Sari la conținut

Accident mortal, pe Centura Bucuresti ...


cry_ss
 Share

Postări Recomandate

Dinamica accidentului : motociclistul a intrat in spatele unei dube , a fost aruncat pe contrasens unde a fost lovit de o masina si aruncat in ciotul unui copac de pe marginea drumului. Decesul a fost imediat. Dumnezeu sa-l ierte.

Exact asa am inteles si eu ca s-a intamplat accidentul.

De la persoana care m-a informat am aflat ca avea 40 de ani, lucra in M.Ap.N si avea categ. A de maxim un an.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Pe mine unul, ca incepator, sectiunea asta m-a ajutat...

M-a ajutat sa imi iau un motor mai linistit pentru inceput...

Ma ajuta sa imi iau tot echipamentul pe mine chiar daca e cald afara...

Ma ajuta de fiecare data cand ma tenteaza sa bag mana in gaz in localitate...

Ma ajuta cand ma mananca sa ma dau rotund pe doua roti...

Ma ajuta sa fiu mai atent la masini parcate si la ceilalti participanti in trafic...

:10:

off topic MARE dreptate ai. Eu de 2 ani, ma dau cu un rf de 400 si sunt super multumit de el, chiar daca multi au zis sa o vand ca e japoneza si nu prea gasesc piese. E super iertatoare si sincer nu am nevoie de 250+ pe A2, imi e suficient si 160-170.

Subscriu la ce a zis colegu, de aici am invatat sa nu o ard Rosii, sa belesc ochii la tot, pisici, catei, gropi, etc.........in oras daca mergi 50-60 poti evita multe, daca te dai 90+ ti-o cam iei.

 

on topic........Dumnezeu sa-l ierte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce conteaza nume , nr de moto , marca



Fratilor, un nume, un numar de inmatriculare nu stie nimeni?



Saracul om s-a dus in lumea celor drepti si deja aici se abereaza cu niste discutii ce nu mai au nici o legatura cu subiectul . Dumnezeu sa-l odihneasca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce conteaza nume , nr de moto , marca

 

 

 

Saracul om s-a dus in lumea celor drepti si deja aici se abereaza cu niste discutii ce nu mai au nici o legatura cu subiectul . Dumnezeu sa-l odihneasca

Te ai uitat cine intreaba de nume sau nr inmatriculare ? Moto implicata in accident e TDM, cel care a intrebat conduce un TDM, eu am TDM....concluzia ? Ne intereseaza pe noi TDM istii, alti motociclisti care spera sa nu fie un prieten....etc. Daca citeai pe topic "scenarii de film" in care toata lumea isi dadea cu parerea mai intelegeam dar asa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta este un TDM 850 negru cu carenele argintii. Pe baiat il chema Neagu Relu, locuia pe undeva prin Dr. Taberei pe la Valea Oltului daca am retinut bine. Carnetul il luase anul asta, iar motocicleta acum o luna si putin. Era in drum spre serviciu. Astea sunt Cateva date sigure aflate de la un coleg de serviciu. Ce mai stiu si este in proportie de 80-90% adevarat este ca era in depasirea coloanei de masini dinspre Rosu spre Chitila, Iar dintre masinile pe care le depasea a aparaut un vehicul de pe o strada sau dint-o curte laturalnica (de pe partea dreapta), se pare ca nu a mai putut-o evita si a intrat in coliziune cu aceasta. Am inteles ca era scooterist de ani de zile si din pacate folosea aceeasi casca chinezeasca. Astazi a fost inmormantat, in urma ramanand sotia si un baiat de 16ani. Colegi lui povestesc ca era un baiat modest dar cu un suflet mare. Dumnezeu sa il odihneasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta este un TDM 850 negru cu carenele argintii. Pe baiat il chema Neagu Relu, locuia pe undeva prin Dr. Taberei pe la Valea Oltului daca am retinut bine. Carnetul il luase anul asta, iar motocicleta acum o luna si putin. Era in drum spre serviciu. Astea sunt Cateva date sigure aflate de la un coleg de serviciu. Ce mai stiu si este in proportie de 80-90% adevarat este ca era in depasirea coloanei de masini dinspre Rosu spre Chitila, Iar dintre masinile pe care le depasea a aparaut un vehicul de pe o strada sau dint-o curte laturalnica (de pe partea dreapta), se pare ca nu a mai putut-o evita si a intrat in coliziune cu aceasta. Am inteles ca era scooterist de ani de zile si din pacate folosea aceeasi casca chinezeasca. Astazi a fost inmormantat, in urma ramanand sotia si un baiat de 16ani. Colegi lui povestesc ca era un baiat modest dar cu un suflet mare. Dumnezeu sa il odihneasca.

