Sari la conținut

Accident Bucuresti


Mitza123
 Share

Postări Recomandate

Acum 10 min am trecut pe langa loc, accidentul avusese loc cu putin minute inainte, motociclistul/victima fusese dus la spital. Motorul era un cruiser Kawasaki, cred ca un vn800, nr B-46-KTN, soferul din cate am inteles era o persoana mai varstnica, a suferit o fractura de picior/bazin (nu am inteles exact) deschisa, de uinde si petele de sange de pe asfalt. Din cate am inteles circula pe banda 1, in paralel cu el era masina din imagine, pe banda 2. Dupa semaforul de la Brancoveanu masinii i-a fost taiata fata de catre un taximetrist care mergea din sens opus, inspre strada Alunisului. E haos in intersectia respectiva, sunt multi care forteaza orice gaura aparuta in coloana ca sa mearga inspre Alunisului, taximetristul a fortat prea tare....masina din imagine a vrut sa evite impactul cu taxi-ul (neidentificat la momentul actual) si a tras de volan, intrand pe banda motorului si lovindu-l...a cazut, si s-a invartit.

 

 

a8umv.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 min am trecut pe langa loc, accidentul avusese loc cu putin minute inainte, motociclistul/victima fusese dus la spital. Motorul era un cruiser Kawasaki, cred ca un vn800, nr B-46-KTN, soferul din cate am inteles era o persoana mai varstnica, a suferit o fractura de picior/bazin (nu am inteles exact) deschisa, de uinde si petele de sange de pe asfalt. Din cate am inteles circula pe banda 1, in paralel cu el era masina din imagine, pe banda 2. Dupa semaforul de la Brancoveanu masinii i-a fost taiata fata de catre un taximetrist care mergea din sens opus, inspre strada Alunisului. E haos in intersectia respectiva, sunt multi care forteaza orice gaura aparuta in coloana ca sa mearga inspre Alunisului, taximetristul a fortat prea tare....masina din imagine a vrut sa evite impactul cu taxi-ul (neidentificat la momentul actual) si a tras de volan, intrand pe banda motorului si lovindu-l...a cazut, si s-a invartit.

 

 

a8umv.jpg

Sfat: Impactul cu taxiul nu se evita! Se savureaza!

Taximuistul este autorul moral al accidentului.... stim cu totii ca nu exista legislatie pentru asta...

B 30 MDS..... GUILTY!

 

Sanatate!

Editat de TM06UFO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alt sofer (cuvant urat), din descriere mi se pare ca la luat in roata spate sau lateralul rotii spate pe moto. Ala degeaba era mos, in primul rand a fost (cuvant urat). O luam de la capat cu autorii morali? Taxiul a facut ce stie mai bine insa medeseul ce evita cand a tras de volan? Copacul? Unde se uita? Ca in laterale e clar ca nu. Merita din plin pedeapsa ce-l asteapta pentru ca nu a pastrat distanta de siguranta, a fortat si l-a surprins un taximetrist. Deja e lista prea lunga la cate greseli pot sa observ doar din spatele tastaturii.

A facut cineva un cadru mai larg la busitura asta? Mi se pare ca nu era nici macar in intersectie, mosul ca sa se sperie eu cred ca accelera si probabil a fortat semaforul de aici reactia lui total nepotrivita. Mai intai franezi, daca ai unde sa eviti dai drumul la frana si tragi de volan, nu se poate asa ceva! Din pacate e nevoie de sange ca sa scapam de leprele astea din trafic :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Goldberg

Sfat: Impactul cu taxiul nu se evita! Se savureaza!

Taximuistul este autorul moral al accidentului.... stim cu totii ca nu exista legislatie pentru asta...

B 30 MDS..... GUILTY!

 

Sanatate!

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Falkenberg, bine ca m-ai pus sa editez ditamai postarea despre soferii de week-end ca nu citisem textul, m-am dus direct la poze :)

Pozitia motorului e mult mai conforma cu articolul desi locul unde sunt oprite vehiculele e cam ciudat. Mi-am stor un pic neuronul sa inteleg cum a ajuns moto in pozitia aia si tot dadea cu virgula. Virat moto stanga in intersectie pare mult mai corect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze, se pare ca am inteles eu gresit ce povestea soferul politistului...ca el zicea de ceva taxi, probabil nu am prins eu bine. Oricum..sa fie insanatosirea grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut si eu pe acolo si cu 1 iunie era un haos de nedescris, efectiv nu aveai pe unde sa te strecori cu motorul. Cand am trecut eu am vazut motorul si politie dar motorul era ridicat si pus pe trotuar. o masina spala in zona acolo. amcrezut ca motorul era parcat acolo.

In fine intersectia aia o cunosc foarte bine si e nebunie, mai ales astazi cand au iesit toti soferii profesionisti ca de ne place sa mergem in parc cu masina si daca se poate sa o parcam chiar la intrare, e perfect.

Insanatosire Grabnica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sfat: Impactul cu taxiul nu se evita! Se savureaza!

Taximuistul este autorul moral al accidentului.... stim cu totii ca nu exista legislatie pentru asta...

B 30 MDS..... GUILTY!

 

Sanatate!

OnTopic. nimeni nu a spus nimic concret despre "raidar" OffTopic. Gion, tu nu ai viata! Esti din Timisoara si vb de intersectiile din bucale? Tu postezi in orice, in orice topic. GET A LIFE!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...