Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

@vlady_80 ma stiu personal cu baietii de la heavyduties, dar ei nu au timp momentan + ca in august isi iau toti concediu iar mie imi trebuie pana la sfarsitul lui august pentru ca vreau sa plec departe :).

speram sa mai primesc alte variante :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca stie cineva adresa unei persoane care reface placute de frana. Cunosc doar atat, ca locuieste undeva in zona strada Fabricii (dincolo de pasajul Fabricii cu calea ferata-cartier Bulgaria-este un parculet pentru copii in apropiere).

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca stie cineva adresa unei persoane care reface placute de frana. Cunosc doar atat, ca locuieste undeva in zona strada Fabricii (dincolo de pasajul Fabricii cu calea ferata-cartier Bulgaria-este un parculet pentru copii in apropiere).

Multumesc.

pe strada Campina este o parcare mare de camioane si mai multe hale si statie Itp, in incinta la Transcom. mergi acolo si intrebi de Zoli care face ferodouri. inainte sa deschida Zoli faceam si eu saboti de frana acolo langa parc, unde zici tu la domnu Atilla(el le nituieste) aici la Zoli saboti sunt prima data sablati complet si apoi ferdoul esti lipit si bagat in cuptor. rezultatul e net superior la cei nituiti. bafta !! la masina vrei sa faci? eu doar saboti de remorci am facut la el. dar face cam la orice si discuri de ambreaj. :cheers:

Editat de bucurmarius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe strada Campina este o parcare mare de camioane si mai multe hale si statie Itp, in incinta la Transcom. mergi acolo si intrebi de Zoli care face ferodouri. inainte sa deschida Zoli faceam si eu saboti de frana acolo langa parc, unde zici tu la domnu Atilla(el le nituieste) aici la Zoli saboti sunt prima data sablati complet si apoi ferdoul esti lipit si bagat in cuptor. rezultatul e net superior la cei nituiti. bafta !! la masina vrei sa faci? eu doar saboti de remorci am facut la el. dar face cam la orice si discuri de ambreaj. :cheers:

 

Din pacate pentru mobra vreau sa fac. M-am saturat de placute noi, sinterizate "la greu" si care la franare se aud cum harsaie "fier pe fier" (metal pe metal mai precis).

Multumesc de informatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe strada Campina este o parcare mare de camioane si mai multe hale si statie Itp, in incinta la Transcom. mergi acolo si intrebi de Zoli care face ferodouri. inainte sa deschida Zoli faceam si eu saboti de frana acolo langa parc, unde zici tu la domnu Atilla(el le nituieste) aici la Zoli saboti sunt prima data sablati complet si apoi ferdoul esti lipit si bagat in cuptor. rezultatul e net superior la cei nituiti. bafta !! la masina vrei sa faci? eu doar saboti de remorci am facut la el. dar face cam la orice si discuri de ambreaj. :cheers:

 

0743307250,Zoli

 

Din pacate pentru mobra vreau sa fac. M-am saturat de placute noi, sinterizate "la greu" si care la franare se aud cum harsaie "fier pe fier" (metal pe metal mai precis).

Multumesc de informatie.

 

Asa fac si a mele,suna de zici ca opreste trenul in gara :) Eu am pus Ferodo Offroad,al 2lea set care-l schimb,fata+spate,dar am sa incerc ceva de strada,sa vad daca e vreo diferenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa fac si a mele,suna de zici ca opreste trenul in gara :) Eu am pus Ferodo Offroad,al 2lea set care-l schimb,fata+spate,dar am sa incerc ceva de strada,sa vad daca e vreo diferenta.

 

 

Salut,

 

referitor la placutele SBS(scandinavian brake system), cele off-road sunt de 4 feluri: RSI Sinter(racing); SI Sinter; CS Carbon Silver; ATS Sinter... toate sunt foarte dure ca si material deoarece sunt sintetice.

Pentru LC4 catalogul recomada HF Ceramic. Sunt un pic mai moi, pentru motociclete usoare neechipate cu placute sinter din fabrica. Cred ca ar fi o varianta pt tine, in cazul in care nu le ai deja pe el.

Fiecare firma produce pe categorii in functie de ce faci cu motorul dar sa ai grija la cele de strada, exista si variana Dual Sinter.

 

Numai bine!

 

Salut! Stie cineva un magazin in cluj unde gasesc ulei Motul 3000 20w50 la un pret corect? :) Sau chiar are cineva de vanzare 4L? :P

 

Salut,

 

avem noi 3000 20w/50 la 115 lei, pe raft.

 

Cu stima,

MyMoto Cluj

Manastur 33

0734-285-805

Editat de MYMOTO Cluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti vreun notar care ar legaliza un act fara a avea originalul? E vb de o simpla foaie matricola si e destul de urgent. Ms anticipat.

 

sigur nu face nimeni asa ceva :moron:....doar daca vrea sa vb cu nastase fata in fata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

referitor la placutele SBS(scandinavian brake system), cele off-road sunt de 4 feluri: RSI Sinter(racing); SI Sinter; CS Carbon Silver; ATS Sinter... toate sunt foarte dure ca si material deoarece sunt sintetice.

