Sari la conținut

FAR DE IJ.


lil debul
 Share

Postări Recomandate

Salutare oameni buni , am un far de IJ cu kilometraj in el dar oglinda e varza , clar nu mai da lumina. Ce ma sfatuiti , se pot repara oglinzile , se pot pune de la o masina , gen Dacie de aia veche cu faruri rotunde , se gasesc de cumparat originale , cum sta treaba ?

Multumiri , astept raspuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut prietene " sandilau " ! :cheers:

Pe cine ai mai enervat in ultima vreme ? :crack:

Sa revenim : am ajutat un prieten anul trecut sa-si rezolve o problema asemanatoare .

A desfacut farul si a "vopsit" oglinda cu un spray (argintiu-inox ca si culoare ) special ptr asa ceva .

Rezultatul a fost acceptabil in sensul ca nu ii trebuia mai mult de cat a iesit si " decat fara , e foarte bine si asa " a specificat el .

Nu mai stiu cum se numea sprayul , dar daca nu gasesti alta metoda mai buna , o sa-l intreb .

Succes !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi frate , dar farul e pentru un proiect al meu , se va atasa o motocicleta la el si cum noptile in Romania sint extrem de intunecoase vreau sa am lumina maxima , chestia cu spray-ul e de studiat , dar nu ma convinge 100 la 100. Oricum , mersi mult , poate incerc , ca nu am ce strica.

In ultima vreme m-am enervat pe mine insumi si pe patron , deci stau pe dreapta , caut munca.

Editat de lil debul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai exista Omdic? Stiam ca au avut niste probleme si au fost nevoiti sa renunte la afacere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai exista Omdic? Stiam ca au avut niste probleme si au fost nevoiti sa renunte la afacere.

 

Nu mai exista,dar nu vor sa accepte! :lol: Recent,fosta sefa de la OMDIC Cristina,mi-a preluat o comanda de cromat,uitand ca nu mai are cu ce croma!Defapt incerca o intermediere la pret dublu,ca m-am trezit cu piesele la atelierul lui nea' Preda de pe Magura Vulturului.Poveste lunga,cu emotii mari privind recuperarea pieselor a 4 motorete...

Asa ca,daca vrei sa-ti cromezi reflectorul incearca la nea' Preda;0744 244839 sau 0722 267055.Nu e super calitate dar e mai bine decat cu spray.

Am dat pe unele reflectoare si cu spray crom si arata foarte bine insa nu le-am testat niciodata sa vad cum se reflecta lumina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Lil, masoara diametrul oglinzii care o ai. IJ ul a avut 3 dimensiuni la diametrul farului. Oul mare, oul mic si paleasca de pe Planeta5 ( cum are Minsk, Dnepr, Voshod, Tula si care or mai fi ) . Stiind diametrul sansele de a fi ajutat sint mult mai mari. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E identic pina si la culoare , eu am masurat de jur imprejur , am pus ruleta in jurul farului acolo unde se ataseaza rama cu geam si mi-a dat cam 62 cm. Deci , ce sa zic , asa far am si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...