Sari la conținut

Transalpina-Transfagarasan, 13-14 iulie


Beatrice
 Share

Postări Recomandate

1. Beatrice - ER6N


2. Alex - EN500


3. Stefan - R125


4. Ionut - ER6F


5. Cristi - F4i


6. George - ZX6


7. Victor - FZ6


8. Marius - Trimph Rocket 3


9. Sebi - F650 + pasagera


10. Dragos - Hornet


11. Cristi - SV650 + pasagera


12. Costel - EN500


13. Andu - GSR600


14. Mihai - Hornet


15. "Prietenul lui Ionut de la care astept un semn" :ph34r: - Hornet



O sa mai rezerv niste camere... :)


Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cat costa cazarea ? Linkul de pe prima pagina nu merge. Trebuie sa dorm sa ma gandesc ca tare ma bate gandul sa ma alatur voua...desigur, eu trebuie sa plec de pe la 4 30-5 dimineata ca sa va prind la 7 30. Transalpina am facut-o anul trecut si este ok dar transfagarasanul cum mai este? Stiu ca dupa Curtea de Arges sau Vidraru, in sus, era o portiune unde iti trebuia jeep sa o parcurgi, au facut-o?



L.E. am vazut ca este si cineva cu R125, este in stare sa mearga sa nu distruga mersul grupului ? Nu este problema de top speed dar R125 accelereaza mai greu, mai ales pe munti, s-ar putea sa il distruga sau sa ne enervam ca nu se merge constant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit :rusinica:

 

Drumul nu stiu cum este, dar din ce am citit pe forum de la altii care au facut Transfagarasanul, este cat de cat ok.

 

Cazarea costa 70 lei camera, 1 pat. 85 lei camera dubla, 2 paturi.

Editat de Sei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca se mai pot rezerva cateva camere. Joi ar fi ultima zi...

Editat de Sei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ei io ajuta bunul Dumnezeu si lui Stefan sa schimbe jucaria aia mica , dar este de admirat cum poate totusi sa tina pasul cu dihanile astea mai mari , cred ca o tine numai pe rosu ,inca o data merita tot respectul pt stilul de conducere ,naspa pt el sunt atostrazile acolo nu mai are ce sa faca , noroc pt el cu nu prea sunt :peace: .

 

Bea . vezi ca 90% vine si PANTHER-ul totul este de vreme am mai spus .

Editat de vik55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@vik55 - de ce spui omului ca "o are mica"? de'aia isi iau toti pustanii R6. Doar pt ca ai o motocicleta cu care mergi la relantiu(:blbl:) nu inseamna ca el nu se poate tine dupa noi sau ca nu se poate bucura de mobra pe care mi'as fi dorit sa o am cand am intrat in randul motociclistilor :alcy: Cand va fi timpul, isi va lua alta.

 

Am zis!! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L.E. am vazut ca este si cineva cu R125, este in stare sa mearga sa nu distruga mersul grupului ? Nu este problema de top speed dar R125 accelereaza mai greu, mai ales pe munti, s-ar putea sa il distruga sau sa ne enervam ca nu se merge constant.

Drumul e ok de mers; cat despre pitic, numai cu mine a facut vreo 10.000km prin munti.

O sa vezi ce fum ne da la toti pe curbe asta micul cu motoru' lui cu consum nesimtit de 2 jumate :crack:

 

Salutare,

 

Care e limita pentru confirmare Beatrice? Banuiesc ca problema e cu rezervarile, s-au facut deja?

 

Multumesc.

Ai PM.

Oricum trebuie sa mai rezerv vreo 2 camere. Limita de confirmare e maine dimineata.

 

Ei io ajuta bunul Dumnezeu si lui Stefan sa schimbe jucaria aia mica , dar este de admirat cum poate totusi sa tina pasul cu dihanile astea mai mari , cred ca o tine numai pe rosu ,inca o data merita tot respectul pt stilul de conducere ,naspa pt el sunt atostrazile acolo nu mai are ce sa faca , noroc pt el cu nu prea sunt

 

Bea . vezi ca 90% vine si PANTHER-ul totul este de vreme am mai spus .

Deci te trec pe lista? :D

 

Pe rosu? Nu, niciodata... trebuie sa va straduiti mai mult ca sa ajung eu pe rosu :crack:

Asta micu', pune mana si ia-ti motor mai mare!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci te trec pe lista? :D

 

Da draguto da .........................

 

 

 

Pe rosu? Nu, niciodata... trebuie sa va straduiti mai mult ca sa ajung eu pe rosu :crack:

 

 

Da ,,,,,, vom vedea ,,,,,,pune ceva naftalina in benzina sa detoneze mai bine ,asta era o smecherie pe care o faceam acum 100 de ani pe vremea cund alergam eu la Metalul cu un CZ de 175 cm ,,,,,,,,,habar nu aveti voi ce a fost si cum te ridicai cu el pe o roata [ 23 cp / 2 timpi ] ,,,,,deci tu asta micu ai inceput sa-ti ascuti dintisori de lapte ,,,,,,,,,,,, :-L .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plecarea aia ramane la 7:30? pentru unii e foaaaaarte greu sa se trezeasca la 6 dimineata

Eu ce sa mai zic ca vin de undeva, aproape de Giurgiu? :))

7.30 e adunarea +/- sfertul academic.

 

Si nu ma injurati (prea mult) daca intarzii.

Prietenii stiu de ce :ph34r:

 

Deci te trec pe lista?

 

Da draguto da .........................

1. Beatrice - ER6N

2. Alex - EN500

3. Stefan - R125

4. Ionut - ER6F

5. Cristi - F4i

6. George - ZX6

7. Victor - FZ6

8. Marius - Trimph Rocket 3

9. Sebi - F650 + pasagera

10. Dragos - Hornet

11. Cristi - SV650 + pasagera

12. Costel - EN500

13. Andu - GSR600

14. Mihai - Hornet

15. Bogdan - Hornet

16. Victor - BMW GSA

17. Mihai - DL650

Pfff... Si i-am promis cuiva ca nu lungesc lista... Iertare Imparatia Dumneavoastra! :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt mine e ok, ca deja ma trezesc la 7 pt plecare dupa 8. Propun pentru regrupare/pauza/alimentare punctele A si/sau B de pe traseul din link (partea pana in valcea/horezu). B este un OMV foarte mare care e numai bun de grupuri mari si foarte mari.

 

Harta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2/3 opriri intre Pitesti si Novaci.

La punctul C, alimentare. In rest opriri scurte.

 

Trebuie sa oprim si de unde incepe Transalpina, in Novaci, sa stim ca suntem toti.

Editat de Sei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca anunt aproape in ultima clipa. Nu pot merge pentru ca a mea iubita motoreta va fi la doctor pana luni....!!! Imi pare foarte rau ca nu pot savura cu voi toate cele ce se vor intampla pe traseu...dar nu a fost alegerea mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...