Sari la conținut

GSXR 750


ionut_86
 Share

Postări Recomandate

Vopseaua era crapata si deja sarea pe toata partea stanga, codita sparta, 2 modele de semnalizari, mansoanele roase, suportul de numar carpit in ultimul hal, cricul scartaia de fiecare data si avea si vopseaua sarita in unele locuri, levierele de frana si ambreiaj abia se miscau( le mai ungeam cand plecam cu ea la plimbare), saile crapate , oglinda stanga rupta, capacul pe stanga la alternator era sudat mai grosolan (a fost polizat si adus cat mai aproape de forma initiala), majoritatea conexiunilor electrice oxidate,lantul nu mai vorbesc nici macar nu am vazut culoarea originala pana acum, toba care se vede in poza era innegrita si stramba, Stema cu suzuki de pe jug era lipsa, rezervorul doua puncte de rugina. Acum are alta imbracaminte doamna. O sa pun poze mai tarziu. S-a revopsit tot ce se putea, s-a curatat si verificat instalatia electrica, s-a spalat motorul pe ext, toate defectele prezentate mai sus au fost remediiate, acum ii mai trebuie baterie, asigurare si un cauciuc pe fata (dati-mi un sfat, pe spate am pirelli angel). Motorul are 70.000 km are filtre, bujii si ulei 300 v noi, placute spate noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos din partea ta sa investesti bani sa o revigorezi :). Sper ca desfaci si motorul la numarul acela de km sa vezi care e treaba cu supapele dar nici lantul de distributie nu l-as trece cu vederea. Iar daca vrei sa te poti da cu ea cum trebuie platesti inca putin pe servisare la furca si stii ca e ca noua doamna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...