Sari la conținut

Rupt cablu acceleratie- solicit ajutor urgent


RENEGADE
 Share

Postări Recomandate

Mi se rupe cablul de accelerati foarte curand dar am vazut asta din timp. Cine poate sa-mi repare cablul, adica sa imi schimbe miezul/ cablul de otel cu unul nou si cat mai durabil. Am cablul original pentru dimensiuni. Locatie Otopeni! Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E reprezentanta Harley la Baneasa, cu siguranta poti vorbi cu paznicii sa lasi motorul acolo si sa ajungi cumva in oras (ai autobuz ce te aduce-n centru).

 

Mai sunt baietii de la Ambulanta Moto cu platforma si tot ce trebuie, uite mai jos niste numere de telefon

 

 

De sambata 22 iunie pana duminica 7 iulie voi fi plecat din oras si partial si din tara. Telefonul il iau cu mine, dar activitati de service nu voi mai presta.

Raman la dispozitia voastra colegii mei - Daniel (Mexykanu) 0741-095-483 pentru piese si mici interventii in service si Calaj 0728-558-762 pentru transport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor. Este putin urgent dar nu mor fara el. Maine sun pe colegul kikiroz daca este cazul.

Oricum primul drum e la Harley in Baneasa. Daca nu rezolv aolo apelez la sursele voastre.

Lasa-mi si numarul lui TNG.

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da-i a doua,treia,coishpea,cum mere bine tzoagla, si du-te la TNG

Recomand @TNG - doar ce m-am intors de la el dupa o revizie la moto .

Editat de ctrad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru urgente din astea e bine sa ai la tine un kit de reparat cabluri de la Louis. are miezuri si nipluri, e joaca de copii sa il inlocuiesti pe ala care se rupe.

 

Problema e ca daca un cablu a inceput sa se rupa in principiu si camasa e uzata deci urmatorul miez va tine mult mai putin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e chiar asa simplu. La mobra mea trebuie sa dau tot jos pana la capacul de la chiuloasa ca sa pot sa il schimb. Cum plec fara nici o cheie la mine, greu sa cred ca o sa gasesc toate sculele de care am nevoie pe marginea drumului. In garaj, da , e o operatiune usoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nush cum o fii la altii dar eu cand aud din astea imi amintesc cum mi-am rezolvat o problema din asta cu 10 RON si 30 min de lucru :)

PS - incercati sa ungeti cablurile in camasa, asta va prelungi enorm viata oricarui cablu de comanda

Editat de Roni
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se rupe la capatul dinspre mansonul de acceleratie, langa bila de plumb. Nu cred ca si camasa sa fie uzata. A fost uns cablul dar uite ca dupa 3 ani a cedat.

Cine imi spune si mie numarul de telefon de la TNG si unde e localizat? Multumesc.



PS: TNG nu lucreaza pe Harley!



REZOLVAT LA HD BUCURESTI!

 

MULTUMESC!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...