Sari la conținut

Accident in Neamt - Dumbrava Rosie


Scarto
 Share

Postări Recomandate

Treceam azi cu masina prin Dumbrava Rosie (iesirea spre Savinesti) si-am vazut o motocicleta facuta cam praf in partea de fata.. si un Clio (sau Symbol). N-am vazut motociclistul... stie cineva mai multe detalii despre fapta?

 

432wo9Wl.jpg

 

PDidS6dl.jpg

Editat de Scarto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici noi de aici nu stim foarte multe. Un lucru cert e ca motociclistul are o mana rupta si ceva julituri sa le spun asa(nu stiu daca asta e de bine sau de rau). Mergea pe banda de langa axul drumului, a trecut pe banda a doua si in acel moment masina din fata a facut aceeasi manevra fara sa se asigure. Cam asta stiu eu.

Oricum TRAIESTE si asta se pare ca a ajuns un scop pentru noi. Numai bine lui si colegilor pe doua roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici noi de aici nu stim foarte multe. Un lucru cert e ca motociclistul are o mana rupta si ceva julituri sa le spun asa(nu stiu daca asta e de bine sau de rau). Mergea pe banda de langa axul drumului, a trecut pe banda a doua si in acel moment masina din fata a facut aceeasi manevra fara sa se asigure. Cam asta stiu eu.

Oricum TRAIESTE si asta se pare ca a ajuns un scop pentru noi. Numai bine lui si colegilor pe doua roti.

stii cumva despre cine este vorba?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De pe siteul Politiei:

 

Accidente rutiere

În ziua de 02.07.2013, în jurul orei 14.15, pe DN 15, în localitatea Dumbrava Roie sa produs un accident rutier din care a rezultat un rănit usor, în următoarele împrejurări:

 

 

Din cercetările efectuate de politisti sa stabilit că în timp ce M. Constantin, de 26 de ani, din Piatra Neamt, conducea o motocicletă, nu a păstrat o distantă suficientă fată de autoturismul condus de B. Nicoleta, de 55 de ani, din Săvineti, care circula in aceeasi directie de mers, intrând în coliziune cu partea din spate al acestuia. In urma impactului autoturismul a pătruns pe sensul opus de mers i a părăsit partea carosabilă prin stânga, oprinduse pe spatiul verde, iar motocicleta a părăsit partea carosabilă prin dreapta, răsturnânduse pe câmp, răninduse usor conducătorul acesteia. În cauză a fost întocmit dosar penal

Editat de Scarto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergea pe banda de langa axul drumului, a trecut pe banda a doua si in acel moment masina din fata a facut aceeasi manevra fara sa se asigure.

Din poză apar două benzi pe sens. Dacă ambele vehicule eram pe banda de lângă axul drumului şi au trecut pe banda "a doua" înseamnă că tu nu-ţi meriţi carnetul.

Editat de Andry
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...