Sari la conținut

SISTEME AUDIO-INTERCOM-BLUETOOTH-HANDS FREE-Discutii Generale


Axa cu Scame
 Share

Ati fi dispus sa dati 1$ pe o astfel de aplicatie?  

316 membri au votat

  1. 1. Ati da 1$ pe o aplicatie intercom?


Acest sondaj este închis pentru noi voturi


Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mi-am luat Cardo Scala Rider. Functioneaza bine.Se aude tare,in difuzorul lui.Si nu e dat la max...Am luat un s/h,de pe ebay.Cu adus aicea,44$.Ma bate gandul sa iau si-o pereche de Rider Q2,cu FM si intercom,intre ele.Doar ca alea,costa 180-190$ (set de 2 buc.,cu transp cu tot).Pe la noi,era 177 euro,fara TVA,asta simplu,al meu.

cum ai facut cu alimenatrea ca mi-am luat si eu si aia au alimentare pe 110v

Mesaj completat

pana la urma am luat si eu un cardo scala rider l-am montat se aude bine,merge si apelare vocala acum cand o sa am timp mai mult o sa ies la drum afar sa vad cum se comporta.

mai poate sa-mi zica alti utilizatori cum merge al lor?

mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Da' e de moto? Ca eu vreau cu microfonul pe brat,ca am casca flip-up,cu sistem noise-cancelling,volum automat,etc...

Da cea mai buna solutie este Midland BT2 Single Intercom+Cablu BHS300+Cablut BT312 si daca vrei poti sa adaugi si o statie radio si poti ajunge sa comunici pana la 5 km ca distanta de lucru pentru comunicare.

Cele mai bune preturi le gasiti pe www.accesorii-motociclete.ro

Mesaj completat

cum ai facut cu alimenatrea ca mi-am luat si eu si aia au alimentare pe 110v

Mesaj completat

pana la urma am luat si eu un cardo scala rider l-am montat se aude bine,merge si apelare vocala acum cand o sa am timp mai mult o sa ies la drum afar sa vad cum se comporta.

mai poate sa-mi zica alti utilizatori cum merge al lor?

mersi

Uite aici un sistemul CARDO de la Midland, http://www.magazin-online.ro/statii-radio-...n-bluetooth.php, 10% reducere

post-46866-1249396723_thumb.jpg

Editat de Alex_Accesorii_Moto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da cea mai buna solutie este Midland BT2 Single Intercom+Cablu BHS300+Cablut BT312 si daca vrei poti sa adaugi si o statie radio si poti ajunge sa comunici pana la 5 km ca distanta de lucru pentru comunicare.

Cele mai bune preturi le gasiti pe www.accesorii-motociclete.ro

Mesaj completat

 

Uite aici un sistemul CARDO de la Midland, http://www.magazin-online.ro/statii-radio-...n-bluetooth.php, 10% reducere

bun, deci eu am iesit ieftin cu 55$ :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
bun, deci eu am iesit ieftin cu 55$ :cheers:

 

Da...Dar,atita dai,atita face...

Mersi,@Alex,apropo de link...Pina sa citesc ce mi-ai trimis,am descoperit si singur.Oricum,mersi inca odata.

Eu,am avut/vandut unui prieten, Cardo Scala Rider (ala simplu),si Rider Q2 (ala cu FM,interconectare la altul,intrare mp3,etc....).Foarte bune-foarte multumit de ele,atit eu,cat si actualul posesor.El,a putut sa comunice cu pasagera,inclusiv la mers cu 160/h.Vorbit la telefon,idem.N-am apucat sa testez si legatura la statia de emisie-receptie.Faza e ca eu am statii care emit 5W,pe-o raza de 46 km (in conditii ideale). Nu d-alea care scot 0,5 W,si 5 km,bataie max.Sunt si mai sofisticate.Trebuie sa-mi vina,comandat de pe ebay,un laringofon .Atunci,o sa pot sa folosesc statiile,pe post de intercom

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Imi poate explica cineva cum lucreaza acest dispozitiv cu telefonul mobil?: http://www.louis.de/_40a4f4ae9ea494469af32...tnr_gr=10059309 Sunt nedumerit deoarece nu are Bluetooth, dar in schema si in specificatii arata ca poti vb la mobil prin acest sistem. Ma intereseaza sa am o statie 446, indicatiile GPS si eventual si telefonul mobil in casca. Pana acum, asta ar fi cam cea mai ieftina varianta.