In sfarsit, o postare la subiect.., ma dureau ochii de la atata citit de aberatii. se pare ca era incepator, Dumnezeu sa l odihneasca. Va spun sincer, nu as avea vreodata curajul sa merg zilnic cu motoreta in traficul asta bucurestean. Sansele de a ti se intampla vreun accident cu oase rupte sau si mai rau, sunt uriase! prefer sa ies in weekend sau noaptea dupa ce ajung meltenii pe la casele lor. Nici nu vreau sa ma gandesc la suferinta familiei!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit, o postare la subiect.., ma dureau ochii de la atata citit de aberatii. se pare ca era incepator, Dumnezeu sa l odihneasca. Va spun sincer, nu as avea vreodata curajul sa merg zilnic cu motoreta in traficul asta bucurestean. Sansele de a ti se intampla vreun accident cu oase rupte sau si mai rau, sunt uriase! prefer sa ies in weekend sau noaptea dupa ce ajung meltenii pe la casele lor. Nici nu vreau sa ma gandesc la suferinta familiei!

 

Multumesc frumos, asa ar trebuii sa procedeze toti, nu sa insire... avea viteza supersonica, nu a avut creier, bizonii din trafic, a intrat int-o duba si a fost aruncat pe contrasesns unde a fost lovit frontal de omasina si aruncat intr-un copac dupa care a cazut din copac in santul plin cu apa, s-a ridicat dar din cauza ca era ud a alunecat pe marginea santului si a dat cu capul de asfalt si a murit pe loc. Cunosteam cateva din detalii dar am vrut sa ma asigur ca nu incep sa scriu aberatii.

 

Ce este de retinut din acest accident si de invatat (cred ca din acesta motiv si exista acest topic) este ca in momentul in care depasim o coloana de masini oprita sau care nu se deplaseaza fluent, trebuie sa o facem cu viteza redusa pentru a putea evita sau chiar oprii in cazul in care suntem surprinsi de vehicule, persoane sau chiar animale care pot patrunde printre vehiculele aflate in coloana in banda pe care ne deplasam.

 

Sunt sigur ca se vor gasi unii care sa comenteze, dar parerea mea este ca "VITEZA FACE DIFERENTA....", fiecare intelege acest motto in felul lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Dexter2011 : Ce este de retinut din acest accident si de invatat (cred ca din acesta motiv si exista acest topic) este ca in momentul in care depasim o coloana de masini oprita sau care nu se deplaseaza fluent, trebuie sa o facem cu viteza redusa pentru a putea evita sau chiar oprii in cazul in care suntem surprinsi de vehicule, persoane sau chiar animale care pot patrunde printre vehiculele aflate in coloana in banda pe care ne deplasam.



Sunt sigur ca se vor gasi unii care sa comenteze, dar parerea mea este ca "VITEZA FACE DIFERENTA....", fiecare intelege acest motto in felul lui.

- Concluzia este cea de mai sus ! As adauga doar ca : inainte de a depasi,asigura-te ca pe stanga sau pe dreapta pe sectiunea necesara depasirii sa nu fie strazi laterale, porti de intrare la firme sau Peco, deoarece in viraj stanga fara asigurare si semnal din timp, cel depasit te poate lua cu el, iar din dreapta poate iesi din vreo curte masina in scurt virand stanga asa ca in cazul de fata.
Fata de conducerea masinii unde multe accidente iti dau o sansa, in motociclism o simpla ezitare, doar o scapare, te pot omori direct si deabinelea.
Odihneasca-se in pace !
Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

" Adaptarea vitezei la conditiile de drum".., ce cliseu, ar zice unii.., pt mine, dupa fix 20 ani de soferie din care 17 taximetrie, pot spune ca e de un adevar crud. Am auzit undeva, demult, zicala, pe care eu mi am insusit o in totalitate..," A conduce inseamna a anticipa'. Domnilor, in aceasta fraza e cuprinsa ESENTA 'soferitului" corect.., mai ales pe doua roti. Stiu, e foarte obositoare metoda, dar odata insusita, va spun din experienta mea, nu ve ti mai putea conduce altfel nici daca a ti dori. Ride safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...