Sari la conținut

1 DECEMBRIE ........sa mi flutur steagul


ianachim
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 125
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Celor care inca mai au RCA valabil si ii ,mananca...' le urez o frumoasa iesire! Pentru patrioti recomand un cantec al lui Jean Moscopol - Tot ce e romanesc nu piere. Si eu ca si multi dintre voi sunt dezamagit de ce se intampla in aceste vremuri. Sa fim cinstiti, acest lucru se intampla si datorita noua a fiecaruia dintre noi, caci suntem impasibili si privim ca niste spectatori cu ochii mari de bovine ceea ce ni se intampla si asteptam sa ne rezolve altii problemele...Tara e acest teritoriu unde traim, cu istoria sa, stramosii care au luptat pentru libertatea ei, sacrificiile lor, trecutul nostru, familia, prietenii,amintirile si viitorul nostru. Ca ne conduc niste nemernici fripturisti e alta problema...dar asa cum zice si Moscopol :Cand ceasul va sosi, noi sa plati vom sti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

si ACESTA e unul din motivele pentru care am ales sa arborez in berna, maine, tricolorul...

 

Da,stim ca tu infigi adanc batul steagului in berna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristi, ma miram sa fii tu serios, te-ai tras pe cwr comme d'habitude.

 

faptul ca nu ti am raspuns .....insemna clar ca NU MERG CU TINE

 

ajunsi acasa

dupa ce le am flururat pe la nas steagul romanesc ...MINORITATILOR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faptul ca nu ti am raspuns .....insemna clar ca NU MERG CU TINE

Scuze atunci de presupunerea-mi penibila de a merge, nu neaparat cu tine ci in aceeasi directie.

 

Inteleg frustarile unui om cu handicap sexual cum ai reusit sa nu-i surprinzi pe cei care au citit raspunsul tau la jignirile aduse lui Mihai varadero, insa rautatea nu o pot intelege.

 

Drumuri bune.

Editat de phantom21042003
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Scuze atunci de presupunerea-mi penibila de a merge, nu neaparat cu tine ci in aceeasi directie.

 

Inteleg frustarile unui om cu handicap sexual cum ai reusit sa nu-i surprinzi pe cei care au citit raspunsul tau la jignirile aduse lui Mihai varadero, insa rautatea nu o pot intelege.

 

Drumuri bune.

 

amice ......sa nu pot face copii nu este handicap sexual

pentru mine ESTE O BUCURIE

va las pe voi , ceilalti, sa populati planeta si sa purtati grija copiilor vostri

inca copilaresc.......

 

eu doar o VIZITEZ.... atat ca pot

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

daca nu deranjez, revin la ideea topicului (chiar din gramada de mizerie aruncata aici - intr-o cantitate si cu o frenezie ce ma lasa fara replica). dar:

 

imnul national, intr-o interpretare de exceptie:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost :)

la 9:20 plecam de la OMV Vasile Milea si pe la 6:40 eram in bucuresti.

traseul:

Enisala (super frumos afara, un soare numai bun de aruncat hainele de pe tine si de facut poze ). am ajuns pe la 12 si cateva minute si am stat pana pe la 1:30 cred

post-746-0-67892400-1354395254_thumb.jpg

 

Vama. vremea mai mohorata, nu prea au iesit pozele dar ciorba si rapanele au mers la fix mai ales ca nu mancasem de dimineata.

post-746-0-34691300-1354395357_thumb.jpgpost-746-0-30959200-1354395370_thumb.jpg

celor de la cherhana le-a intrat barca la apa

post-746-0-86484100-1354395649_thumb.jpg

 

referitor la partenerii de drum , eu am plecat singur pentru ca nu a vrut nimeni sa vina acum, dar de obicei si eu sunt selectiv pentru ca in cazul meu m-am saturat sa stau dupa alti. si daca se intampla sa merg cu altii, ori imi sunt prieteni buni si am rabdare cu ei...ori tin pasul cu mine .

azi am facut 720km care nu-s chiar putini, iar daca faci drumul cu vreunul care o arde aiurea nu apuci sa vezi mai nimic. nu-s eu avocatul nimanui, dar cred ca nu e nici o suparare daca cineva nu are chef sa mearga cu mine.