 

Trebuie sa-mi vina,comandat de pe ebay,un laringofon .Atunci,o sa pot sa folosesc statiile,pe post de intercom

Exista asa ceva si pentru statiile mai de buget (walkie talkie-uri Alan, Midland, Topcom...)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

am nevoie de un kit audio cu casti "plate" si jack normal (cred ca de 3,5mm) are cineva idee daca si unde pot gasi asa ceva in Romania? In Bucuresti mi-ar fi perfect ;-)

 

ceva in genul:

http://www.louis.de/_3069dd72e6ab05c2567e6...;TITLE=10001353

 

Multumesc mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intereseaza sa am o statie 446, indicatiile GPS si eventual si telefonul mobil in casca. Pana acum, asta ar fi cam cea mai ieftina varianta.

 

 

Exista asa ceva si pentru statiile mai de buget (walkie talkie-uri Alan, Midland, Topcom...)?

 

 

Evident ca da.Ca si astea,ale mele,tot "obisnuite" sunt.Adica,functioneaza in "citizen's band'.Au costat vreo 75$ perechea,sa nu crezi ca-s foarte scumpe.Laringofoanele,au jack-uri in functie de modelul statiei.Gasesti,incepand cu 10$/buc.,plus transport.Calitatea,totusi,e-n functie de pretz...Asta care trebuie sa-mi vina zilele astea,a costat aproape 100 ron,cu totul.Da' are 2 butoane PTT (unul e cu montare pe ghidon) si 2 "microfoane",nu doar unul.

Intentionez ca-n viitorul apropiat,sa aduc mai multe seturi de cate 2 aparate bluetooth intercom, undeva pe la 100-120 euro/setul.Adica,sunt 2 device-uri,care se monteaza in cateva minute,pe fiecare casca moto.Se conecteaza prin bluetooth,cu telefonul,GPS-ul si intre ele.Intre ele,functioneaza pina la 500 m departare.Deci,pot fi folosite ca intercom cu pasagerul,sau cu o alta motocicleta.Se prind pe casca,cu o clema,fara gauri/suruburi/lipire si au casti audio,foarte plate,care se baga inauntru. Teoretic, se prind pe orice casca,si indiferent de model(full-face,jet,modulara.Mai putzin brain-cap,ca n-ai unde fixa castile audio :) ).Sunt waterproof,si (cica)se aude foarte bine,si la 130/h. Pina sa import mai multe,o sa iau doar un set,sa-l testez eu.Daca o sa vedeti in semnatura,ca vand si d-astea,atunci sa stiti c-au trecut "examenul".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Salut,

 

am nevoie de un kit audio cu casti "plate" si jack normal (cred ca de 3,5mm) are cineva idee daca si unde pot gasi asa ceva in Romania? In Bucuresti mi-ar fi perfect ;-)

 

ceva in genul:

http://www.louis.de/_3069dd72e6ab05c2567e6...;TITLE=10001353

 

Multumesc mult.

 

 

Salut! Aceste casti le poti gasi direct la importatorul Midland/Albrecht - produsul cred ca se cheama SHS300 e un cablu cu tot ca casti pentru conectarea iPod, MP3 Playerului si cred ca pretul este in jur de 40 LEI

Mesaj completat

Firma se numeste ONLINESHOP, www.magazin-online.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi poate explica cineva cum lucreaza acest dispozitiv cu telefonul mobil?: http://www.louis.de/_40a4f4ae9ea494469af32...tnr_gr=10059309 Sunt nedumerit deoarece nu are Bluetooth, dar in schema si in specificatii arata ca poti vb la mobil prin acest sistem. Ma intereseaza sa am o statie 446, indicatiile GPS si eventual si telefonul mobil in casca. Pana acum, asta ar fi cam cea mai ieftina varianta.

 

 

Exista asa ceva si pentru statiile mai de buget (walkie talkie-uri Alan, Midland, Topcom...)?

