Sari la conținut

SISTEME AUDIO-INTERCOM-BLUETOOTH-HANDS FREE-Discutii Generale


Axa cu Scame
 Share

Ati fi dispus sa dati 1$ pe o astfel de aplicatie?  

316 membri au votat

  1. 1. Ati da 1$ pe o aplicatie intercom?


Acest sondaj este închis pentru noi voturi


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mufa de 2.5mm am cumparat 2buc la pretul de 8ron, deci 4ron/buc.

cablu ecranat am avut prin casa, casca am schimbat-o cu una mai mica si mai buna iar microfonul e acelasi.

dispozitivul l-am prins cu arici in dreptul gurii pe partea dreapta.

rezultatul este urmatorul :

/index.php?...t&id=397483

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am Cardo Q2

 

Desi zice ca e waterproof, a tinut la ploi slabe dar a crapat la o torentiala. Mi l-au schimbat, dar ca idee la ploaie il scot si il bag in buzunar.

 

Oricum e genial: mic, vorbesti foarte bine la mobil prin bluetooth, radio, intercom...

 

http://www.cardowireless.com/Q2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am testat vreo doua saptamani Cellular Line Interphone, cam 180 euro setul. Se aude excelent, se monteaza usor, rezista la ploaie, dar e destul de scump. Intre motociclete ei zic ca bate la 500 m in spatiu deschis. Eu am testat pana pe la 150-200 m in spatiu nu tocmai deschis, dar a mers fara probleme. La 120-130 km/h se aude impecabil, fara zgomot de fond. Se poate vedea si cumpara la Medchim, pe str. Lanariei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand eu un set BT Motorola - 80 lei. Detalii gasiti aici. /index.php?showtopic=282714

 

Baiazid, spune-ne si cat costa Q2 alea. Par interesante.

Saint. O intrevbare. Ce microfon ai folosit? E la fel de fidel si puternic ca cel original de Motorola?

Indecisul, ai luat din cele cu fir presupun.

Editat de Alex_NRG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand eu un set BT Motorola - 80 lei. Detalii gasiti aici. /index.php?showtopic=282714

 

Baiazid, spune-ne si cat costa Q2 alea. Par interesante.

Saint. O intrevbare. Ce microfon ai folosit? E la fel de fidel si puternic ca cel original de Motorola?

Indecisul, ai luat din cele cu fir presupun.

 

 

Q2 Pe Ebay le gasesti cu aprox 250AUD (inmultit cu 1.6RON = ~400 RON)

 

Avantaj: foarte comod pe casca, usor, bluetooth ... tine bateria incorporata destul de mult

 

Poti sa faci pairing cu orice: mobil, gps alt Q2...

 

Merge laser ca intercom ...

 

Are moduri de prioritati: exemplu apel pe mobil este mai prioritar ca radio ...etc

Editat de Baiazid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand eu un set BT Motorola - 80 lei. Detalii gasiti aici. /index.php?showtopic=282714

 

Baiazid, spune-ne si cat costa Q2 alea. Par interesante.

Saint. O intrevbare. Ce microfon ai folosit? E la fel de fidel si puternic ca cel original de Motorola?

Indecisul, ai luat din cele cu fir presupun.

 

Microfonul e cel original si e foarte bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Daca cineva dintre voi a incercat deja vreun sistem hands free special conceput pt motociclisti si are referinte bune despre produs , poate il recomanda si celorlalti .

eu am gasit modelul Kit Bluetooth Parrot SK 4000 la 610 ron

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te referi la sisteme de intercom,cu Bluetooth,mai sunt cateva modele...Am studiat si eu,piatza pt. astea.BlueAnt,Cardo Scala Rider,etc...Parrot-ul,unde l-ai gasit ?Pe ebay,costa 190$,parca.Fara transport.Adica,daca l-ai gasit aicea,la banii astia,e bun pretzul.

