Sari la conținut

Retapitare sei in Bucuresti ?


Postări Recomandate

Salut,

 

Retapiteaza cineva sei in Bucuresti? Ma intereseaza pentru un BMW F650.

 

Daca tot am deschis topicul asta, mai pun o intrebare : unde pot schimba cauciucurile la motocicleta in Bucuresti? O vulcanizare moto ceva?

 

(sper sa fi postat bine aici, dar mi-e putin neclar unde ar trebui sa o fac)

 

Mersi,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de darian stiu si eu k tapiteaza sei pt k si a facut recent un tov de al meu saua la el.....iar de skimbat cauciucele...la orice vulcanizare...eu ieri mi le am skimbat pe amandoua cu doar 20 lei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat sa-i trimit un mesaj lui Darian, dar vad ca e blocata mesageria. Toti zic ca nu mai raspunde de ceva vreme. Poate nu se mai ocupa.

 

 

...iar de skimbat cauciucele...la orice vulcanizare...eu ieri mi le am skimbat pe amandoua cu doar 20 lei

 

Ma gandeam ca poate trebuie o vulcanizare moto ca sa-mi dea jos roata de pe spate, nu stiam ca toti se pricep :)

Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaaaaa....poi rotile le am dat eu jos la vulcanizare....foarte simplu...

 

am si eu un f650

in ce zona stai?



dak vrei ma ofer voluntar sa te ajut sa skimbi cauciucele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaaaaa....poi rotile le am dat eu jos la vulcanizare....foarte simplu...

 

am si eu un f650

in ce zona stai?

 

dak vrei ma ofer voluntar sa te ajut sa skimbi cauciucele

 

Da, la asta nu ma gandisem :).

 

Eu stau in Titan ( intersectie baba novac cu campia libertatii, intrarea in parcul IOR).

 

Mersi frumos, dar o sa incerc maine sa vad daca reusesc sa le dau jos eu, daca nu o sa te rog pe tine sa ma ajuti. Oricum cauciucurile imi sosesc abia sapt viitoare.

Editat de infocod01
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rotile nu trebuie sa le dai aksa jos

eu le am demontat pe loc la vulcanizare...mi au ridikto pe cric si mi au dat si ce chei am avut nevoie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Darian tapitzeaza frumos, insa se pot intampla muuuulte pana apuci sa ridici saua retapitzata.

Daca ai camera de aer la moto, nu recomand chiar orice vulcanizare. Cei de la ChemTraders din Popesti faceau treaba buna.

Stima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru retapitare nu-l recomand pe Darian. Nici pana-n ziua de azi nu am reusit sa-mi recuperez chinga pt pasager. Bine ca am luat saua (dupa ce m-am dus direct peste el.

Referitor la vulcanizare, incearca la Kawa Motors, pe Trafic Greu (sos Progresului) intre Calor si expozitia de materiale de constructii. Nu te doare capul de nimic,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. eu mi-am facut-o singur , daca o vrei intr-o singura culoare , o poti face chiar tu , te costa cam 30 lei materialul capsatorul 50 lei si 1 ora de munca . succes asa economisesti 100 lei si cateva luni de asteptat :crack:

Editat de defcon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am refacut la Darian seile la 2 mobre si am fost multumit de calitatea lucrarii si de corectitudinea lui,chiar daca a intarziat cateva zile peste termenul care mi l-a spus nu a fost suparare.La seile de Yamaha a adaugat burete la cererea mea pentru un confort sporit,stiu ca nu sunt mari lucrari dar am fost extrem de multumit si am sa mai apelez la el.

post-58740-0-04677300-1373645402_thumb.jpg

post-58740-0-10221600-1373645411_thumb.jpg

Editat de b86dtm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am auzit lucruri foarte bune despre Darian, desi nu am reusit sa dau de el. Oricum am rezolvat problema, multumesc Kali :).

 

Legat de cauciucuri, ma voi duce la Autoaugusta din zona Titan/1 decembrie 1918. Au referinte foarte bune din partea motociclistilor, iar 2 cauciucuri de schimbat costa pe la 40-50 ron ( mai mult decat bine, zic eu).

 

Oricum multumesc tuturor pentru raspunsuri !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

eu mi-am facut-o singur , daca o vrei intr-o singura culoare , o poti face chiar tu , te costa cam 30 lei materialul capsatorul 50 lei si 1 ora de munca . succes asa economisesti 100 lei si cateva luni de asteptat :crack:

 

De unde ai luat materialul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ok, vad ca parerile sunt impartite.

 

Eu am nevoie de o retapitare cu refacere de burete si eventual ceva comfort gel. Pentru astfel de "specialitati" gasesc prin Bucuresti pe cineva?

Nu am pretentii la preturi mici, dar cer calitate si seriozitate ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, vad ca parerile sunt impartite.

 

Eu am nevoie de o retapitare cu refacere de burete si eventual ceva comfort gel. Pentru astfel de "specialitati" gasesc prin Bucuresti pe cineva?

Nu am pretentii la preturi mici, dar cer calitate si seriozitate ;)

darian! 0722564409

 

chiar in momentul asta am seaua de la vaca la el la reparat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...