 

 

Salutare ceva low budget si la care sa mearga si telefonul mobil e Midland BT Single, poate functiona atat cu statie radio cu fir pentru comunicare moto-moto, cat si cu telefonul mobil prin Bluetooth, se imperecheaza cu telefonul in cateva secunde, se poate atasa MP3 Player sau iPod, poate fi folosit atat pe casca inchisa cat si pe casca deschisa avand 2 tipuri de microfoane. De fapt dispozitivul prelueaza toate telefoanele si printr-o simpla apasare poti apasa pe buton si sa raspunzi la telefon in timp ce asculti muzica de pe iPod sau MP3 Player.

Asta ar fi cel mai simplu si cel mai ieftin.Calitatea e ireprosabila, are functia AGC care mareste volumul in functie de zgomotul din fundal. http://www.statiiradio.com/midland-bt-single.html

La acesti bani, adica 389 LEI e inclus:

1 unitate BT (Pilot-Verde)

 

1 microfon cu brat mobil si suport autoadeziv (pentru casca open si flip-up)

 

1 microfon autoadeziv (pentru casca full )

 

1 clips cu prindere mecanica pe casca

 

1 clips autoadeziv

 

1 set casti

 

1 cablu pentru MP3 player/iPod

 

1 incarcator simplu

 

1 pereche sistem scai de rezerva pentru microfon si 1 pereche sistem scai de rezerva pentru casti

 

 

Daca vrei si comunicare moto-moto, adica sa comunici prin statie poti sa iei o statie Midland G7 XT Single http://www.accesorii-motociclete.ro/statii...-importator.php aici cel mai bun pret, sau poti lua o alta statie M48 http://www.magazin-online.ro/statii-radio-...rrefour-cod.php dar la 250 de lei este set dublu, doar daca vrei sa o mai folosesti si in alte scopuri si sa mai discuti si cu altcineva.

 

O alta varianta ar fi AE600S, are si Intercom dar poti pune si telefonul mobil conexiune cu fir, se aude foarte bine in casti, la fel are AGC.http://www.statiiradio.com/midland-albrecht-ae-600s-intercom-dispozitiv-comunicare-motociclisti-cod-c875.html

 

Avantajul de a lua de la aceasta firma, asigura garantie si cred ca iesi mai ieftin ca pe Louis.

Editat de Alex_Accesorii_Moto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ceva low budget si la care sa mearga si telefonul mobil e Midland BT Single,

 

 

salut,

 

am 3 intrebari referitor la solutia midland bt single:

 

1. castile se conecteaza la device-ul bluetooth printr-o mufa normala de casti, minijack stereo? cu alte cuvinte pot folosi si alte casti nu doar cele din pachet?

 

2. se poate conecta simultan pe bluetooth cu 2 device-uri simultan? de exemplu pe mine ma intereseaza sa am audio si de la telefon (pentru muzica + telefonie) si de la pda cu gps (pentru navigare). si telefonul si pda-ul au bluetooth.

 

3. chiar tine la mers pe ploaie timp de ore in sir?

 

10x

adrian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci, dar prefer fara bluetooth din varii motive (consuma mai mult, radiatii, etc).

Nu se poate sa nu existe o statie pe care o pun in buzunar sau pe ghidon, cu fire catre mine si pasager ... si o alta in masina cu speaker activat! Doar ca nu stiu io care e aia :)

Cred ca ai rezolvat problema intre timp, dar am sa postez oricum, va recomand tuturor de pe forum dispozitivul Albrecht/Midland AE600S

http://www.statiiradio.com/midland-albrech...i-cod-c875.html

• Caracteristici principale:

 

Filtru de zgomot pentru o comunicare mai buna chiar si la viteze mari

 

Sistem Full-duplex Intercom Pilot-Pasager

 

4 Conexiuni auxiliare pentru: Sistem de navigatie GPS, MP3 player, telefon mobil, statie radio PMR

 

Buton PTT si cablu rezistent la umiditate pentru ghidon

 

Sistem audio cu set de casti si microfon pentru pilot si pasager

 

Radio FM incorporat Alimentat de 3 baterii AAA sau 12V direct pentru incarcarea bateriei Ni-MH

 

Sistemele audio ale dispozitivelor de intrare sunt administrate automat in functie de prioritate ( de exemplu volumul radioului FM sau MP3 player-ului este automat redus cand pilotul si pasagerul sunt intr-o conversatie).

