Sari la conținut

Weekend pe circuitul de la Tg. Secuiesc 14 - 16 Iunie


Denis_sbz
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 86
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Il vad si pe Cezar. :) Cand e urmatoarea iesire? Cum ati ajuns pana acolo? pe platforma/duba sau pe motoare? Ziceti si costuri....drum, cazare, masa, etc...

Remorca - doua sau trei motociclete. Eu si zahei am venit cu motocicletele pe remorca si am legat pe ea si standere.

Cei mai multi au facut plimbarea panala la circuit pe motociclete.

Au mai venit cu remorca si duba Monsters Garage & Balamuc.

Au mai fost motociclisti din zona care au venit tot pe moto si sambata o trupa de la bucuresti care n-a stat mai mult de 2 ore.

 

Sambata ne-am dat in reprizele de cer senin/semi-acoperit de nori iar duminica a fost soare pana pe la 6 cand a inceput ploaia.

Cazare-masa... fiecare dupa buget. A fost si party de sfarsit de liceu in oras.... Nici nu stiti ce ati pierdut :D De fapt nici eu, pt ca eram rupt de oboseala si am dormit lemn.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il vad si pe Cezar. :) Cand e urmatoarea iesire? Cum ati ajuns pana acolo? pe platforma/duba sau pe motoare? Ziceti si costuri....drum, cazare, masa, etc...

la mine s-a dus undeva la 700 ron tinand cont ca nu am platit cazare si mancare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cesar, cum ti s-a parut?

 

Circuitul de karting cel mai cursiv pe care te poti da in Romania.

Primele trei ture - praf tzandari. Lipsa de antrenament - am mai mult de un an de cand n-am mai mers pe nici un fel de pista. Lipsa de conditie fizica - daca vrei curse, trebuie sa te antrenezi.

Dupa acomodare am inceput sa merg mai bine dar inca imi caut trasele.

Intru destul de prudent in multe curbe si pentru ca am trase cam largi nu pot deschide gazul suficient de devreme si nici la maximum.

Cel mai bun antrenament pe care poti sa-l faci, daca vrei sa inveti sa mergi, e sa faci tura dupa tura fara sa pui frana deloc si sa te plimbi elegant doar pe trase.

la urmatoarea iesire am sa dedic jumatate de zi, cel putin, pt un astfel de mers.

Asfaltul este proaspat pus anul trecut, incredibil de aderent. Se poate merge tare cu gume de strada daca nu se bruscheaza motocicleta pe iesirea din viraje. Frana merge blana pe drept si inclinat cu orice guma decenta. Am mers si cu 848 al lui Paulinos incaltata cu Sportsmart care n-au fugit deloc deloc.

Sunt doua denivelari dar absolut lejere, nu se pierde aderenta. La sicana dinaintea liniei de start-sisore sunt trasate linii cu vopsea pentru karturi, unde aluneca putin spatele dar nimic de speriat, totul controlabil si daca iei trasa buna poti deschide gazul chiar tare fara sa alunece.

 

Multumesc Denis pentru filmare si pentru observatiile foarte bune.

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha,bravo!Deci exista un "loc de joaca" mai decent la noi!A trebuit sa se reapuce Denis de treaba ca sa-l descopere!

Vreau si euuuu! :rolleyes:

 

Balamuc a tot facut invitatii de vreo doi ani, hodorogule :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha,bravo!Deci exista un "loc de joaca" mai decent la noi!A trebuit sa se reapuce Denis de treaba ca sa-l descopere!

Vreau si euuuu! :rolleyes:

 

E innebunitor de misto!! E de mers acolo macar o data pe luna! Poate ne combinam mai multi la transport ca sa ne si permitem lucrul asta...

 

Ca sa nu mai zic ca e circuit de dreapta si il poti combina cu amckartul pentru o guma uniforma :P

Editat de anonymous
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu supermoto n-are nimeni poze? :D

Descarca arhiva pusa de mine pe wetransfer, esti si tu acolo.

 

are cineva poze cu curcubeul ala dintr-un capat in altul? :D

Am eu, stai sa urc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...