Sari la conținut

Util


Serj
 Share

Postări Recomandate

nu ti-o cumpara,am eu exo 750 si casca in sine e super,viziera inschimb e dezastru,asa e la toate castile scorpio.nostea nu vezi nimic chiar daca e clara,lumina farurilor dupa contrasens ti-o difuzaeza foarte prost,practic iti vezi ochii ochii pe interiorul vizierei,eu am cazut din cauza la viziera,am trecut de la lumina la intuneric si din cauza vizierei ochii s-au adaptat lmai greu decat normal si nu am vazut gheta care ma astepta....vina la viziera cu ca ma dadeam iarna pe curbele fantanilor de la unirii...

mi-am luat arai si e cam galagioasa,si acum am shoei.....ia-ti un shoei si nu o sa iti para rau.

 

ps:casca e putin mai mica...eu aveam s si ma stragea,s-a lasat in 2-3 saptamni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu ti-o cumpara,am eu exo 750 si casca in sine e super,viziera inschimb e dezastru,asa e la toate castile scorpio.nostea nu vezi nimic chiar daca e clara,lumina farurilor dupa contrasens ti-o difuzaeza foarte prost,practic iti vezi ochii ochii pe interiorul vizierei,eu am cazut din cauza la viziera,am trecut de la lumina la intuneric si din cauza vizierei ochii s-au adaptat lmai greu decat normal si nu am vazut gheta care ma astepta....vina la viziera cu ca ma dadeam iarna pe curbele fantanilor de la unirii...

mi-am luat arai si e cam galagioasa,si acum am shoei.....ia-ti un shoei si nu o sa iti para rau.

 

ps:casca e putin mai mica...eu aveam s si ma stragea,s-a lasat in 2-3 saptamni

 

 

Salut,

 

Sa inteleg ca probleme astea doar noapte exista, nu? Ziua ii ok?

 

Merci,

Vlad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut multa vreme un EXO 750 si e casca de care sunt cel mai multumit. Inainte am avut EXO 400. La fel de multumit, chiar daca imi era mica (!!) si ma dureau falcile dupa 30 min cu ea - era o integrala extrem de buna pentru cei 300 lei dati pe ea la vremea aceea.

 

Viziera la EXO-urile 750 e simpla, fara complicaiuni - eu unul nu am sesizat niciuna din problemele antevorbitorului. De obicei astfel de probleme sunt legate de viziere murdare - acolo da.

 

La EXO 500, viziera are sistem anti-aburire de la Pinlock (generatia noua). Teoretic mult mai bun decat EXO 750. Scorpion EXO 500/7xx (fara a folosi sistemul Airfit - deci cu el dezumflat) are cam aceeasi dimensiune cu integralele Nolan (N85 in speta).

 

Romi nu are magazin la voi in Cluj? Mymoto, ceva? Honda (astia sunt distribuitori Scorpion)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe Mecanicilor din Gruia este ceva atelier, pe stanga cum urci. Am auzit ca is ok...nu stiu sa iti spun din experienta, iti spun doar ce am auzit. :rolleyes:

 

am urcat astazi pe mecanicilor si n-am gasit atelierul cu pricina :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut multa vreme un EXO 750 si e casca de care sunt cel mai multumit. Inainte am avut EXO 400. La fel de multumit, chiar daca imi era mica (!!) si ma dureau falcile dupa 30 min cu ea - era o integrala extrem de buna pentru cei 300 lei dati pe ea la vremea aceea.

 

Viziera la EXO-urile 750 e simpla, fara complicaiuni - eu unul nu am sesizat niciuna din problemele antevorbitorului. De obicei astfel de probleme sunt legate de viziere murdare - acolo da.

 

La EXO 500, viziera are sistem anti-aburire de la Pinlock (generatia noua). Teoretic mult mai bun decat EXO 750. Scorpion EXO 500/7xx (fara a folosi sistemul Airfit - deci cu el dezumflat) are cam aceeasi dimensiune cu integralele Nolan (N85 in speta).

 

Romi nu are magazin la voi in Cluj? Mymoto, ceva? Honda (astia sunt distribuitori Scorpion)?

 

Merci,

 

Romi nu are pe stoc. mymoto incerc maine. Honda nu stiu sa fie la noi.

 

Numa bine,

Vlad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am urcat astazi pe mecanicilor si n-am gasit atelierul cu pricina :(

De la intersectia de jos, ii la ca 50-100 m pe stanga cum urci...scrie afara ''atelier bobinaj''..ceva de genu'.

 

Am fost si eu acolo, is deampulea, mi-au spus ca nu se merita sa imi faca ceva si nici macar nu mi-au spus un pret. Romani. Boti din Dambu Rotund RULEZ

Ghiavole, vezi ca e o mica,extrem de mica diferenta, chiar nesemnificativa as putea spune, intre un bobinator si un frezor/ sudor in MIG, Wig, etc :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la intersectia de jos, ii la ca 50-100 m pe stanga cum urci...scrie afara ''atelier bobinaj''..ceva de genu'.

 

 

Ghiavole, vezi ca e o mica,extrem de mica diferenta, chiar nesemnificativa as putea spune, intre un bobinator si un frezor/ sudor in MIG, Wig, etc :disappointed:

 

hm, m-am uitat chiar atent, dar azi in drum spre casa mai trec o data pe acolo, poate am mai mult noroc de data asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe str. Plevnei la sudura jenti , radiatoare etc .. nu stiu numarul.

 

 

Plevnei 73, Sympathy service mi se pare ca se numeste.

0744.761.924; 0264.415.461

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da atunci unde sa ma duk? :scratch: ...Domne pusca.l ca doara nu.i asa scump...mersi oricum pt informatie :cheers:

iti face orice sudura domnul Popa. este in incinta service-ului vechi de pe calea floresti , mai sus de magazinul non stop de piese,tot pe partea cu magazinul de piese,langa Automert(alt magazin de piese) este si portar acolo , intreaba de domnul Popa si iti zice unde sa mergi, in spate la unul dintre ateliere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu un exo1000 la 750ron mar m nou daca te intereseaza. am vb eu pt ea dar am ramas totusi la shoei.

 

 

pai la banii astia iei o casca Shoei!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

foarte bine ai facut...iti multumesc...toate cele bune si toata stima :cheers:

 

mi s-a stricat display-ul la telefon(samsung J770) si culmea culmilor toate numerele si msjele sunt salvate pe telefon....daca ma poate ajuta careva cu un numar de telefon sau adresa de la cineva care repara telefoane si are preturi acceptabile?nu neaparat sa mi.l repare doar sa.mi salveze cumva numerele de tel pe cartela....va rog mult ...sau este un program in care poti sa te uiti prin telefon cu ajutorul cablului de date?....multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte foarte mare prostie a facut moderatorul ce a sters topicul "util". acolo erau stranse informatii de ani de zile despre aproape orice.

asta catre moderatorul in cauza. nu te supara, sunt administrator pe un form foarte populat, si il moderez zilnic. dar acolo n-ai sa vezi astfel de greseli in moderare, de la nici unul dintre cei sub comanda mea. si am echipa destul de mare.

la fel si cu celelalte modificari in care ati contopit mcateva topicuri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristi si Zoran: la ce ne ajuta semnaturile voastre cu link'uri utub ? :disappointed:

Pe cei care citesc de pe orice altceva in afara de desktop'uri...numa' ne incurca :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...