Eu am incercat alta varianta de comunicatie intre pilot si pasager,sau intre 2 motociclete. Respectiv,statii de emisie-receptie ,cu laringofon,nu microfon obisnuit.Teoretic,ar fi mult mai mare,raza de acoperire,asa.Rezultatul a fost insa neconcludent.La viteze mici,ne auzeam perfect.La viteze mari,insa,auzeam ca zice ceva,da' nu intelegeam.Poate si din cauza laringofoanelor,fiind modele ieftine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te referi la sisteme de intercom,cu Bluetooth,mai sunt cateva modele...Am studiat si eu,piatza pt. astea.BlueAnt,Cardo Scala Rider,etc...Parrot-ul,unde l-ai gasit ?Pe ebay,costa 190$,parca.Fara transport.Adica,daca l-ai gasit aicea,la banii astia,e bun pretzul.

Eu am incercat alta varianta de comunicatie intre pilot si pasager,sau intre 2 motociclete. Respectiv,statii de emisie-receptie ,cu laringofon,nu microfon obisnuit.Teoretic,ar fi mult mai mare,raza de acoperire,asa.Rezultatul a fost insa neconcludent.La viteze mici,ne auzeam perfect.La viteze mari,insa,auzeam ca zice ceva,da' nu intelegeam.Poate si din cauza laringofoanelor,fiind modele ieftine

 

Sincer pe mine ma intereseaza doar sa pot raspunde la telefon si la drumuri mai lungi sa ascult muzica .

 

Am in masina Parrot CK3100 parca, de 4 ani si sunt f multumit .

 

iata 2 modele : Midland BT Intercom comunicare bluetooth pentru motocicleta. Kit cu 2 buc si :

 

http://www.shopmania.ro/magazin~online-car...~p-4528691.html

 

la ce sa vrb cu pasagerul...sa ma bata la cap sa merg mai incet si sa ma bruieze

mai bine fara...dak stai de vrb cu el iti distrage si atentia de la trafic si atat iti mai treb :crack:

 

 

sper sa nu bat campii : ai putea lustrui si tevile de evacuare de la motor la teava de esapament , sau se pot nichela/croma din nou ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca cineva dintre voi a incercat deja vreun sistem hands free special conceput pt motociclisti si are referinte bune despre produs , poate il recomanda si celorlalti .

eu am gasit modelul Kit Bluetooth Parrot SK 4000 la 610 ron

 

 

pana la urma am ales ceva simplu si bun , Nokia Bluetooth Headset BH-500 , 139 ron la Germanos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper sa nu bat campii : ai putea lustrui si tevile de evacuare de la motor la teava de esapament , sau se pot nichela/croma din nou ?

 

da se pot...AUTOSOL METAL POLISH de pe louis,sau din alte parti daca gasesti....pe louis costa 4 euro.si isi face toti banii.sanatate numai bine

 

da dar sa fie din inox evacuarea

 

absolut orice curata metal polishu`..crede-ma.eu am lustruit pana si cadru,bascula spate si ceva ornamente..:crack:..sanatate numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma am ales ceva simplu si bun , Nokia Bluetooth Headset BH-500 , 139 ron la Germanos

 

Da' e de moto? Ca eu vreau cu microfonul pe brat,ca am casca flip-up,cu sistem noise-cancelling,volum automat,etc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' e de moto? Ca eu vreau cu microfonul pe brat,ca am casca flip-up,cu sistem noise-cancelling,volum automat,etc...

 

Nu e ceva special de moto si sincer cred ca la turatii mari , motorul bruiaza tot .

 

E vorba de un set de casti stereo bluetooth , interesant fiind prezenta unui usb cu care te legi la pc si asculti muzica si prin casa sau vb pe messenger , castile fiind cu ventuze .

 

Dupa weekend pun poze . merita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca e foarte bun..... dar face diferenta de pret (adica e de 10x mai mult ca hs830)

Eu tot nu am inteles daca in set sunt sisteme pentru 2 casti (la hs830) si tot asa nu am gasit pareri de la utilizatori ale acestor intercoame. (specificatiile pot sa le citesc si eu si daca te iei numa după aceste specificatii atunci diferenta intre produse nu e asa de mare dpdv tehnic)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...