Pentru LC4 catalogul recomada HF Ceramic. Sunt un pic mai moi, pentru motociclete usoare neechipate cu placute sinter din fabrica. Cred ca ar fi o varianta pt tine, in cazul in care nu le ai deja pe el.

Fiecare firma produce pe categorii in functie de ce faci cu motorul dar sa ai grija la cele de strada, exista si variana Dual Sinter.

 

Numai bine!

 

 

Merci pt informatie.Sezonul urmator am sa incerc si SBS sa vad cum se comporta. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dintr-o greseala mi-am distrus bucsile de la ghidon , iar acelea vin impreuna cu jugul superior si costau 1600 de lei. asa ca mi-am factu la strung altele provizorii din teflon gratis si am inceput sa caut un tip care face bucis de cauciuc prin Cluj.

 

l-am gasit, mi-a facut si e foarte bun. bucsile au costat 20 de lei bucata, plus 100 de lei matrita, pentru ca era o dimensiune unica. asa ca cine doreste isi poate face la el cu incredere, sau pentru Transalpuir, eventual (cred) si Africana, am eu matrita de turnare, si salveaza 100 de lei.

 

il cheama Gabi si are atelier in Baci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti vreun notar care ar legaliza un act fara a avea originalul? E vb de o simpla foaie matricola si e destul de urgent. Ms anticipat.

 

Salut,

 

pe Str. George Clemenceau, langa redactia Piata, exista o babutza care am inteles ca lucreaza destul de ieftin si mai face manevre "imposibile" d.p.d.v. legal.

Informatia o am de la o cunostinta, poti incerca. Ne spui si noua daca ai rezolvat ceva :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. se mai pot face conturi pe motociclism.ro? am 2 prieteni motociclisti care nu mai pot sa se inscrie decat cu invitatie. eu nu am decat din octombrie contul deci nu am dreptul de a invita noi membri. ma poate ajuta cineva cu 2 invitatii? multumesc. berea e, bineinteles, asigurata de catre colegi :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut. se mai pot face conturi pe motociclism.ro? am 2 prieteni motociclisti care nu mai pot sa se inscrie decat cu invitatie. eu nu am decat din octombrie contul deci nu am dreptul de a invita noi membri. ma poate ajuta cineva cu 2 invitatii? multumesc. berea e, bineinteles, asigurata de catre colegi :cheers:

luna asta era liber la conturi. fara invitatie. sa incerce sa isi faca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

pe Str. George Clemenceau, langa redactia Piata, exista o babutza care am inteles ca lucreaza destul de ieftin si mai face manevre "imposibile" d.p.d.v. legal.

Informatia o am de la o cunostinta, poti incerca. Ne spui si noua daca ai rezolvat ceva :D

 

 

Pana la urma am reusit sa fac rost de original si am putut sa rezolv la orice notar. Dar multumesc de informatie, bine de stiut cand mai apar cazuri din astea pe viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru cine vrea sa devina eco, si cu stil, sa nu mai dea banii pe benzina si sa circule prin oras ca pe motor

http://www.dirtbikezone.ro/test-pg-bikes-black-block-crampeie-electrice-de-viitor.html

 

Âştiu pe cineva care comercializează astfel de bicle, chinezeÂşti dar bune, la 5000 euro. sa- l văd eu pe ăla ce da atât pe o bicicletă...

 

sper sa nu fie considerată reclamă dar am vaga impresie ca motoboom din sebeÂş e .... pe ducă si tot ce e pe stoc se vinde la prețuri mult sub piața. mi-am luat cizme cross axo model 2012 la 100 de euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

luna asta era liber la conturi. fara invitatie. sa incerce sa isi faca.

 

 

Fac eu o invitatie,spune-mi numai cum. :cheers:

 

multumesc. aureusit ei sa isi faca. nu stiam ca s-a deschis iar sezonul la inscrieri :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

stie cineva unde se pot inchiria in Cluj Jet-Ski-uri? Preturi aproximative?

ms.

 

pe lacul tarnita am vazut vre-o 3. acuma nu stiu daca-s inchiriate sau nu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepand de luni 23.07.2012 ,la poligonul moto de la pollus puteti gasi si motociclete de inchiriat la un pret rezonabil ,adica 75ron /24h.<br style="color: rgb(34, 34, 34); font-family: verdana, tahoma, arial, sans-serif; line-height: 18px; background-color: rgb(238, 242, 247); ">conditii generale de inchiriere; C.I.,permis cat A,taxa de inchiriere si o garantie de 100euro.<br style="color: rgb(34, 34, 34); font-family: verdana, tahoma, arial, sans-serif; line-height: 18px; background-color: rgb(238, 242, 247); ">Pentru informatii suplimentare ;0746663447 si 0724488767

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care vroiati sa mergeti la festivalul medieval de la sighisoara:

 

"Din cauza referendumului pentru demiterea preÂşedintelui României, durata inițială a Festivalului SighiÂşoara Medievală s-a redus de la 10 zile, la trei zile, iar programul a suferit mari modificări, în sensul renunțării la o serie de spectacole valoroase, care erau programate exact în perioada la care s-a renunțat."

 

Sursa

 

 

Maine este ultima zi de festival

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...