n-am avut steaguri cu mine si ca sa fiu sincer imi pare rau ca nu m-am nascut in Elvetia ca aici nu mai incap de patrioti. puteti sa ma urîți pentru asta :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haideti sa va spun si eu o poveste (adevarata) cu fluturatul steagului. Anul trecut mi-am pus si eu de 1 decembrie un stegulet din acela micut cu suport de plastic, care se prinde la portiera masinii. Am circulat toata ziua (nationala) cu el. Seara l-am uitat pe masina. Mi-am adus aminte doar cand am ajuns sus in apartament. Am spus ca nu mai cobor, ci il voi demonta a doua zi dimineata, mai ales ca vedeam masina in parcare din balcon si imi placea cum arata cu micutul tricolor. In 2 decembrie dimineata steguletul nu mai era acolo :(.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost :)

la 9:20 plecam de la OMV Vasile Milea si pe la 6:40 eram in bucuresti.

traseul:

Enisala (super frumos afara, un soare numai bun de aruncat hainele de pe tine si de facut poze ). am ajuns pe la 12 si cateva minute si am stat pana pe la 1:30 cred

post-746-0-67892400-1354395254_thumb.jpg

 

Vama. vremea mai mohorata, nu prea au iesit pozele dar ciorba si rapanele au mers la fix mai ales ca nu mancasem de dimineata.

post-746-0-34691300-1354395357_thumb.jpgpost-746-0-30959200-1354395370_thumb.jpg

celor de la cherhana le-a intrat barca la apa

post-746-0-86484100-1354395649_thumb.jpg

 

referitor la partenerii de drum , eu am plecat singur pentru ca nu a vrut nimeni sa vina acum, dar de obicei si eu sunt selectiv pentru ca in cazul meu m-am saturat sa stau dupa alti. si daca se intampla sa merg cu altii, ori imi sunt prieteni buni si am rabdare cu ei...ori tin pasul cu mine .

azi am facut 720km care nu-s chiar putini, iar daca faci drumul cu vreunul care o arde aiurea nu apuci sa vezi mai nimic. nu-s eu avocatul nimanui, dar cred ca nu e nici o suparare daca cineva nu are chef sa mearga cu mine.

n-am avut steaguri cu mine si ca sa fiu sincer imi pare rau ca nu m-am nascut in Elvetia ca aici nu mai incap de patrioti. puteti sa ma urîți pentru asta :P

Inteleg ce insinuezi, insa te asigur ca nu e cazul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

iata: maimutza vorbeste! :-))))

 

daca nu deranjez, revin la ideea topicului (chiar din gramada de mizerie aruncata aici - intr-o cantitate si cu o frenezie ce ma lasa fara replica). dar:

 

imnul national, intr-o interpretare de exceptie:

 

http://www.youtube.com/watch?v=ilIQM0a3URg

 

Mda,.... e bine ca nici tu nu stii ce mesaj vrei sa transmiti

 

link ul cred ca e o auto sugestie...din pacate mergi doar pe potecile care iti dau o stare de ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haideti sa va spun si eu o poveste (adevarata) cu fluturatul steagului. Anul trecut mi-am pus si eu de 1 decembrie un stegulet din acela micut cu suport de plastic, care se prinde la portiera masinii. Am circulat toata ziua (nationala) cu el. Seara l-am uitat pe masina. Mi-am adus aminte doar cand am ajuns sus in apartament. Am spus ca nu mai cobor, ci il voi demonta a doua zi dimineata, mai ales ca vedeam masina in parcare din balcon si imi placea cum arata cu micutul tricolor. In 2 decembrie dimineata steguletul nu mai era acolo :(.

si atunci....n-ai zis ca mine ?!? ...de ce .ula mea nu m-am nascut in elvetia ca acolo nu m-a fura nimeni.

 

phantoame, n-am insinuat nimic, ziceam doar cum cum vad eu lucrurile in cazul meu.

oricum cred ca discutia se duce intr-o directie ce tine prea mult de intimitatea anumitor persoane.

