Sari la conținut

Accident Gheorghe Polizu, B 201 TNT


Spanciu
 Share

Postări Recomandate

Acum aproximativ 30 de minute.

 

Moto Harley B 201 TNT.

Nu mi-am dat seama de dinamica accidentului. Era un Ford Mondeo cu fata facuta destul de praf parcat pe o strada laterala.

 

Riderul a fost luat de ambulanta si dus la Elias. Motopolitistul cu care am vorbit spunea ca ar fi fost ok si ar fi refuzat deplasarea la spital initial, dar la insistentele echipajului s-a dus pentru investigatii.

 

Era un reprezentant la fata locului din partea victimei care se va ocupa de moto dupa masuratorile politiei.

 

Am poze in cazul in care sunt necesare.

 

Sanatate si sa speram ca a scapat doar cu sperietura!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@tiran, crede-ma ca nu imi face placere si nici nu traiesc pentru asta, mi-as dori sa nu postez niciodata in rubrica asta.

 

Nici nu o fac pentru popularitate sau ceva, de asta nu pun nici pozele. Le pun in ideea in care poate cineva cunoaste persoanele implicate si se duce la spital, sau le ajuta cu ceva.

 

O zi buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

little wayne

plictisit

  • photo-thumb-60015.jpg?_r=0
  • Super Membru
  • bullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.png
  • 2,124 posts
  • Gender:Male
  • Location:SUD

Posted Today, 12:50 PM

Mi-e greata sa fac asigurare la moto citind in ultima vreme topicurile de accidente

Asiguarea e bine sa o ai , in caz de avarie , si nu numai, fiindca stau militienii la panda, mai ales acum la inceput de sezon ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

smart2cry pe unde umblii in seara asta, nu de alta dar vreau sa ies la o tura si daca ne nimerim in aceeasi zona mi-e sa nu ma tragi si pe mine in poza :)

 

vreau si eu te rog itinerariul tau pentru urmatoarele 2 saptamani.

 

intelege-ne si tu ca avem planuri si sa ne putem programa traseul cu motocicleta din timp.

 

acum, zi-ne URGENT, locul de munca si resedinta, asta nu suporta amanare, apoi, in 2 zile traseul tau pe perioada mai lunga si probabilitatea sa mergi pe unde ti-ai propus.

 

propun un comitet de supraveghera a lui smart2cry si un sistem radio prin care sa ne anuntam pe o frecventa care va fi ulterior trimisa prin PM userilor.

 

daca smart2cry, va incerca sa afle frecventa, un detasament de interventie il vor prinde (pe jos, nu incercati sa mergeti cu motocicleta in prezenta lui) si-l vor imobiliza de un stalp, legat la ochi.

colectivul de inteligenta va lucra la o strategie de deportare in franta in taberele de romani ilegali.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau si eu te rog itinerariul tau pentru urmatoarele 2 saptamani.

 

intelege-ne si tu ca avem planuri si sa ne putem programa traseul cu motocicleta din timp.

 

acum, zi-ne URGENT, locul de munca si resedinta, asta nu suporta amanare, apoi, in 2 zile traseul tau pe perioada mai lunga si probabilitatea sa mergi pe unde ti-ai propus.

 

propun un comitet de supraveghera a lui smart2cry si un sistem radio prin care sa ne anuntam pe o frecventa care va fi ulterior trimisa prin PM userilor.

 

daca smart2cry, va incerca sa afle frecventa, un detasament de interventie il vor prinde (pe jos, nu incercati sa mergeti cu motocicleta in prezenta lui) si-l vor imobiliza de un stalp, legat la ochi.

colectivul de inteligenta va lucra la o strategie de deportare in franta in taberele de romani ilegali.