 

• Conexiune fizica (cu fir) cu:

 

Telefonul mobil

 

GPS

 

MP3 Player Stereo

 

Statie PMR 446 pentru comunicare in grup Moto-Moto (cablul de legatura este optional)

post-46866-1253878900_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut pina adineauri... ca am rupt niste fire la el de nervi... :) un hands free de 100 de roni modificat sa intre in casca... cabergul meu are si loc de buton etc... pe scuter mai mergea cum mai mergea... dar pe moto te aia pe el. Am montat acum handsfree cu fir clasic si casti auriculare... ar trebui sa faca si pe antifonu nitel acum.

 

 

testez oleaca azi.

 

 

trebuie niste casti standard cu mufe jack pentru statii walkie talkie de 2 lei din metro si cu mufe adaptor pt telefon.... ca e cu fir nu e baiul asa mare pina la urma dar macar poti auzi ceva in ele. Chestia aia atirnata de casca banuiesc ca face zgomot/suierat la fel cum face camera mea Tachyon peste 120...

 

Poate vreodata sa imi iau un Nolan N103 dar, cu tot cu fire si blushtutzuri costa cit juma de dacie... mai bine imi bag un batz in... ureche si scot cleiu'.

Mesaj completat

Am testat...

 

Microfonu e cam aiurea plasat si nu prea ma aude nimeni daca merg... dar castile sint uber Ok.... M-am trezit pe DN1 cu taica-miu vorbind in casti... ca ba... de ce ai sunat... like... wtf? Se apasase butonu de quick redial si l-a sunat... se auzea foarte bine nu aveam multa viteza dar pe la 100 si oleaca tot era.

 

 

Mai tre sa gasesc un loc la microfon si cred ca i'm all set

Editat de zaelu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

am 3 intrebari referitor la solutia midland bt single:

 

1. castile se conecteaza la device-ul bluetooth printr-o mufa normala de casti, minijack stereo? cu alte cuvinte pot folosi si alte casti nu doar cele din pachet?

 

2. se poate conecta simultan pe bluetooth cu 2 device-uri simultan? de exemplu pe mine ma intereseaza sa am audio si de la telefon (pentru muzica + telefonie) si de la pda cu gps (pentru navigare). si telefonul si pda-ul au bluetooth.

 

3. chiar tine la mers pe ploaie timp de ore in sir?

 

10x

adrian

 

Iti raspund eu,c-am avut,si-n curand,o sa am,din nou.

1. Nu.Doar castile originale.Da' nu stiu ce-ai cu ele,ca-s foarte bune.Mai ales ca-s foarte plate,nu te deranjeaza-n casca moto.

2. Se pot conecta 3 sau chiar 4 device-uri,simultan,in functie de model (3,Midland si 4,Scala Rider Q2). Vezi ca pda-ul,degeaba are bluetooth,ca-l foloseste pentru alte chestii,nu trimite asa,indicatiile de drum.Singurele gps-uri ,care transmit prin bluetooth,indicatiile de traseu,sunt Garmin si Tomtom.

3. Ore-n sir,nu stiu cati din noi,au mers prin ploaie :D ,oricum...Cred ca tzin.Nu cred ca le-ar conveni sa-si dea cu firma-n cap,sa zica ca tzin,si la primii stropi,sa se strice...In strainatate,sunt forumuri dedicate, si dac-o patzeste vreunu',si scrie acolo,la revedere vanzari...Si concurentza e destul de acerba,nu le convine.Si la cat de scumpe sunt draciile astea,nu cred ca si-au batut joc,cu design-ul si constructia lor.

 

@ Alex moto accesorii: te rog,zi-mi daca mai stii si alte modele de statii walkie-talkie,cu bluetooth,in afara de ala care-i in Louis.Eu,m-am tot uitat,dar n-am gasit.Vreau unele mai puternice (gen Midland GXT700...1050),care scot 5W,si bat pina la 56 km,nu doar 0,5 W...Mersi!