(si eu care credeam ca-s naspa ca fac misto de prietenii mei care stau cu chilotii pe ei in Vama ...si rad de ei ca au puta mica si de asta nu vor sa se dezbrace :crack: )

....daca mai aveti ceva de spus legat de calatoriile din aceasta zi minunata , poze , filme ..

daca nu, eu ma duc la crabii mei :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

Mda,.... e bine ca nici tu nu stii ce mesaj vrei sa transmiti

 

link ul cred ca e o auto sugestie...din pacate mergi doar pe potecile care iti dau o stare de ....

 

mai rahat, esti ca de obicei, tulburat in culoarea vomei. fugi, pacaliciule! :-))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

daca nu deranjez, revin la ideea topicului (chiar din gramada de mizerie aruncata aici - intr-o cantitate si cu o frenezie ce ma lasa fara replica). dar:

 

imnul national, intr-o interpretare de exceptie:

 

http://www.youtube.com/watch?v=ilIQM0a3URg

 

mai rahat, esti ca de obicei, tulburat in culoarea vomei. fugi, pacaliciule! :-))))

 

Ai inteles vreodata mesajul cantecului desteapta-te romane?

Daca nu,de ce mai pui link uri s ne arati ca esti om cu o cultura proFUND superficiala

 

Eu unul ma bucur(pentru tine) ca esti DEZILUZIONÁT de propria persoana dar te agiti pui accentul pe starea ta crezand ca noi te vedem ca pe un don quijote

Eu iti urez fir intins daca nu se simti roman si infige tare si adanc batul drapelului cand in cobori(introduci) in berna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

rapanele au mers la fix

 

 

 

bravo! pozele sunt super iar rapanele imi starnesc amintiri dragi. cinste celor care ati iesit!

 

....

 

fugi de-aici, rahat si lasa-ne. fwute si tu ceva, linisteste-te, micule. :-))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

scuzati ignoranta, da' ziceti-mi si mie ce-s rapanele astea?

 

rapanele sunt melci de mare.

 

ghiocul ala in care dau tigancile de descantec adaposteste melcul de mare, numit -in farfurie- rapane. cand ai ocazia, incearca (mie imi plac mult si-ti recomand sa incerci, dar na: de gustibus, non discutandum) toate bune, domnule!

post-67793-0-38294700-1354404850_thumb.jpg

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

rapanele sunt melci de mare.

 

ghiocul ala in care dau tigancile de descantec adaposteste melcul de mare, numit -in farfurie- rapane. cand ai ocazia, incearca (mie imi plac mult si-ti recomand sa incerci, dar na: de gustibus, non discutandum) toate bune, domnule!

 

hmmm, musai sa le gust cand ajung pe acolo

multam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

hmmm, musai sa le gust cand ajung pe acolo

multam!

 

da, sunt bune. in RO sunt cam scumpe, in BG sunt ceva mai accesibile... insa sunt fara doar si poate merita a fi de gustat! Zic io.

 

(vezi ca la Dalboka daca te bate gandul sa iei acolo rapane -si apropo de BG- sunt naspa daca alegi pe frigare: fripte ies uscate ca tapla de pantof)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

fugi de-aici, rahat si lasa-ne. fwute si tu ceva, linisteste-te, micule. :-))))

 

Daca la varsta pe care o ai(vreo 70ani) inca nu stii daca esti pe planeta marte,pluto sau pamant.Poate mai ai o sansa sa te trezesti la realitate pana cand implinesti centenarul...tinere motociclist

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faptul ca nu ti am raspuns .....insemna clar ca NU MERG CU TINE

 

 

Bogdan, desi primul post arata ca o invitatie cu caracter general: "cine stie imnul si are tricolorul agatat IN BERNA pe catarg" ...pentru situatia tarii.... e bine venit", este evident ca scopul acestui topic este, ca de obicei, sa demonstreze ce motociclisti nemaivazuti sunt unii dintre noi, nicidecum strangerea unui grup.

La intrebarea ta directa despre ora si locul plecarii, ar fi trebuit ca Ianachim sa-ti dea raspunsul imediat ca esti pe lista lui neagra.

Repet insa, acesta este riscul de a te amesteca pe forumuri cu toti necunoscutii: intalnesti toata gama de caractere, de la potentiali prieteni, pina la ultimii ciudati.

Asa cum am mai vorbit noi, mai bine ne vedem de plimbarile noastre si o mai rarim cu forumul, asa cum au facut si altii care s-au cam saturat de tot felul de remarci destepte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...