma gandesc ca la viteze mari o sa fie problematic.

 

in interiorul cutiei scrie ca peste 50km/h apar probleme :drink: dar asta nu puteam citi inainte sa il cumpar. in mers nu am avut cand...

 

momentan mi-am prins urechile cu : incuietori cutii laterale, nu au venit, tre sa improvize. s-a footut gps ul, cumparat gps nou care mi-a mancat zilele, la birou acum s-au gasit sa imi ceara rezultate. moto e si ea noua si ca sa nu pierd garantia tre sa ii fac revizii la repreznetanta, si ma prinde revizia pe drum, deci telefoane si planficat revizia.. ca sa conlcuzionez, nu am avut timp sa dau si eu o tura de placere cu motoreta. astazi e duminica, este aproape 5 si eu sunt la birou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Haywood Yablomme

Si al meu e gata,e un "do-it-yourself" din niste casti de computer pe care am cusut arici,are doar partea din fata a carcasei asa ca e extraplat si se conecteaza la statia de emisie-receptie PMR. Am 3 seturi din astea si 3 statii pentru ca a patra deja am donat-o unui prieten cu care le-am si probat la drum. Statiile se gasesc la toate hypermarketurile la un pret putin peste 100 de lei PERECHEA cu tot cu acumulatori si incarcator si merg binisor la 2-3 kilometri distanta.

Pentru pasager... nu port pasager decat la cazuri de defectiuni tehnice.

 

post-54399-1269186573_thumb.jpg ciulic_0001.wmv

Editat de Haywood Yablomme
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare, am eu un intercom Tronic H-3167, pe care l-am folosit de vreo 2 ori pe vremea cand aveam cruiser, vorbeam cu pasagera, castile sunt finutze nu te deranjeaza in lobul urechii, iar microfoanele au bureti de protectie impotriva vantului, ai control volum pe ambele casti independente intre ele, plus intrare audio pt diverse, telefon sau muzica. Se aud perfect, minunat chiar as spune, la drum lung poti dialoga cu persoana iubita ca si cum ai fi in masina.

In momentul asta am o moto monopost, deci merg singurel pe ea, si intercomul sta degeaba, daca-l doreste careva contra cost da-ti PM.

post-8690-1270292132_thumb.jpg

post-8690-1270292141_thumb.jpg

post-8690-1270292149_thumb.jpg

post-8690-1270292163_thumb.jpg

post-8690-1270292172_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am eu un intercom Tronic H-3167, pe care l-am folosit de vreo 2 ori pe vremea cand aveam cruiser, vorbeam cu pasagera, castile sunt finutze nu te deranjeaza in lobul urechii, iar microfoanele au bureti de protectie impotriva vantului, ai control volum pe ambele casti independente intre ele, plus intrare audio pt diverse, telefon sau muzica. Se aud perfect, minunat chiar as spune, la drum lung poti dialoga cu persoana iubita ca si cum ai fi in masina.

In momentul asta am o moto monopost, deci merg singurel pe ea, si intercomul sta degeaba, daca-l doreste careva contra cost da-ti PM.

 

cat doresti pe el? :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sorry baieti , dar intercomul a ajuns la Urziceni la un baiat mai incisiv, a dat banu` primul = l-a luat (50 ron).

poate daca urmareste topicul in continuare va va face el un review al produsului.

 

super...era frumos sa ma anunti si pe mine din moment ce stabilisem ceva....dar cum Rromania e o tara plina de tigani.Sa ai parte de aia 50 ron.pa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...