Sari la conținut

Ornament


Postări Recomandate

Salut, vreau si eu un sfat cu ce pot lipi doua ornamente de plastic pe rezervor. De noua avea o banda dublu adeziva foarte buna si destul de elastica, am gasit si eu ceva asemanator in targ dar parca nu am destula incredere ca va sta la fel de bine lipita pe rezervor si mai ales in bataia soarelui.

Cu stima Ciprian.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai putea sa nituiesti ornamentul ala.Dai vreo 4 gauri si bagi 4 nituri si iti garantez ca nu mai sare de acolo!

:funny:

 

Salut, vreau si eu un sfat cu ce pot lipi doua ornamente de plastic pe rezervor. De noua avea o banda dublu adeziva foarte buna si destul de elastica, am gasit si eu ceva asemanator in targ dar parca nu am destula incredere ca va sta la fel de bine lipita pe rezervor si mai ales in bataia soarelui.

Cu stima Ciprian.

banda dublu adeziva 3M

succese :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai putea sa nituiesti ornamentul ala.Dai vreo 4 gauri si bagi 4 nituri si iti garantez ca nu mai sare de acolo!

 

Si te mai lauzi ca esti mecanic. Auzi, nituri in rezervor. De ce nu sudura? Eventual cu rezervorul jumatate plin, sa aibe loc vaporii sa se adune. Nu sare nimic, decat mobra in aer.

 

 

 

OT: Cum s-a zis mai sus, vezi ca 3M face o banda dublu adeziva super strong si destul de subtire ca sa nu se vada urat.

Editat de Wolfman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omu a glumit ce mare treaba ... e la mintea cocosului ca banda dublu adeziva, acum depinde si ce fel sunt ornamentele daca le trebuie banda din aia tip burete sau banda dublu adeziva foarte subtire, oricum nu cred ca era cazul de facut topic pe tema asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omu a glumit ce mare treaba ... e la mintea cocosului ca banda dublu adeziva, acum depinde si ce fel sunt ornamentele daca le trebuie banda din aia tip burete sau banda dublu adeziva foarte subtire, oricum nu cred ca era cazul de facut topic pe tema asta.

eeeee...bine ca altu face topic ca o gasit o urma de caca.t pe roata si se intreaba daca e al lui sau a altuia....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...