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti raspund eu,c-am avut,si-n curand,o sa am,din nou.

1. Nu.Doar castile originale.Da' nu stiu ce-ai cu ele,ca-s foarte bune.Mai ales ca-s foarte plate,nu te deranjeaza-n casca moto.

2. Se pot conecta 3 sau chiar 4 device-uri,simultan,in functie de model (3,Midland si 4,Scala Rider Q2). Vezi ca pda-ul,degeaba are bluetooth,ca-l foloseste pentru alte chestii,nu trimite asa,indicatiile de drum.Singurele gps-uri ,care transmit prin bluetooth,indicatiile de traseu,sunt Garmin si Tomtom.

3. Ore-n sir,nu stiu cati din noi,au mers prin ploaie :D ,oricum...Cred ca tzin.Nu cred ca le-ar conveni sa-si dea cu firma-n cap,sa zica ca tzin,si la primii stropi,sa se strice...In strainatate,sunt forumuri dedicate, si dac-o patzeste vreunu',si scrie acolo,la revedere vanzari...Si concurentza e destul de acerba,nu le convine.Si la cat de scumpe sunt draciile astea,nu cred ca si-au batut joc,cu design-ul si constructia lor.

 

salut,

 

in primul rind merci pentru raspunsuri.

 

1. eu vreau sa ascult si muzica si sint un pic mai pretentios la calitate audio. poate ca cele din pachet sint ok, foarte bune sau foarte proaste pentru muzica. nu am de unde sa stiu. prefer o solutie la care sa pot conecta eu castile preferate (de alea care intra in urechi).

 

2. desi va cred pe cuvint ca sint ceva probleme (sinteti mai multi care ati spus acest lucru) totusi nu inteleg treaba asta; cum adica indicatiile de drum nu se aud pe bluetooth? pda-ul nu vede castile bluetooth ca pe niste casti normale? am vazut ca windows mobile chiar are o aplicatie cu care poti selecta output-ul audio. daca device-ul asta e vazut ca niste casti audio ar trebui ca audio-ul sa o ia pe bluetooth, automat sau fortat din setari. singura problema ar fi daca pda-ul nu vede device-ul bluetooth ca pe o pereche de casti bluetooth ci ca altceva. cine stie un magazin cu asa ceva unde sa vad device-ul scos din cutie si sa pot face probe?

 

3. ok, deci tin la apa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand o sa primesc BT2-ul,te invit sa faci probe,sa te lamuresti.Adica,peste cateva zile.

Repet,referitor la treaba cu indicatiile de drum,ale gps-ului:nu-i vorba de conectivitate,ci de imposibilitatea aparatului (softului,na!),indiferent ca-i gps,pda sau pna,de-a transmite prin bluetooth. Asa ziceam si eu;"imi iau gps cu bluetooth,sa aud in casti,si indicatiile vocale".Uite ca n-a tzinut figura...! Ar mai fi 3 optiuni:casti audio,conectate la iesirea audio,a aparatului,si asta inseamna o a 2-a pereche de casti audio,in casca moto,pe linga cele ale sistemului bluet.Sau ,tot pe jack-ul iesirii audio, conectat un "dongle", cum ii zic ei,si care preia semnalul si-l transmite prin bluet.,la orice vrei tu (am,l-am incercat,dar nu mi-l "vede" niciun tel.,cu atat mai putzin kitul).A 3-a varianta,e ca gps-ul,sa aibe si "FM transmitter",si kitul,sa aibe si optiunea fm,ca sa poata sa receptioneze.Asa-s Scala Rider FM,Scala Rider Q2,sau Parrot SK4000. Practic,"pacalesti" ansamblul,nu mai ai treaba cu bluetooth-ul.In prospectul gps-ului meu,scrie clar,ca poate sa transmita si indicatiile vocale,ca sa fie receptionate de radioul masinii,si auzit prin boxe.Trebuie doar reglata frecventza.

