Sari la conținut

Cheia- Siriu, sambata 13.07


The Mentalist
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 116
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

un baiat parca cu nr de Arges cu Zet @nr (cu XX negru) ,nu am vazut asa ceva pe Cheia in viata mea ,zici ca avea statie cu cineva din fata de ii spunea sa se bage ca e liber,e peste tot ce am vazut pe internetul asta (pe cuvant),mi-am facut cruce

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Onda :)

 

Daca tot spui "ritm sustinut", da si cateva detalii (sat, extern, viteza medie, top). Momentan sunt in Neamt, poate ma bag in we la o tura, asta daca nu ma duc pe Toplita-Tihuta :)

Editat de Gixu.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Onda :)

 

Daca tot spui "ritm sustinut", da si cateva detalii (sat, extern, viteza medie, top). Momentan sunt in Neamt, poate ma bag in we la o tura, asta daca nu ma duc pe Toplita-Tihuta :)

Pai top-speed-ul se atinge probabil pe portiunile de DN1, centura Ploiesti-ului, etc. Apoi incep curbele si acolo vitezele sunt mici. Prin localitati cu 20-30km in plus fata de legal, nimic spectaculos.

 

 

Si eu am sa confirm din nou vineri, sa vedem ce zic si prognozele, daca se anunta ploi nu ies.

Editat de the mentalist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Onda :)

 

Daca tot spui "ritm sustinut", da si cateva detalii (sat, extern, viteza medie, top). Momentan sunt in Neamt, poate ma bag in we la o tura, asta daca nu ma duc pe Toplita-Tihuta :)

 

Cum poti sa renunti la Tihuta pentru o Cheia? :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot esti aproape baga Tihuta si Mestecanis sau Toplita. Nu se compara cu Cheia si e mult mai putin periculos chiar daca vitezele sunt mult mai mari. Mersul tare pe Cheia e sinucidere, pana la urma tot intalnesti un tir care il depaseste pe altul. Am si pe filmare o intamplare din asta, bine ca nu aveam viteza. Cheia ramane un compromis ca e aproape de Bucuresti.

E posibil sa am un drum prin Bv, iar Cheia+Siriu era varianta fun inainte de a ma intoarce in Piatra. Pe Tihuta n-am fost niciodata :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce tot ii dati cu Tihuta asta,suriorilor? Asta nu e intre Bistrita si Vatra Dornei pe la mijloc asa? N-am fost niciodata cu motocicleta pe acolo, doar cu masina si asta acum ceva ani cand faceam Cluj-Vatra Dornei.

 

Cam cum poate un bucurestean sa plece intr-o excursie de o zi pana acolo?Vorbim sa vorbim vorbe... Din pacate cel mai satisfacator traseu pentru iesire o zi din Bucuresti asta e, Cheia-Siriu.

 

Sau pe Cheia bulgareasca, pasul Shipka, dupa Veliko Turnovo, dar asta alta data, intr-o editie viitoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie, raceri, pe transalpina e f f misto, mult mai misto decat pe Cheia :) merita, chiar daca e mai departe.

 

Niko, nu vrei o transalpina de 2 zile? eventual ne sincronizam si cu grupul care pleaca weekendul asta acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie, raceri, pe transalpina e f f misto, mult mai misto decat pe Cheia :) merita, chiar daca e mai departe.

 

Niko, nu vrei o transalpina de 2 zile? eventual ne sincronizam si cu grupul care pleaca weekendul asta acolo.

Nope, e prea mare cheltuiala, duminica avem ceva treburi, mai e si cursa :), alta data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vorba lui niko cheia siriu e cea mai satisfacatoare pt un bucurestean ca si cheltuilei.. dar sa stii ca si transalpina merge intr-o zi doar ca nu are sens ..daca tot mergi acolo se merita sa opresti in sibiu/paltinis si te intorci a 2-a zi pe transfagarasan.. asta e tura care o fac an de an prin octombrie... e mai liber .. si de fiecare data am prins vreme buna ..ce-i drept pe transfagarasan a fost mai frig fata de transalpina.

gixule ... cand ziceai ca te intorci in buc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce tot ii dati cu Tihuta asta,suriorilor? Asta nu e intre Bistrita si Vatra Dornei pe la mijloc asa? N-am fost niciodata cu motocicleta pe acolo, doar cu masina si asta acum ceva ani cand faceam Cluj-Vatra Dornei.

 

Cam cum poate un bucurestean sa plece intr-o excursie de o zi pana acolo?Vorbim sa vorbim vorbe... Din pacate cel mai satisfacator traseu pentru iesire o zi din Bucuresti asta e, Cheia-Siriu.

 

Sau pe Cheia bulgareasca, pasul Shipka, dupa Veliko Turnovo, dar asta alta data, intr-o editie viitoare.

 

Bai niko, tre' sa recunosc ca am ramas surprins la postul asta. Pana mea, stiam ca ai ceva sesoane moto in spate, mai ai si o motocicleta (o fi ea imprumutata) care e destul de ok pentru ture mai lungi si cu toate astea vad ca te invarti in jurul cozii ca si plimbari. Asa ca si idee si probabil ca mai pot confirma si altii asta: daca ar fi sa dau note la traseele Tihuta si Cheia, Tihuta ar fi de nota 10, pe cand Cheia la mai mult de 6 nu cred ca se ridica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are ceva sezoane .. dar e doar fitzobiker de weekend :)))

omu are treaba si nu are la dispozitie decat o zi .. cheia siriu e ok.. curbe peisaj drum destul de ok .. ce-aveti domne cu omul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai niko, tre' sa recunosc ca am ramas surprins la postul asta. Pana mea, stiam ca ai ceva sesoane moto in spate, mai ai si o motocicleta (o fi ea imprumutata) care e destul de ok pentru ture mai lungi si cu toate astea vad ca te invarti in jurul cozii ca si plimbari. Asa ca si idee si probabil ca mai pot confirma si altii asta: daca ar fi sa dau note la traseele Tihuta si Cheia, Tihuta ar fi de nota 10, pe cand Cheia la mai mult de 6 nu cred ca se ridica.

Acu stau si ma gandesc cati din cei care ii cunosc de pe aici au ajuns pe Tihuta....hmm...nu-mi vine niciunul in minte. Am fost pe o raza de 500km in jurul Bucurestiului cam in toate directiile, dar uite ca Meca motociclismului nu am vazut-o. Poate pe viitor...cine stie!?

 

Oricum, nu prea mai am chef de ture lungi cu motoreta, vreau sa scap de sport-touring si sa iau un sport cu care sa mai fac un Amckart,Targu-Secuiesc, poate Serres sau alte circuite mari cand oi mai da de bani,etc.

Sa mergi mult doar ca sa te doara fundu nu reprezinta un challenge pentru mine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu stau si ma gandesc cati din cei care ii cunosc de pe aici au ajuns pe Tihuta....hmm...nu-mi vine niciunul in minte. Am fost pe o raza de 500km in jurul Bucurestiului cam in toate directiile, dar uite ca Meca motociclismului nu am vazut-o. Poate pe viitor...cine stie!?

 

domnu' Inspektor (sunt convins ca e cunostinta comuna) a facut Tihuta.

 

Sa mergi mult doar ca sa te doara fundu nu reprezinta un challenge pentru mine :D

 

ai sa ramai surprins dar sa stii ca mai exista si motociclete cu care poti face ture lungi fara sa te doara fundu', in acelas timp oferind si un fun factor pe viraje.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...