Sari la conținut

Cheia- Siriu, sambata 13.07


The Mentalist
 Share

Postări Recomandate

Baietii din Valenii de Munte :P ..din Maneciu era un prieten la care a fost depozitata motoreta..."Naluca de pe Cheia"(aricioplanul), are ceva ani in spate si un stil de pilotaj foarte bun..

Ne-a povestit despre faimoasa depasire si a fost una simpla intr-o curba cu vizibilitate, mister elucidat.

Multumesc Dragos, oricum mai am de invatat pana va prind din urma.

O sa incerc sa urc si una din filmarile de sambata, desi am avut problema cu camera, s-a aburit din cauza diferentei de temperatura, citisem ca exista problema asta, in Bucuresti nu mi s-a intamplat, o sa merg sa ii iau un accesoriu pentru asa ceva.

Editat de aricioplanul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 116
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Multumesc Dragos, oricum mai am de invatat pana va prind din urma.

O sa incerc sa urc si una din filmarile de sambata, desi am avut problema cu camera, s-a aburit din cauza diferentei de temperatura, citisem ca exista problema asta, in Bucuresti nu mi s-a intamplat, o sa merg sa ii iau un accesoriu pentru asa ceva.

Nu-i vorba de prins din urma..acelasi lucru pot sa-l zic si eu cand,la drumul dus, am tras unpic sa va ajung dar fara succes :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Sa imi zici si mie cum pacalesti pasagera sa stea pe ZX10, ca imi iau si eu...

.

 

Pasagera nu a trebuit să fie convinsă, Kawasaki rulz. Îmi place cum se stă pe ea. Şaua e înaltă si destul de confortabilă, singura buba este poziţia pasagerului în momentul unei franari bruşte...vine foarte în mâini si mai tre să arcuiasca si spatele că să fie totul perfect (poziţia pisicii :D). Per ansamblu, ZX10 e o motocicleta bestiala

Editat de Samira
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hei, felicitari ! Pai cu maner nu e mai OK ? Cum ti s-a parut ?

Da Kawa rulz...de acord ! Isi msi dau ei cu stangul in dreptul cateodata sI umbresc initiative ca Z1 sau GPZ900R...dar in ptincipiu...rulz :)

.

Pasagera nu a trebuit să fie convinsă, Kawasaki rulz. Îmi place cum se stă pe ea. Şaua e înaltă si destul de confortabilă, singura buba este poziţia pasagerului în momentul unei franari bruşte...vine foarte în mâini si mai tre să arcuiasca si spatele că să fie totul perfect (poziţia pisicii :D). Per ansamblu, ZX10 e o motocicleta bestiala

 

Dezvolta un pic...

o fi kavasaki o super moto insa SIRIU NU E PENTRU EA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer ... imi place mai mult pe verde .... si cu pasagera IN HOTEL

 

asta daca mai ajung ... ca uite ce zic astia aici:

 

According to data published in 2007 by the Insurance Institute of Highway Safety in the USA, the ZX-10R has that country's highest collision damage loss claim rate of any motorcycle registered between 2000 and 2006.[2]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapanesti sanatos! Sa ai / aveti calatorii / momente cat mai frumoase !

Arata asa cum ma asteptam... arata foarte bine !

 

Am inteles si sunt de acord cu tine...cred ca e valabil si pentru majoritatea celorlalte SS-uri moderne, nu numai pt. zx10. Insa cred ca se datoreaza si tipului de consumator care se indreapta spre aceste motociclete. Nu cred ca Niko face parte dintre respectivii...dar ceva prudenta in plus nu strica...Asadar, alatura-te si ureaza-i numai de bine... ;)

sincer ... imi place mai mult pe verde .... si cu pasagera IN HOTELasta daca mai ajung ... ca uite ce zic astia aici:According to data published in 2007 by the Insurance Institute of Highway Safety in the USA, the ZX-10R has that country's highest collision damage loss claim rate of any motorcycle registered between 2000 and 2006.[2]

Plus ca mai e si un fel de marketing...sinistru, dar astfel de statistici atrag si mai mult pe unii temerari.

 

Trebuie sa recunosc ca si mie imi place mai mult pe verde...poate o vopseste :))

De aceea imi place mult si BMW-ul tau, poate sa am ocazia sa il vad mai de aproape...

Editat de marius317
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Verde nu, albastru POATE. Pe negru imi place mai mult,mai ales ca o face destul de slim, iar emblemele Kawasaki (argintii) se vad foarte bine pe negru.

 

Marius, manerul nu imi place deloc, nici sa nu aud de asa ceva!

 

Ianachim, daca e sa o luam asa, foarte multe motociclete nu se pliaza pe traseul Cheia-Siriu si cu toate astea le vedem saptamanal pe acolo... Abia astept sa fac Cheia-Siriu cu ea sa vedem cat de (ne)potrivita e. Momentan am facut doar o Cheia Mica si mi s-a parut senzatie :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea, vizual pare o idee buna manerul ala pe rezervor, dar practic... :nono:.

 

Daca e de plastic probabil ca flexeaza sus-jos la un drum cu denivelari, daca e de metal, atenteaza grav la integritatea dotarii pilotului in caz de zbor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ kriminal - mai slabeste, porcule!

E de la geaca. :)))

 

Parerea mea, vizual pare o idee buna manerul ala pe rezervor, dar practic... :nono:.

 

Daca e de plastic probabil ca flexeaza sus-jos la un drum cu denivelari, daca e de metal, atenteaza grav la integritatea dotarii pilotului in caz de zbor.

 

Asa am auzit si eu despre manerele astea de rezervor. Dar pana la urma ce motivatie mai buna sa mergi cu grija poti avea decat asta? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pasagera se simte mai bine cu el...asta e important...

Imposibil sa atenteze la bagaj...poate pe un alt tip de motocicleta...cred ca e o impresie / temere care circula nefondat...nu pot sa-mi imaginez cum te-ai putea agata in el, iar ultima data cand am verificat nu imi lipsea nimic... :) Pasagera hotaraste daca il vrea sau nu...manerul, desigur ;)

Parerea mea, vizual pare o idee buna manerul ala pe rezervor, dar practic... :nono:.

 

Daca e de plastic probabil ca flexeaza sus-jos la un drum cu denivelari, daca e de metal, atenteaza grav la integritatea dotarii pilotului in caz de zbor.



De o Transalpina nu are nimeni chef ?

Editat de marius317
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.............

 

 

De o Transalpina nu are nimeni chef ?

Ba da,eu am de gand sa bifez in fiecare an o Transalpina si un Transfagarasan, chiar daca Trans-ul il fac doar jumatatea dinspre Brasov.

Daca ai rabdare bagam mai incolo, eu plec in Grecia o saptamana, apoi trebuie sa mai pun un ban de-o parte de cauciucuri,deci cam final de august,inceput de septembrie daca te coafeaza. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...