Sari la conținut

Uleiurile Elf


alexutzzz
 Share

Postări Recomandate

Eu am pus la masina si rezultat fff prost nu avea presiune de ulei mai deloc se aprindeau becurile cand era motorul cald , l-am schimbat si a mers ok , iar pt 2 T nu am folosit .

 

Eu am pus la masina si rezultat fff prost nu avea presiune de ulei mai deloc se aprindeau becurile cand era motorul cald , l-am schimbat si a mers ok , iar pt 2 T nu am folosit .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ulei Elf adevarat nu prea gasesti in Ro. Ce ajunge aici e de obicei contrafacut.

 

Pt. masini daca vrei iti sugerez ulei Liqui Molly. Pentru moto 2T foloseste Motorex sau Yacco. Eu am pus din astea la o Yama de 125 2T si merge brici, chiar ma mir ca nu trebuie segmentata ca de cand o chinui... :lol:

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la rs am bagat pana acum MOTOREX ...toti mecanici mi au recomandat MOTUL......o sa merg pe motul.....dar la elf aveam o combinatie sa il iau la juma de pret si de aia eram interesat....si cum tin la moto nu risc:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gogule....off.....caracteristicile mah:)

hai care ati folosit pareri ....pareri...si iar pareri

Nu cunosc exact provenienta elf la noi. In general cele mai bune uleiuri se fabrica in Franta si Belgia.

Eu personal folosesc numai ulei Motul(2T&4T).Am Motul 2T full synt ,ester(varf de gama 2T la motul) la 50Ron+ trans[tel.0745/262471] :burnout: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am pus la masina si rezultat fff prost nu avea presiune de ulei mai deloc se aprindeau becurile cand era motorul cald , l-am schimbat si a mers ok , iar pt 2 T nu am folosit .

 

Eu am pus la masina si rezultat fff prost nu avea presiune de ulei mai deloc se aprindeau becurile cand era motorul cald , l-am schimbat si a mers ok , iar pt 2 T nu am folosit .

 

ÂŞi în afară de faptul că nu ai presiune în baia de ulei, mai Âşi spumează în draci!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ÂŞi în afară de faptul că nu ai presiune în baia de ulei, mai Âşi spumează în draci!!

Man unde ai citit presiunea din baia de ulei cat este de mare sau mica poate compresia ta din cilindrii se afla pe acolo :ok: :wave: apropo de topic e de c a c a t uleiul elf la fel ca si aralul orice indicativ :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

motul nu e cel mai bun 2t! iar fumul nu este absolut deloc relevant! pt 8-12(13).000 constant altceva e bun! si mai scump! dar nu va spun ca ar insemna sa dau afara unele secrete de ale mele, desi spun multe altele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...

Întâmplător am dat de acest topic. (Search in Google).

 

Chiar nu vă înțeleg. Tare curios sunt, cine a folosit ulei elf în moto. Nu de altceva dar, Paris-Dakar a fost sponzorizat de elf Âşi nu am auzit, de cineva nu a terminat cursa din cauza uleiului.

DeÂşi este posibil că băieții care participau, mergeau doar pe drumuri asfaltate...:) :)

Explicați-mi Âşi mie de ce este cel mai bun ulei Castrol Âşi Motul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu pana acum la scuterul meu in 2 timpi bagam omv bixxol... dar am auzit ca nu e cine stie ce...si m-am gandit sa-l schimb. si tocmai imi zisese un om care lucreaza la curierat cu scuterul ca are de vanzare ulei valvoline sigilat special pt 2 timpi si il da la 15 lei litrul. i-am zis sa-mi aduca 2 litrii si mi-a adus, dar ma gandeam sa nu-l pun in rezervor peste celalalt ca poate sunt diferite... si nu se amesteca calumea... voi ce ziceti? e bun valvoline? si... sa-l pun peste celalalt in rezervor? sau sa-l golesc mai intai?ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mobile cel mai bun ulei zic eu

 

Mobil este cel mai bun...de ce???

Mobilul de la noi nu are nici o tangență cu Mobil 1 din state.

Editat de kpax
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Întâmplător am dat de acest topic. (Search in Google).

 

Chiar nu vă înţeleg. Tare curios sunt, cine a folosit ulei elf în moto. Nu de altceva dar, Paris-Dakar a fost sponzorizat de elf şi nu am auzit, de cineva nu a terminat cursa din cauza uleiului.

Deşi este posibil că băieţii care participau, mergeau doar pe drumuri asfaltate...:) :)

Explicaţi-mi şi mie de ce este cel mai bun ulei Castrol şi Motul.

pai numai daca ne uitam in competitii si vezi cati folosesc ulei Motul iti dai seama de ce. Faptu ca la paris dakar unu din sponosri a fost elf nu inseamna ca toti competitorii au folosit elf.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai numai daca ne uitam in competitii si vezi cati folosesc ulei Motul iti dai seama de ce. Faptu ca la paris dakar unu din sponosri a fost elf nu inseamna ca toti competitorii au folosit elf.

 

 

Nu zic că Motul nu este un ulei bun, ar fi o aberație. Este ulei recomandat de Subaru.

Dar hai să fim serioÂşi.

 

Încercați odată să cereți un alt ulei decât cel disponibil în service-ul la care mergeți.

:)

Fiecare service sau fiecare echipă dacă este finanțat de un producător de lubrifiant, nu o să recomande altceva, ba din contră va face reclamă negativă la concurență.

 

Eu sincer nu dau cu 5-7 euro mai mult pentru un litru de ulei cu care merge Rossi sau Hopkins, ajunge Âşi uleiul lui Puniet.

Să nu crezi nici o secundă că uleiul pe care foloseÂşte Rossi and Co. vei regăsi vreodată pe rafturile magazinelor.

 

Dacă Stoner câÂştigă GP-ul, Shell va fi cel mai bun ulei??????

Editat de kpax
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...