:funny:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca in 12 ore am vazut 2 accidente, da, va dau dreptate, e cam dubios. O sa incerc sa plec din oras in weekend, ca sa ramaneti in siguranta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

little wayne

plictisit

  • photo-thumb-60015.jpg?_r=0
  • Super Membru
  • bullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.png
  • 2,124 posts
  • Gender:Male
  • Location:SUD

Posted Today, 12:50 PM

Mi-e greata sa fac asigurare la moto citind in ultima vreme topicurile de accidente

Asiguarea e bine sa o ai , in caz de avarie , si nu numai, fiindca stau militienii la panda, mai ales acum la inceput de sezon ...

eu nu am scos mobra de la naftalina(a se citi iernat),nu merg fara asigurare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Nu stiu exact cum s-a intamplat accidentul, pot doar sa presupun. Masina (un Ford Focus) iesea de pe Felix (strada cu sens unic) si cred ca a scos botul prea tare in Polizu unde a acrosat Harley-ul.

Cand am ajuns acolo am vazut doi motociclisti, geci de piele, casti de cruiser (jet helmets parca se numesc), pareau a fi bine, unul dintre ei parca zicea ca-l cam doare piciorul. Era o singura motocicleta (cea avariata) in zona, deci presupun ca cei doi sunt pilotul si pasagerul Harley-ului.

 

post-71050-0-32817500-1366219388_thumb.jpg

post-71050-0-11454200-1366219442_thumb.jpg

post-71050-0-19818900-1366219451_thumb.jpg

 

Se pare ca riderul a avut noroc cu acea bara cromata (sissy bar ?), care s-a indoit pana aproape de blocul motor in urma impactului. Apropo, nu ma pricep la cruisere, deci nu ma pot pronunta in legatura cu modelul de Harley.

 

O seara buna si ochii-n patru!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa incerc sa plec din oras in weekend, ca sa ramaneti in siguranta :)

 

Dacă te oferi sa faci niste ture în jurul la Cotroceni, 7.400.508 români se vor oferi să-ţi platească benzina. :moto:

 

Apropo, nu ma pricep la cruisere, deci nu ma pot pronunta in legatura cu modelul de Harley.

 

Da, e Harley, scrie pe el. Ce, sunt mai multe modele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: ... am ras pana acum la ce am citit. MA bucur ca pot rade, accidentul pare minor. Bafta rider-ului si sa-l vedem iar pe asphalt uscat, numai calare!!!

 

Cat despre initiatorul topicului .... e cam suspect si dubios ca ai prins 2 in asa scurt timp .... da o fuga la biserica si aprinde o lumanare cu multumiri !!!! :grinbandit: nu strica, cu siguranta.

 

vreau si eu te rog itinerariul tau pentru urmatoarele 2 saptamani.

 

intelege-ne si tu ca avem planuri si sa ne putem programa traseul cu motocicleta din timp.

 

acum, zi-ne URGENT, locul de munca si resedinta, asta nu suporta amanare, apoi, in 2 zile traseul tau pe perioada mai lunga si probabilitatea sa mergi pe unde ti-ai propus.

 

propun un comitet de supraveghera a lui smart2cry si un sistem radio prin care sa ne anuntam pe o frecventa care va fi ulterior trimisa prin PM userilor.

 

daca smart2cry, va incerca sa afle frecventa, un detasament de interventie il vor prinde (pe jos, nu incercati sa mergeti cu motocicleta in prezenta lui) si-l vor imobiliza de un stalp, legat la ochi.

colectivul de inteligenta va lucra la o strategie de deportare in franta in taberele de romani ilegali.

 

 

:funny:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ii platesc chiria lu asta de e prea dastept sa planga la iesirea dinspre nord a otopeniului daca-mi promite ca se uita la avioane cand pleaca demnitarii nostrii.

nu vreau sa speculez unde era asta de nu vrea sa planga in ziua in care a crapat presedintele poloniei. da? sesizati?

propun de asemnea casei albe sa-l lege pe ne-plangacis de un elicopter si sa-l vanture pe deasupra palatului prezidential din coreea de nord.

 

daca stau sa ma gandesc lui osama ii trebuia o arma d-asta.

cred ca intr-o viata anterioara a fost bacterie intr-o arma biologica.

acum e la un nivel nou, suficient sa se uite la tine cu camera...

ce n-as da pentru programul lui de somn...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...