Referitor la calitatea castilor:tu crezi ca se-aude mai bine,la niste "dopuri" din alea,decat la niste casti cu diametru de 4 cm?Sa nu mai zic,ca exista sistemul Parrot SK4000,cu A2DP si setari de "super bass" si alte chestii...Si kitul asta,care la noi,costa 700 ron,cam tot atit si-afara,dar e doar UN aparat,are si telecomanda wireless.Se monteaza imediat,pe ghidon,si cum le-ai conectat la telefon,iti citeste automat toata agenda,si potzi sa apelezi pe oricine,din mers.E cu comenzi vocale.E cel mai "high-tech" dintre toate. Personal,prefer BT2-ul,sau Q2-ul,n-am nevoie sa sun eu,din mers.In schimb,prefer sa pot vorbi cu pasagerul sau alta moto.Si cum BT2-ul are si mufa de aux.,o sa conectez asa,statiile walkie-talkie.

Sper ca te-am lamurit,de data asta.Daca mai vrei ,putem sa ne-ntalnim,si sa-ti explic,eventual iau si aparate mele si tu,cu pda-ul tau.Vezi direct,ce-si-cum.

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca te-am lamurit,de data asta.Daca mai vrei ,putem sa ne-ntalnim,si sa-ti explic,eventual iau si aparate mele si tu,cu pda-ul tau.Vezi direct,ce-si-cum.

 

daca nu e deranjul prea mare te rog frumos sa dai un semn cind primesti bt2-ul ca sa ne vedem sa ma dumiresc care-i treaba. mobil: 0721830003.

 

10x

adrian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Incepind de azi,am in dotare si Parrot SK400.E-n curs de testare. Cand m-am dus sa-l iau de la vama,cu scuterul,am si vorbit la telefon,folosind celalalt sistem ,pe care-l am de vreo saptamina- BT2-ul.Se aude/ma aude foarte bine.N-am avut cum sa-l testez la viteza mare,da' la apa,stiu ca tzine...! La cat m-a plouat azi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Iti raspund eu,c-am avut,si-n curand,o sa am,din nou.

1. Nu.Doar castile originale.Da' nu stiu ce-ai cu ele,ca-s foarte bune.Mai ales ca-s foarte plate,nu te deranjeaza-n casca moto.

2. Se pot conecta 3 sau chiar 4 device-uri,simultan,in functie de model (3,Midland si 4,Scala Rider Q2). Vezi ca pda-ul,degeaba are bluetooth,ca-l foloseste pentru alte chestii,nu trimite asa,indicatiile de drum.Singurele gps-uri ,care transmit prin bluetooth,indicatiile de traseu,sunt Garmin si Tomtom.

3. Ore-n sir,nu stiu cati din noi,au mers prin ploaie ;) ,oricum...Cred ca tzin.Nu cred ca le-ar conveni sa-si dea cu firma-n cap,sa zica ca tzin,si la primii stropi,sa se strice...In strainatate,sunt forumuri dedicate, si dac-o patzeste vreunu',si scrie acolo,la revedere vanzari...Si concurentza e destul de acerba,nu le convine.Si la cat de scumpe sunt draciile astea,nu cred ca si-au batut joc,cu design-ul si constructia lor.

 

@ Alex moto accesorii: te rog,zi-mi daca mai stii si alte modele de statii walkie-talkie,cu bluetooth,in afara de ala care-i in Louis.Eu,m-am tot uitat,dar n-am gasit.Vreau unele mai puternice (gen Midland GXT700...1050),care scot 5W,si bat pina la 56 km,nu doar 0,5 W...Mersi!

 

Referitor la statiile de tip GXT sunt ilegale in Europa, sunt foarte bune intr-adevar dar merg pe alte frecvente decat cele legale in Europa, intr-un timp le comercializam cu mare succes, iti pot recomanda o statie de 5W, de mare succes Alan HP450.Distanta de lucru este de maxim 15 km. O statie de 5W nu are cum sa bata mai mult de 15km, o distanta mai mare este posibila doar cu un repetor.

Editat de Alex_Accesorii_Moto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
eu vreau sa ascult si muzica si sint un pic mai pretentios la calitate audio. poate ca cele din pachet sint ok, foarte bune sau foarte proaste pentru muzica. nu am de unde sa stiu. prefer o solutie la care sa pot conecta eu castile preferate (de alea care intra in urechi).

 

 

va salut.

 

nu vreau a se considera un anunt care ar intra in categoria "de vanzare", ci mai degraba as dori sa considerati ceea ce va voi spune ca pe un ajutor.

despre ce este vorba?

am tot citit pe net si mai ales pe acest forum , despre problema celor ca voi , a motociclistilor. si anume cum puteti vorbii la telefon sau asculta o muzica in timp de calatoriti cu motoarele. si cand zic muzica nu ma refer la bazaiala sau ceva care zdrangane tare acolo ... numai sa tipe unu in casca..

 

aici as putea sa va ajut , pentru ca am cu ce si cum.

va pot face casti custom urechii dumneavoastra din material moale. explicatie : se ia mulaj dupa urechea dumneavoastra , se face negativ apoi se creeaza "oliva" (asa se numeste tehnic- este similara celor care au deficiente de auz). in interiorul olivei se introduce un receiver (difuzor) de inalta performanta si cu reale calitati acustice. rezultatul : 1. confort 100% , 2. izolare fonica cu exteriorul 3. sunet foarte clar si fidelitate marita.

 

momentan nu am poze dar sper ca dupa sarbatori sa va pot arat mai exact despre ce este vorba.

 

va multumesc si sper sa va pot ajuta.

 

 

p.s. sper sa nu fi incalcat regulile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unul am folosit un an setul asta

 

http://www.cardowireless.co.uk/shop/index.php?cPath=45_50

 

vreau acum unul stereo si pt muzica

so

cel mono e la vanzare 80 euro

Mesaj completat

1. eu vreau sa ascult si muzica si sint un pic mai pretentios la calitate audio. poate ca cele din pachet sint ok, foarte bune sau foarte proaste pentru muzica. nu am de unde sa stiu. prefer o solutie la care sa pot conecta eu castile preferate (de alea care intra in urechi).

 

 

am luat eu casti ..de alea care intra in urechi... super meseriase 200 ron

am comandat un sistem bluetooth emisie receptie si le pun cu un mp3 ce se afla in buzunar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Mi-am cumparat un midland bt2 single, nu am apucat sa-l testez pe moto decat prin casa momentan, dar are un zgomot de fond enervant in casti indiferent daca e cuplat sau nu la ceva. Cei care au asa ceva pot confirma?

A reusit cineva sa lege cu bluetooth iGO 8?

 

(scuze ca am mai postat si pe un alt topic asemanator, acum l-am vazut si pe asta, sa vedem de unde sare iepurele :cheers:)

Editat de lgxmedia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Va salut.

Detin casca Airoh Sv 55, si am vazut in Louis kit bluetooth pt ea, cam scump la 200 euro dar fie, si ma intrebam daca are cineva asa ceva montat. Ma intereseaza cum se aude la viteze mari, si daca poate fi folosit si intre 2 casti cu kit montat (distanta fiind mai mica de 10 metri pt conexiunea bluetooth).

 

Astept parerile vostre daca se merita sau nu.

http://www.fc-moto.de/Airoh-Bluetooth-Kit/en

http://www.louis.de/_10b6be8601e2f58e0d2e9...9&anzeige=0 (dati de 2 ori pe link)

Editat de Mociclistu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am tot SV55S, dar pretul de 200E pentru casca bt sa vorbesc la telefon pe moto, nu multumesc. merg pe moto, nu crapa cerul daca raspund dupa 20 minute. si de obicei vad cine suna (am un tankbag), si daca e important ma opresc si raspund. Deocamdata nu vreau sa dau asa mult doar sa vb la telefon in mers...

Cred ca poti mesteri un handset de nokia... e mic si nu deranjeaza in casca.

 

Oricum peste 100kmph te poti p.i.s.a. pe vorbitu la telefon, la ce zogomot e in casca asta, la mine e "frana", nu prea pot mai mult de 120-130 ca-mi crapa capu de zgomot...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar pretul e cam aberant, tinand cont ca am dat pe casca 450 lei, dar asta e pretul lor.

Am incercat si cu handsfree da e deranjant in ureche. asa ca ramane tot varianta cu oprit si vorbit la telefon.

Ms mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...